Lębork24

Wiadomości > Kultura > Koncert Orkiestry Dętej...

Koncert Orkiestry Dętej "Ziemia Lęborska

wyświetlony 958 razy
Change text size Save as PDF RSS

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”. Lęborska orkiestra, działająca już od ponad 13 lat, zaprezentuje się na scenie w Kinie „Fregata” w sobotę 6 kwietnia 2019 roku. Początek występu o godzinie 18. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Pomysł utworzenia orkiestry dętej w Lęborku powstał w 2005 roku. Pierwsze spotkania i próby odbyły się na początku 2006 roku. W tworzeniu orkiestry pomogło Starostwo Powiatowe, Burmistrz Lęborka, Prezes Powiatowej Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkoła Muzyczna. Pomoc dotyczyła umundurowania orkiestry, strojów mażoretek i instrumentów po byłej orkiestrze  "Młodość". Patronat nad orkiestrą objęło Lęborskie Stowarzyszenie Św. Jakuba Apostoła, a na początku 2008 roku orkiestra rozpoczęła współpracę z Lęborskim Centrum Kultury "Fregata".  Pierwszy publiczny występ odbył się dnia 3 maja 2006 roku. Od tego czasu orkiestra uświetnia swą obecnością wszystkie państwowe święta oraz uroczystości miejskie i kościelne.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24