Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Dobre treści SEO za...

Dobre treści SEO za niewielkie pieniądze – prosto z Internetu

wyświetlony 686 razy
Change text size Save as PDF RSS

Chociaż algorytmy pozycjonowania stron w Google zmieniają się systematycznie i nigdy nie wiadomo, co w nich będzie się liczyło za rok czy dwa, jedno pozostaje od lat niezmienne: frazy kluczowe. To przypuszczalnie pewnik, który długo jeszcze nie ulegnie zmianie, bo w końcu po czymś wyszukiwarka musi się orientować w tematyce poszczególnych witryn. Teksty pisane ze szczególnym uwzględnieniem fraz kluczowych to teksty SEO.
 

Skąd brać teksty SEO?  

Czasem chodzi tu o teksty będące treścią pozycjonowanych stron WWW, w tym blogów, sklepów internetowych i witryn należących do firm usługowych, czasem zaś o tzw. zaplecza. Są to strony pomocnicze, tworzone wyłącznie na potrzeby pozycjonowania innych witryn. Wynika z tego, że teksty SEO to zarówno treści wysokiej, jak i niskiej jakości. Te pierwsze nie są tworzone masowo, te drugie – jak najbardziej.

Problemy z wypozycjonowaniem swoich witryn mają przede wszystkim najmniejsi przedsiębiorcy. Nie mogą sobie pozwolić ani na zatrudnianie pracowników zajmujących się SEO, ani na wynajęcie agencji interaktywnych, których usługi pozycjonerskiej są skuteczne, ale drogie. Drobny przedsiębiorca nie stworzy też tekstów SEO sam, bo albo nie potrafi, albo nie ma na to czasu, albo – najczęściej – jedno i drugie.
 

Tanie teksty na zamówienie

Dobrym rozwiązaniem dla niego jest więc platforma GoodContent – https://goodcontent.pl/, umożliwiająca zamawianie tekstów SEO i innych u tysięcy współpracujących copywriterów. Klient jest tam wyraźnie uprzywilejowany: to on ustala stawkę za zamawiane teksty. Autorzy przyjmują zlecenie, jeśli temat i stawka im odpowiada. Gotowy tekst podlega ocenie klienta i jeśli zostanie przez niego zaakceptowany, copywriter otrzymuje wynagrodzenie na swoje indywidualne konto.

Co ważne dla początkujących, współpraca nie wymaga rejestrowania działalności gospodarczej. Rozliczenie zapewnia platforma na podstawie umowy o dzieło, a podatek odprowadza do właściwego urzędu skarbowego. Raz w roku copywriter otrzymuje wypełniony formularz PIT-11, na podstawie którego składa zeznanie roczne.
 

Poligon dla przyszłych zawodowców

Taka formuła sprawia, że stawki są niskie, a więc korzystne dla zamawiających. Nie zraża to jednak niezliczonych adeptów sztuki pisania za pieniądze, którzy właśnie tu zdobywają copywriterskie doświadczenie. Najbardziej efektywni mogą nawet zarobić przyzwoite pieniądze, choć wymaga to naprawdę dużego wysiłku. Copywriter podejmuje tu niemałe ryzyko: każdy jego tekst może zostać odrzucony przez zamawiającego, a wówczas cała praca poszła na marne. Dla klienta jest to natomiast gwarancja jakości: jeśli nie spodoba mu się otrzymany tekst, to nie płaci za niego ani grosza. Może odesłać go do poprawy albo zamówić od nowa.

Wielu uznanych copywriterów, którzy mają dziś własne firmy i pracują albo dla renomowanych agencji, albo pozyskują klientów samodzielnie, zaczynało właśnie w GoodContent. Są i tacy, którzy dorabiają tu sobie, gdy akurat brakuje im zleceń.  

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Tuesday, 16 July 2019 r.
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24