Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Rodziny zastępcze pilnie...

Rodziny zastępcze pilnie poszukiwane

wyświetlony 1750 razy
Change text size Save as PDF RSS

Powszechnie wiadomo, że rodzina jest najlepszym środowiskiem opieki i wychowania dziecka. W przypadku, gdy rodzice biologiczni z różnych powodów nie są w stanie zapewnić podstawowych potrzeb życiowych dziecka, funkcję tę przejmuje rodzina zastępcza, która otacza je opieką i życzliwością, umożliwiając mu prawidłowy rozwój i wychowanie.

Na terenie Powiatu Lęborskiego jest wiele dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, zaniedbanych i osamotnionych. Pragną one troski i zrozumienia, a przede wszystkim potrzebują rodzicielskiej miłości. Czekają na Kogoś z wielkim sercem. Kogoś, kto zechce im pomóc, otoczyć ich opieką, zapewnić szczęśliwy dom, tak aby w przyszłości rozpocząć dorosłe samodzielne życie.

Wszystkie osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork, pokój 23 i 236, w godzinach 7.30 - 15.30 lub w innym dogodnym czasie po umówieniu spotkania (tel. 0-59/8628106, 504146618, e-mail: pcpr@pcprlebork.pl, www.pcprlebork.pl). Zostaną Państwu udzielone wszelkie informacje dotyczące rodzinnej pieczy zastępczej, w szczególności: jak można zostać rodziną zastępczą, jakie prawa i obowiązki mają opiekunowie – rodzice zastępczy, jak wygląda proces utworzenia rodziny zastępczej.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24