Lębork24

Wiadomości > Kultura > Ferie w łebskiej bibliotece

Ferie w łebskiej bibliotece

wyświetlony 1386 razy
Change text size Save as PDF RSS

Miejska Biblioteka Publiczna w Łebie – jak co roku - włącza się w organizację zajęć w czasie ferii dla dzieci, które z różnych przyczyn nie wyjechały z miasta i serdecznie otwiera dla nich swoje podwoje, jak również dla tych, które w tym czasie do Łeby przyjadą.

- Nasze zajęcia zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych łebian i ich gości – zapewnia Beata Czaja, dyrektor MBP w Łebie. – Mamy już swoich sympatyków. W  tym  roku nowością  będą zabawy  z  robotami Photon, które biblioteka w Łebie pozyskała, biorąc udział w projekcie „Kodowanie w bibliotece”,  realizowanym  w  ramach Programu  Rozwoju  Bibliotek  oraz finansowanym  ze  środków  Polsko  –  Amerykańskiej  Fundacji  Wolności.

Dzieci witane są codziennie o godz. 12 od poniedziałku 11 lutego do piątku 22 lutego oprócz sobót.

I tak począwszy od poniedziałku pierwszego dnia ferii aż po piątek ostatniego dnia wolontariusze będą czytać dzieciom baśnie i legendy pod hasłem „W krainie bajek”. Następnie w różnych dniach będą prowadzone przez bibliotekę i Katarzynę Sitkowską  ze Słowińskiego Parku Narodowego przeróżne zajęcia plastyczne i literacko-plastyczne. Harcerze zachęcą dzieci do gier planszowych. O zwierzakach będą miały prezentację multimedialną Paulina Derba i Marta Noryśkiewicz. Na zakończenie akcji czeka dzieci niespodzianka i słodki poczęstunek.

Szczegółowy plan podaje biblioteka na plakacie. Zamieszczamy go również.

Jak są to przyjazne dzieciom spotkania, widać na zdjęciach z zeszłorocznych ferii.

Wstęp na zajęcia feryjne wolny i bezpłatny.  Jedynie na  zajęcia z kodowania   obowiązują  zapisy, o  czym  niedawno  pisaliśmy. Zapisy  przyjmuje  się osobiście  w  bibliotece  lub telefonicznie pod numerami: 690 623 193  lub  59 866 17 23 do piątku 8 lutego. Te zajęcia będą  prowadzone  w dwóch grupach (do 12 osób): młodszej od 6 do 8 lat i starszej od  9 do 12 lat.

Tekst. Iw. Ptasińska, fot. Beata Czaja

2 komentarzy:
Krysia pisze:
18:11 09.02.2019 r.

Byłam już na feriach w bibliotece i było bardzo fajnie. Najbardziej podobały mi się zajęcia z panią Kasią z parku słowińskiego.

Rafał pisze:
13:59 13.02.2019 r.

Dzisiaj byłem na zajęciach z kodowania. Było super! Mogłem zaprogramować swojego robota.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24