Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Radni PiS konta...

Radni PiS konta wiceburmistrzowie

wyświetlony 2062 razy
Change text size Save as PDF RSS

4 marca Burmistrz Lęborka Witold Namyślak powołał dwie nowe osoby na stanowisko wiceburmistrzów, są to Teresa Ossowska-Szara, była wicestarosta powiatu lęborskiego oraz Jerzy Pernal, były wójt gminy Cewice. Taki ruch nie spodobał się radnym Prawa i Sprawiedliwości, którzy otwartym liście do burmistrza miasta napisali:

“W związku z zaistniałą sytuacją jaka miała miejsce dnia 04.03.2019r., dotyczącą powołania dwóch wiceburmistrzów w Urzędzie Miejskim w Lęborku, jako klub reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość rady miejskiej Lęborka, nie zgadzamy się z powyższą decyzją.

Naszym zdaniem decyzja ta jest niewłaściwa i nie spotka się z pozytywnym odbiorem społeczności miasta Lęborka. Patrząc na poziom zadłużenia naszego miasta, które sięga kwoty 83 milionów złotych i obserwowany niż demograficzny, decyzja Burmistrza jest nieuzasadniona pod względem racjonalnego gospodarowania mieniem gminy.

Liczba zadań dotychczas realizowanych w mieście nie wzrosła diametralnie by nie móc ich realizować w sposób, jaki był zwyczajowo przyjęty. W perspektywie kilku lat w wyniku takiej decyzji, miasto może borykać się z problemami finansowymi i perspektywą wykupu kolejnych transzy obligacji finansowych.

Jako klub wyrażamy zdecydowany sprzeciw i nie godzimy się na zaistniałą sytuację. Oczekujemy konkretnych wyliczeń, ile będzie kosztowało miasto powołanie dwóch wiceburmistrzów.”

red

29 komentarzy:
Kozak z czystymi uszami pisze:
13:22 07.03.2019 r.

Podstawowy pomysł dla budżetu miasto -obywatelskiego jest wywieśc mopa na taczce do Czarnówka. Skoro mop powołał na swoich zastępców dwóch darmozjadów to niech sam dobrowolnie da sie wywieść na wysypisko. Koszty manipulacyjne pokryję sam z własnej kieszeni

Krótko pisze:
14:05 07.03.2019 r.

To skończy się referendum i odwołaniem burmistrza. Tym razem to już za duże "przegięcie".

zen pisze:
14:56 07.03.2019 r.

Witek ,co tak skromnie , dawaj trzeciego a poźniej czwartego na zastępcę !!! Swoją drogą to ponoć senator kazał zatrudnić Jurka i Terenię , ale to przecież za nasze pieniądze!

Kleopatra pisze:
16:04 07.03.2019 r.

Ponoć pieniędzy na podwyżki nie ma! Na nic nie ma a na dodatkowe dwa etaty jakimś dziwnym trafem się znalazły! Ot ci magik z tego Witolda ;) nie chodzi mi już o same osoby, które mają piastować te stanowiska bo to sprawa burmistrza ale po co ludziom mydlić oczy?

wiatr pisze:
17:54 07.03.2019 r.

No to cyrk !Taka to widać sitwa,co to między sobą niby walczy,ale tak naprawdę to jest jedna grupa towarzysko biznesowo- rodzinna,która w takim lęborskim grajdołku trzyma władzę przy korycie już wiele lat.

Róża pisze:
19:01 07.03.2019 r.

No mieszkańcy Lęborka nalezałoby temu pustakowi pokazać gdzie jego miesce w szeregu. Doprowadzic do referendum i poszoł wont

bazyli pisze:
21:09 07.03.2019 r.

Były wójt zostawił gminę Cewice w długach i poszedł na ciepłą posadkę. Ma czelność wypowiadania się jaki z niego specjalista. Człowiek bez czci i honoru. Najpierw na zwolnienie lekarskie a później do koryta. Wstyd. Ludzi zrobił w bambuko. Narobił projektów wiedząc, że ich nie zrealizuje. Ot jaki spec od planowania. Kolejnych osiem straconych lat dla gminy. Wyjechać z nim i to jak najszybciej. Z burmistrzem również. Nie wspomnę o byłym staroście. Precz.

