Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Sezon przewodnicki rozpoczęty

Sezon przewodnicki rozpoczęty

wyświetlony 1107 razy
Change text size Save as PDF RSS

Lęborskie koło przewodników PTTK rozpoczęło swój sezon zebraniem w minioną środę. Poza zajęciami statutowymi i złożeniem oświadczeń RODO skupiono się na czekających przewodników akcjach. Szczegółowo omówił je prezes koła Ireneusz Krawiec.

Najbliższą atrakcją jest doroczny III Karnawałowy Bal Przewodnicki, za każdym razem w innej miejscowości. Tegoroczny 16 lutego odbędzie się na zamku pokrzyżackim w Bytowie. Zasadniczo obowiązują stroje z epoki zamków i pałaców.

W sobotę 23 lutego wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego organizuje na Zamku w Gniewie koło przewodników gniewskich i władze miasta. Program jest bogaty, m.in. kasztelan gniewski Jarosław Struczyński będzie mówił o walorach ziemi gniewskiej, Marek Kordowski będzie miał prelekcję pt. „100-lecie odzyskania niepodległości – Republika Gniewska”, a dr hab. Małgorzata Grupa, prof. UMK w Toruniu opowie o kulturze materialnej Gniewu w świetle badań archeologicznych. Przewiduje się zwiedzanie Zamku, Starego Miasta, Kościoła św. Mikołaja, a na zakończenie poczęstunek w Zamku.

31 marca zaowocował w jubileusze. Malbork zaprasza na obchodzone tego dnia 66-lecie powstania Oddziału PTTK w Malborku i 65-lecie malborskiego przewodnictwa. W programie zwiedzanie Malborka, ale bez zamku. Koło Przewodników PTTK w Gdyni zaprasza na jubileusz 55-lecia z bogatym programem na 30 i 31 marca. Niestety, ani w Malborku , ani w Gdyni lęborskich przewodników nie będzie, ponieważ są odpowiedzialni za przygotowanie na ten dzień Regionalnego Sejmiku Krajoznawczego Oddziału PTTK w Słupsku. Będzie on zorganizowany w Sali Rajców lęborskiego ratusza.

- Nasz macierzysty oddział wyznaczył trochę niefortunny termin na sejmik, ale jest to doskonała okazja do przybliżenia walorów naszej Błękitnej Krainy innym krajoznawcom – mówi prezes koła.

Kol. Jan Kiśluk zaproponował rajd po atrakcyjnych miejscach gminy Cewice. Jeśli będzie opracowana trasa, zaproszeni zostaną wszyscy chętni turyści piesi. Takie rajdy zwykle cieszą się wzięciem.

Na doroczną pielgrzymkę Jakubową zaprasza kol. Tadeusz Krawczyk. Ma to być przemarsz z Lęborka do Łeby w dniach 13-14 lipca z noclegiem w Wicku. Dokładny harmonogram jest opracowywany.

Na zakończenie spotkania kol. Kiśluk rozdawał kalendarze na ten rok – prezent od Urzędu Miasta.

Tekst i fot. Iw.Ptasińska

2 komentarzy:
Danuta pisze:
21:03 10.02.2019 r.

Przewodnicy to, przewodnicy tamto. Też bym chciała.

Irek pisze:
00:27 11.02.2019 r.

Żaden problem. Osoby które kończyły 18 lat, posiadają co najmniej średnie wykształcenie i są komunikatywne mogą zostać przewodnikami. Oddział słupski PTTK organizuje w marcu kurs (szczegóły na stronie oddziału w zakładce szkolenia/kursy).
Po pomyślnym zdaniu egzaminu zapraszam do naszego koła.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24