Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Strażacy z OSP w Łebieniu...

Strażacy z OSP w Łebieniu uratowali człowieka od zaczadzenia

wyświetlony 2113 razy
Change text size Save as PDF RSS

Wczoraj przed godz. 16.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku wielorodzinnego w Łebieniu. Zgłaszający stwierdził, że z mieszkania wydobywa się gęsty dym, a wewnątrz może przebywać jedna osoba.

Najszybciej na miejscu zdarzenia był strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej, który mieszka w pobliżu i do pożaru przybiegł z ojcem jeszcze przed przyjazdem zastępu z OSP. Razem z innym mężczyzną wbiegli oni do zadymionego budynku i wyciągnęli ze środka 69-letniego mężczyznę. Po przyjeździe zastępu z OSP mężczyźnie podano tlen oraz okryto kocem. Został on zabrany z objawami zaczadzenia przez Zespół Ratownictwa Medycznego do lęborskiego szpitala.

Jak się później okazało przyczyną zdarzenia było cofnięcie dymu z przewodów kominowych przez piec do wnętrza budynku. Uratowany mężczyzna prawdopodobnie chciał sprawdzić co się dzieje, lecz zachłysnął się dymem. Gdyby nie szybka reakcja strażaka i mężćzyzn, którzy pomogli mu przy wyciągnięci 69-latka z zadymionego mieszkania, to stan zdrowia poszkodowanego byłby bardziej poważny.

Adam Reszka
Fot. OSP Łebień

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24