Maria pisze:
07:49 08.03.2019 r.

za późno na wywóz na taczce. Mieliście szanse na zmiany , wybory dopiero co były. Ludzie są ślepi i głupi na własne życzenie mają taką bryndze. A rządzący się śmieją wyborcom, swoim pracownikom prosto w twarz. Ich portfel puchnie a pracownicy ???? Kogo to obchodzi. CZEMUŚ BIEDNY? BOŚ GŁUPI ! CZEMUŚ GŁUPI? BOŚ BIEDNY!

Żaneta pisze:
07:58 08.03.2019 r.

Wyniki badań jednoznacznie pokazują, że ubogimi społeczeństwami łatwo się rządzi. Ubodzy obywatele kraju skupiają się na utrzymaniu rodziny, a nie na politykowaniu, nie patrzą rządzącym na ręce, nie protestują, nie mają własnego zdania. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ. Dlaczego pracownicy UM się nie połączą i wystąpią o podwyżki. Przecież grupa trzymająca władzę sama Wam nic nie da. Oni żyją dostatnio i jeszcze im mało, biorą i biorą. Wszystko waszym kosztem. Nic nie robicie to mają Was gdzieś. Liczą się tylko sami ze sobą.

Kozak z czystymi uszami pisze:
09:11 08.03.2019 r.

Żaden z pracowników sie nie wychyli z uwagi na to ,że dostanie wilczy bilet, a pracy będzie szukał w Koszalinie. Dziwię sie dlaczego Sułek i jego poplecznicy jeszcze nie strajkuja na ulicy.Rządzący wychodzą z załozenie ,że q wa qwie łba nie urwie i tak Namyślak doklepie się do emerytury. Ta Szara i ten chuderlak z Cewic nie maja za grosz ambicji, takich mizernot nie ma nawet w Policji. Namyślak jest marionetką sterowany przez innych,w pierszej ławce modli się do Pana ażeby nigdy na jego ścieżce politycznej nie sPOtkał S.....e... ą.

Adam pisze:
10:03 08.03.2019 r.

Referendum jak najszybciej

kol pisze:
11:06 08.03.2019 r.

Chcieliscie Lepszy Lebork to macie,wstyd p.Szara ,wstyd pNamyslak ale przeeciez wy nie macie wstydu. ps a co o tym Egzotycznym Tercecie sadzi ojciec Ziolo

Kozak z czystymi uszami pisze:
12:02 08.03.2019 r.

Co on może sądzic ,dostał i swoja działke i jeszcze dostanie kilka razy to włożył morde w kubeł i milczy. Ciemny naród na wszystko się złoży. On ma lepiej za platfusów niz przy władzy byliby pisiory.

Myślący pisze:
15:52 22.05.9890 r.

Ojciec Zioła -proboszcz sanktuarium nawet w dniu wyborów odważył sie robić kampanię Namyslakowi ,kiedy w ogłoszeniach parafialnych dziękował Witkowi za dobrą współpracę. Witek daje na witraże , dachy, organy to mu sie należy. Wszystkich ma kupione. A dawny dziekan z Korony jest lepszy? Wszyscy biją w ten sam bęben. Witek jest na kazdym odpuście i tam sie dopiero lody kręci.

jan pisze:
14:32 08.03.2019 r.

Co ci burmistrzu zrobili lęborczanie, że tak im szkodzisz?

Hania pisze:
14:34 08.03.2019 r.

Namyślak ma jeszcze jeden kłopot, gdzie tu wkręcić na posadkę synalka. To go nakręca wiec szuka wedle zasady ja tobie a ty mnie.

Vytautas pisze:
15:55 08.03.2019 r.

To jedno ,a drugie czy to nie jest takie zbieranie sił. Taka lęborska próba " nocnej zmiany", aby obalić Zajączkowską ze stołka starosty...Już taki numer te same osoby wykręciły podczas poprzedniej kadencji.

Jasnowidz pisze:
10:20 09.03.2019 r.

