Lębork24

Wiadomości > Kultura > Blues we „Fregacie” - koncert...

Blues we „Fregacie” - koncert zespołu HAWK

wyświetlony 983 razy
Change text size Save as PDF RSS

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu grupy „HAWK”. To wydarzenie muzyczne odbędzie się w piątek, 1 lutego 2019 roku, w Kinie „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Początek o godzinie 19:00.  Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Zespół HAWK postał w 2016 roku z inicjatywy Wiesława Karpika i od tamtej pory zagrał kilkadziesiąt koncertów m.in. jako support zespołu Cree. W repertuarze grupy znajdują się znane piosenki rockowe oraz bluesowe takich wykonawców jak: Eric Clapton, Tadeusz Nalepa, Dżem czy Gary Moore.

Zespół HAWK:

Henryk Gutowski, gitara
Przygodę z muzyką zaczynał w latach siedemdziesiątych m.in. w klubie Antyk w Lęborku oraz w klubach studenckich Trójmiasta. Najchętniej gra muzykę bluesową, rockową oraz wszelkie gatunki, w których improwizacja odgrywa znaczącą rolę.

Andrzej Jaryczewski, bas
W latach 70 tych grał w takich zespołach jak Grupa Basowa Gramine, Kapitan Nemo oraz współpracował z Markiem Jackowskim. Lata 80 te i 90 to głwnie wyjazdy za granicę z własnym zespołem Rotor. Od 1997 rozpoczął działalność we własnym studio nagrań. Do tej pory  bierze udział w różnych projektach muzycznych wraz ze znajomymi (Zbigniew Ładysz, Hawk) oraz brata (Krzysztof Jaryczewski).

Wiesław Karpik, perkusja
Gra na perkusji od 45 lat, na arenie krajowej i międzynarodowej. Współzałożyciel zespołów blues rockowych Hawk, Dyliżans oraz prowadzący lęborską grupę perkusyjną Tremolo. Prowadzi szkółkę perkusyjną w LCK Fregata.

Karol Ratowicz, gitara, wokal

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24