Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Po raz XI będziemy sprzątać...

Po raz XI będziemy sprzątać rzekę Łebę

wyświetlony 797 razy
Change text size Save as PDF RSS

13 kwietnia br. odbędzie się jedenasta edycja akcji „Błękit rzeki dobrem Krainy”, poświęconej przygotowaniu rzeki Łeby do zbliżającego się sezonu turystycznego. Przedsięwzięcie - posiadające charakter czynu społecznego - organizuje LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym, urzędami gminnymi w Łęczycach, Nowej Wsi Lęb., Potęgowie i Wicku, Sołectwem Chocielewko, ośrodkami kultury z Główczyc i Nowej Wsi oraz operatorami turystyki kajakowej - firmą FamilyDay Spływy Kajakowe i PPUH Leszek Szyca.

Porządkowane będą brzegi Łeby na odcinku ponad 50 km, od miejscowości Łęczyce do ujścia rzeki do jeziora Łebsko. Efektem dziesięciu poprzednich edycji czyszczenia rzeki Łeby było zebranie łącznie około 16,5 t nieczystości. Sprzątać brzegi rzeki będą głównie członkowie lokalnych kół wędkarskich oraz strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych. Zebrane odpady zostaną dostarczone na teren składowiska w Czarnówku.

Oficjalne rozpoczęcie akcji wyznaczono na godz. 9.00 na lewym brzegu Łeby, w sąsiedztwie ul. Batalionów Chłopskich w Lęborku.

Finałem przedsięwzięcia będzie poczęstunek dla wszystkich uczestników połączony z wręczeniem dyplomów przedstawicielom podmiotów biorących udział w sprzątaniu (plac rekreacyjny w centrum miejscowości Krępa Kaszubska, od godz. 12.00).

Warto zaznaczyć, że akcja ma charakter otwarty. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy zatem do wzięcia udziału w pracach porządkowych na odcinku Lębork - Chocielewko Dolne (zbiórka 13 kwietnia, godz. 9.00, u wylotu ul. Komuny Paryskiej w Lęborku).

red

6 komentarzy:
Kozak z czystymi uszami pisze:
20:09 03.04.2019 r.

13 kwietnia tj.sobota i ja zgodnie z kodeksem pracy mam wolne i będę odpoczywał ,a sprzątaniem niech zajmie się ten co za to bierze kapuchę.mamy teraz 3 burmistrzów może chociaż jeden zakasze rękawy przy tej akcji.

Seba pisze:
00:02 04.04.2019 r.

Więc skoro masz wolne i zamiar siedzieć w swoim blokowym przytulku to usiądź wygodnie przed szkłem i nie pisz takich dlupot. Pamiętaj tu są ludzie co pracują społecznie żeby twoje dzieci poznały czysty świat.

Kozak z czystymi uszami pisze:
08:57 04.04.2019 r.

Dla Twojej ciekawosci napisze Ci ,ze kiedyś Warszawę odbudowywaliśmy społecznie ,a później przyszli inni i kradli na umór.Mi osobiście chodzi o to ażeby ktoś kto pobiera wynagrodzenie z naszych podatków ruszył swoje 4 litery i co za problem złpać kogoś na gorącym uczynku przy dzisiejszej technice.Zobacz co robia lasy ze złodziejami lub z tymi co zaśmiecają, co prawda nie wszyscy zostana przyłapani ,ale co za problem ustawic kamerkę przy rzece i poczekać na sprawcę. Dla niektórych to nawet jest super taka sprawa jak podpalenie opon w Janisławcu czy wyrzucenie opon w okolicach Rokit. Wszyscy niby sprawcę znaja ,a opłacamy za sprzątanie my wszyscy, jaką masz gwarancję ,że wszyscy rzekę Łebę sprzątają za fre? A może z tym zanieczyszczaniem jest tak jak z niejednymi pożarami,strazak sam podpala ażeby miał co gasić.

Wini pisze:
15:54 16.07.1585 r.

Złapałeś jakiegoś strażaka za rękę że takie bzdury piszesz???

Kozak z czystymi uszami pisze:
15:54 16.07.3615 r.

Oj to Ty nie czytasz informacji w necie ,mało strażaków zostało skazanych prawomocnie za podpalenia. Ja nie muszę pracować jako kapuś, mam z czego żyć ,a życie znam bardzo dobrze.

Olka pisze:
22:32 03.04.2019 r.

Marzanny potopili to teraz trzeba sprzątać


Dzisiaj jest:
Tuesday, 16 July 2019 r.
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24