Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Szpitalny Oddział Ratunkowy...

Szpitalny Oddział Ratunkowy wzbogacił się o sprzęt do ratowania życia za ponad milion złotych

wyświetlony 2011 razy
Change text size Save as PDF RSS

W Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej zakończył się projekt pod nazwą „Doposażenie w sprzęt medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPS ZOZ w Lęborku, mające na celu poprawę jakości i efektywności systemu ratownictwa medycznego w powiecie lęborskim” w ramach priorytetu „Poprawa funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego”.

Podczas realizacji tego projektu lęborski SOR wzbogacił się o nowoczesny aparat USG, bronchofiberoskop, dwa aparaty do znieczulenia, gastroskop, kolonoskop, dwa respiratory transportowe, respirator stacjonarny, po 4 urządzenia do kompresji klatki piersiowej, defibrylatory,

W okresie zimowym szczególnie przydatnymi urządeniami są nowozakupione aparaty do powierzchniowego ogrzewania pacjenta czy podgrzewacz płynów infuzyjnych. Pierwsi pacjeni z objawami wyziębienia podczas mrozów już skorzystali z tych urządzeń.

Oprócz tego zakupiono trzy kapnografy, po dwa kardiomonitory, aparaty EKG i elektryczne ssaki czy lampę do tomografu komputerowego, co znacznie poprawi zdolności diagnostyczne oddziału.

Tylko w ubiegłym roku wartość zakupionego sprzętu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przekroczyła milion dwieście czterdzieści tys. zł. Ogólna wartość projektu sięgnęła kwoty 1.812.886 zł, w tym dofinansowanie z zewnętrz wyniosło 1.288.115 zł a wkład własny szpitala to ponad 500.000 zł.

red

5 komentarzy:
janek pisze:
21:10 31.01.2019 r.

i co z tego jak nikt nie potrafi obsługiwac ,,,haha na sorze półki się uginają od sprzętu//

Pacjent pisze:
07:48 01.02.2019 r.

Nowoczesny aparat USG......
Ale po co skoro w godzinach nocnych nie ma radiologa do obsługi i karetka Cię wioza do Słupska lub Wejherowa hahahaha.
Najlepiej otworzyć oddział Geriatri i trzy oddziały Psycho A brakuje podstawowej Chirurgii Dziecięcej.
DZIADOSTWO i nic wiecej !!!!

Renia pisze:
09:32 02.02.2019 r.

Szczera prawda....nasz szpital spada na psy....siedza jak za kare.

Keri pisze:
15:49 21.08.4366 r.

Do USG potrzebny radiolog, którego nie ma w weekendy i w godzinach nocnych, przydałby się projekt ale na zatrudnienie specjalistów.

Marcel pisze:
09:41 08.02.2019 r.

Przecież tam nikt tego nie bedzie umiał obsłużyć tego sprzetu tam nie ma ludzi na odpowiednim stanowisku na sorze ze zlamana ręką czekalem 3 godz a bylem sam na poczekalni co oni tam robia w gabinecie chyba śpią bo jak skoncza dyżur to jada do wicka lub Łeby. Na kolejny dyżur 31zl za godz.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24