Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Radni Miasta Lęborka przeciw...

Radni Miasta Lęborka przeciw mowie nienawiści

wyświetlony 1396 razy
Change text size Save as PDF RSS

Rada Miejska w Lęborku podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia stanowiska przeciw mowie nienawiści w życiu publicznym. W przyjętym stanowisku Radni deklarują, że jako osoby społecznego zaufania, jeszcze bardziej niż do tej pory będą zwracać uwagę na swoje zachowanie, sposób prowadzenia debaty oraz styl wypowiedzi w mediach społecznościowych, a w codziennym życiu będą krzewić postawy solidarności, tolerancji, akceptacji i otwartości na innego człowieka, przy poszanowaniu odmiennych poglądów drugiej osoby.

Treść uchwały przyjętej przez Radę Miejską  w Lęborku:

My, Radni Rady Miejskiej w Lęborku, mając na względzie tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska – Pana Pawła Adamowicza, stanowczo sprzeciwiamy się szerzeniu mowy i aktów nienawiści w życiu publicznym.

Deklarujemy, że jako osoby społecznego zaufania, jeszcze bardziej niż do tej pory będziemy zwracać uwagę na nasze zachowanie, sposób prowadzenia debaty oraz styl wypowiedzi w mediach społecznościowych.

Oznajmiamy, że w naszym codziennym życiu chcemy krzewić postawy solidarności, tolerancji, akceptacji i otwartości na innego człowieka, szanując odmienne poglądy drugiej osoby.

Nawiązując do słów ks. Jerzego Popiełuszki: „W pojednaniu musi być jeden cel, mianowicie dobro Ojczyzny i poszanowanie godności ludzkiej”, zwracamy się do wszystkich uczestników życia publicznego – polityków, mediów, czy też osób zabierających głos w internetowych dyskusjach: Pamiętajmy, że to co mówimy oraz to, jakie emocje i jakim językiem wyrażamy swoje poglądy, może budować dobro, ale może też niestety – siać zło. Jest to również wyzwanie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, by debatować między sobą w kulturalny sposób. Żadne różnice, również polityczne, żadne doraźne korzyści, nie mają takiej wartości jak wzajemny szacunek i życie we wspólnej zgodzie.

red

13 komentarzy:
Leborczanin pisze:
09:49 12.02.2019 r.

Zajmują się bzdurami.Nozownik przed atakiem bedzie czytał uchwałę o nienawiści hahaha
A może tak radni opowiedzą kogo to pomysł,wykonanie i na kogo prośbę stoi ta doniczka na ulicy Wyszyńskiego!!!

Doniczka pisze:
10:16 12.02.2019 r.

Możemy sie spotkać w samo południe przy doniczce to wytłumaczę Ci kogo to pomysł?

Czesiek z lasu pisze:
13:49 12.02.2019 r.

Jestem ciekawy odpowiedzi bowiem ustawienie tej donicy stwarza realne zagrożenie dla uczestników ruchu tego kołowego jak i pieszego! Dlaczego nie zostanie ustawiony znak ulicy jednokierunkowej? dlaczego pod nowym blokiem nie wstawiono znaku zakazu postoju i zatrzymywania się? Przecież tą drogą nie można normalnie przejechać! Samochody czasami dosłownie jeżdżą ludziom po nogach np. wychodzących z budynku MOPS. Paranoja niech ktoś w końcu zrobi z tym porządek!

Doniczka pisze:
14:05 12.02.2019 r.

Ulica jedno kierunkowa rozwiązała by problem na tej ulicy.Waski chodnik przy mopsie i nadmierna prędkość samochodow może doprowadzić do tragedii.Doniczka też może sie przydać przy ucieczce pieszego przed pędzącymi samochodami.

Ewelina pisze:
14:42 12.02.2019 r.

Mało kto wie, że jest to ulica w strefie zamieszkania i obowiązuje tam prędkość 20km/h.Doniczka też sie przydaje bo niektore samochody zwalniają do 40km/h.

Eliza pisze:
14:46 12.02.2019 r.

Podziękowania dla radnego co załatwił ta donice.

Ponadnormatywny pisze:
13:12 12.02.2019 r.

Gamonie pisze do Was po katolicku /inaczej tez potrafię/ kiedy podejmiecie uchwałę o zmiejszeniu swojego wynagrodzenia? Dlaczego nie mozecie pracowac za fre? Łazi taki jeden czy drugi jak smród po gaciach i co miesiąc kapucha leci. Mieszkamy na zadupiu w stosunku do Gdańska i zapewne jeden czy drugi radny nic nie wie o tzw. trójmiejskiej mafii. Stała się tragedia i Wy jako radni możecie co zając kobyle. Od kiludziesięciu lat miastem rzadzą te same "zakazane mordy" i teraz po tragedii gdańskiej wstąpuje w Was oświecenie. A teraz konkretnie i do rzeczy,bezradny radny Siwka kiedy zrobisz porzadek na swoim osiedlu. Kiedy ja będe mógł bezpiecznie dojechac prawym pasem z domu do miasta?,gryziesz ten temat człowieku tak długo ,że za te pieniądze które pobierasz jako radny inni downo poradziliby sobie z tak błachym problemem. Jak ogładam Ciebie człowieku na tych fotkach to mnie na wymioty zbiera.

Leborczanin pisze:
17:17 12.02.2019 r.

Doniczka nie musisz Mi tłumaczyć po co ona tam jest bo Ja doskonale wiem kto,po co,itp Ja tam ustawił,Ja czekam aż ktoś z miasta powie prawdę po co ona tam została postawiona.

lis pisze:
18:06 12.02.2019 r.

Z ta donniczka to sie nadaje do teleexpresu jako element komiczny

Bolek pisze:
16:52 13.02.2019 r.

Z tą doniczką to polecam przeczytać art. 39 ustawy o drogach publicznych. Zarządcy drogi również, jak i komendantowi SM i policji.

Sasiad pisze:
15:50 21.08.5466 r.

Szok donica to pikus zajrzyjcie na podwórko każdy skrawek przeznaczyli na parking dzieci bawią się między samochodami nawet nie mają swojego śmietnika no ale przyprowadzili się do miasta

Wojtek pisze:
15:50 21.08.3233 r.

Powiązanie zabójstwa Adamowicza z tzw. "mową nienawiści" jest nieudolną, wręcz żałosną próbą upolitycznienia tego kryminalnego czynu. W Polsce co roku popełnianych jest kilkaset morderstw i nie można stwierdzić z całą pewnością, że wszyscy sprawcy oglądali (jak Stefan W.) TVN lub słuchali przedwyborczych napastliwych wystąpień kandydata PO Jarosława Wałęsy.

Wróżka pisze:
20:11 20.02.2019 r.

Nie żadnego Jarosława Wałesy tylko on powinien nosić nazwisko Wachowski,tylko dlatego ,że jest podobny do Wachowskiego ,a bolo to smiec z Popowa


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24