Namyślak nie ma żadnego kłopotu,on postepuje tak jak ten Jurek od zbieraniny,większośc mu w pysk pluje ,a on myśli że to mrzawka. Dla Namyslaka rzadzenie miastem to nie zadna praca ,to po prostu zabawka, obstawi sie głosami sowicie i wczesniej czy później gów...o mu zrobicie. Nie jest zana nowością ,to rzecz oczywista ,ze bardziej myślacym człowiekiem niz jest Namyślak był Mieciej komunista. My jako mieszkńcy jesteśmy w położeniu marnym ,tak długo będzie rzadził Namyślak. aż całego miasta nie odda czarnym.Następnie bedziemy niewolnikami swoich panów -kapłanów.

Rafal pisze:
10:25 09.03.2019 r.

Namyslak wstydu nie masz.Brzydze sie toba.

Gość 22 pisze:
18:45 09.03.2019 r.

Trzeba było zastanowić się przed.wyborami na kogo głosować teraz jest za późno narzekanie na obecną władze nic nie da ja i moja rodzina nie glosowalismy na Pana Namyslaka zrobić referendum tylko powstaje pytanie kogo wybrać

leon pisze:
10:46 10.03.2019 r.

takiego karierowicza z Cewic który finansowo wykończył gminę i ,,nic nie wiedział,, o podróbach dokumentów przez swojego pachołka zwanego przew.Rady Gminy, Namyślak bierze na swojego zastępce to dla mnie kompletne zaskoczenie. Kto i dlaczego zmusił Namyslaka do tak bzdurnej decyzji. Jeżeli chciał to w Lęborku jest masa ludzi którzy mają wiedzę i pojęcie o pracy w samorządach i nie robić z siebie pośmiewiska. Myślałem, że jest Pan mądrzejszy p.Witku. Mojego głosu to Pan już nie dostanie.

Mosiek pisze:
15:56 16.03.2019 r.

To nie wiecie kto kieruje tą mała sycylią lęborską? To senatorek wszystko układa. Ten z Łeby cwaniacek co ma kilkanaście posiadłości i całą rodzinkę ustawioną na stanowiskach w Łebie i w województwie. To jest szeroko zakrojona mafia.

Gość 12 pisze:
13:43 10.03.2019 r.

Może znalazł w Cewicach jakieś stare kwity na Maślaka?

Izabella pisze:
22:53 10.03.2019 r.

Rzadko zgadzam sie z Pis, ale ten sprzeciw zdecydowanie popieram. Wstyd za ludzi, ktorzy wybrani dawniej przez wyborców dzisiaj nie mają już krzty godnosci i czystej ludzkiej przyzwoitości.

Leon pisze:
13:49 11.03.2019 r.

Ten mop nigdy nie miał za grosz ambicji,karierowcz,były komunista. Od dłużdszego czasu stał się sługusem czarnucha z Jakuba i tak gra z nimi na jedną nutę w przeciwnym wypadku juz dawno Lębork zapomniałby o byłym pośle z PO, a teraz ta banda nazywa się POKO.. Może Stefana pasłucha ta beznadziejna psiajucha

on pisze:
15:52 22.05.5234 r.

A co sułek osiągnął w życiu? Nic. Typowy nieudacznik. Wszędzie go pełno, nawet tam , gdzie go nie chcą. Chce być kimś, ale mu to nie wychodzi. Lansuje się an fejsie, jaki to on nie jest macho i dziadek. A gdzie ma żonę ?

emeryt. pisze:
15:52 22.05.2545 r.

O kim Ty napisałes ? O tym śmieciu społecznym? Temu gdyby ktokolwiek dał władzę ,przekrocyłby w postępowaniu adolfa

Jan pisze:
21:56 17.03.2019 r.

Witku drogi, co się z Tobą porobiło. Dlaczego tak się stoczyłeś. Szara pomiatała Tobą jak psem. Kłamała na twój temat. Pluła na ciebie. Szkodziła tobie i miastu. Robiła ohydne rzeczy , a ty teraz dajesz jej stołek wiceburmistrza? Jakie ona ma na ciebie haki. Co złego zrobiłeś o czym ona wie,że tak się jej boisz. Chłopie ogarnij się mniej honor.

Halina pisze:
19:08 18.03.2019 r.

Dobrze, że w Nowej Wsi został ten sam wójt, bo byśmy mieli trzech wice! Gratulacje lęborczanie - była okazja zmienić władze, ale po co?


Dzisiaj jest:
Wednesday, 22 May 2019 r.
Imieniny:
Heleny, Wiesławy, Romy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24