Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Nowe praktyki w SEO....

Nowe praktyki w SEO. Przekonaj się, co zapewni czołową pozycję w 2019

wyświetlony 801 razy
Change text size Save as PDF RSS

Jeśli nowy rok powitał Twoją działalność e-commerce spadkiem z czołowych pozycji w branżowym internecie, z pewnością gorączkowo szukasz przyczyny takiego stanu rzeczy. Tymczasem rozwiązanie może wcale nie kryć się daleko. Duża liczba związanych z SEO portali już od dłuższego czasu wieści zmiany  konieczne do podtrzymania intratnych lokat w rankingu stron Google. Aby zaoszczędzić wielu niedzielnym webmasterom i właścicielom e-sklepów żmudnego przeszukiwania globalnej pajęczyny, postanowiliśmy wraz z fachowcami z dziedziny marketingu  przedstawić najdonioślejsze nowości w walce o widoczność na wirtualnym rynku.

 

Na co zwrócić uwagę w dobie wyszukiwania głosowego?

Jeżeli od dawna prowadzisz działalność komercyjną w sieci, z pewnością starasz się być na bieżąco z ciągle zmieniającymi się metodami na internetową popularność. Aby zapaść w pamięć regularnego internauty niestety nie wystarczy już tylko naśladowanie odnoszącej sukcesy konkurencji na polu content marketingu. Tym razem musimy mieć własną koncepcję na tworzone treści – najlepiej zaś taką, uwzględniającą naczelną funkcję, jaką pozostaje rozwiązywanie realnych problemów użytkownika. To on jest obecnie centrum naszej uwagi.

Oczywiście, roboty indeksujące wciąż potrzebują natknąć się na odpowiednią ilość słów kluczowych, żebyśmy mogli zaistnieć w rankingu. Jednak to zachowanie się internauty w naszych cyfrowych progach będzie czynnikiem decydującym o przydatności całości serwisu. Przygotujmy się więc na odwiedziny klientów tak, by zostali u nas jak najdłużej, zwiększając tym samym wskaźnik tzw. dwell time. Warto też poprosić naszą agencję SEO o wykonanie audytu UX, który to przekona nas do wdrożenia konkretnych zmian rzutujących na doświadczenie użytkowników przebywających na stronie. Pamiętajmy też, że minęły czasy, gdy linki zewnętrzne mogliśmy pozyskiwać bez specjalnego dbania o ich wartość. 2019 to rok zaplecza budowanego w oparciu o zaufane witryny zbliżone do nas tematycznie. Naturalnie szereg zmian w podejściu będzie wiązał się także z Voice Searches, a zatem przygotujmy się na modelowanie tekstów tak, by uzbierać jak najwięcej wejść z zapytań z „długiego ogona”. Warto też postawić na słownictwo specjalistyczne, właściwe dla naszego potencjalnego klienta (więcej: https://afterweb.pl/).

 

Wykorzystaj moc kampanii linków sponsorowanych

Choć linki sponsorowane Google Ads na pierwszy rzut oka wydają się co najwyżej dopełnieniem opisywanych wyżej działań pozycjonerskich, należy przyznać, że to za ich pomocą najłatwiej i najszybciej zbudujemy widoczność dla naszej firmy. W zależności od tego, jak skonfigurujemy naszą kampanię, będziemy w stanie sięgnąć po relatywnie szerokie grono użytkowników sieci, co nie zawsze jest do osiągnięcia przy pomocy samego pozycjonowania. W narzędziu firmy z Moutain View możemy bowiem promować naszą witrynę na tylu frazach kluczowych, na ilu tylko zapragniemy. Co więcej, baner będzie pokazywał się jedynie tym wyszukującym, którzy pasują do obranej demografii i czasu wyświetlania. W takich warunkach warto także wybrać model rozliczania Pay Per Click, operując w nim, zapłacimy jedynie za kliknięcia w obszar naszego baneru.

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24