Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Nowe radiowozy dla lęborskiej...

Nowe radiowozy dla lęborskiej policji

wyświetlony 2185 razy
Change text size Save as PDF RSS

Dwa nowe nieoznakowane radiowozy otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Lęborku. Zakup pojazdów sfinansowany został w połowie przez samorządy i Komendę Wojewódzką Policji. W przekazaniu samochodów ich użytkownikom uczestniczyli przedstawiciele starostwa i miasta.

- Potrzeby naszej komendy w zakresie środków transportu są znaczne – mówił kom. Mariusz Mejer – Samochody używane są w różnych warunkach i w różnym terenie, a więc ich zużycie postępuje dość szybko, znaczna jest również liczba użytkowników tych pojazdów. Cieszę się jednocześnie, że dzięki wsparciu samorządu Powiatu Lęborskiego i Miasta Lęborka, tego typu zakupy, modernizujące flotę naszych aut, są możliwe.

Nieoznakowane auta marki Hyundai i20 będą służyły przede wszystkim policjantom pionu kryminalnego. Każdy z samochodów został dofinansowany w połowie przez samorząd – w jednym przypadku przez Powiat Lęborski, zaś w drugim przez Miasto Lębork. Pozostałą część środków na zakup przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Rok wcześniej policja wzbogaciła się o 3 samochody oznakowane pojazdy. Do dwóch z nich dołożyły samorządy, jeden w całości sfinansowała KWP. Kluczyki do nowych radiowozów wręczyli policjantom: Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski i Witold Namyślak, Burmistrz Miasta Lęborka. Symbolicznego poświęcenia dokonał ks. Sławomir Prabucki.

red

15 komentarzy:
Olka pisze:
08:31 10.01.2019 r.

No oczywiście księdza nie mogło zabraknąć... :/ Ciekawe ile za te "symboliczne" święcenia zapłaciliśmy....

Kozak z czystymi uszami pisze:
10:01 10.01.2019 r.

W jakim kraju ja żyję z naszych podatków poszła kasa na zakup samochodów dla policji .To ,że samochody zostały poświęcone pal licho ,ale czy mundurowi przysięgli ,że podczas używania tych samochodów nie będą brać łapówek? Czy przysięgali ,że będą dbać tylko o bezpieczeństwo na drogach? Czy wcześniejsi użytkownicy służbowych samochodów do przywłaszczenia kasy już odpowiedzieli karnie? Czy wszyscy policjanci byli obecni ,czy część z nich dalej leży na L-4 i wrzeszczy mało ,mało.

Jan pisze:
16:02 10.01.2019 r.

"W próżnej często idą zmowie pustosłowie z pustką w głowie."

Eliza pisze:
19:01 10.01.2019 r.

Nie potrzeba ekstra samochodów.Wystarczy stanąć z radarem na ulicach Wyszyńskiego lub Orzeszkowej tam kierowcy przekraczają prędkość dozwolona dwu a nawet trzy krotnie.

Stefan pisze:
19:04 10.01.2019 r.

Zgadzam sie i mogę udostępnić filmy piratów drogowych z tych ulic.

Gienia pisze:
20:06 10.01.2019 r.

Do Elizy i Stefana może Wy kochani jesteście ciągle na rauszu i potrójnie widzicie? Kto na tym odcinku jedzie 150km/h. Moze czas Was zamknąc w domu wariatów,może jestescie niebezpiczni dla otoczenia. To napisała niewidoma Gienia

Stefan pisze:
20:21 10.01.2019 r.

Genia widać jaki z Ciebie kierowca.Te ulice znajdują sie w strefie zamieszkania gdzie obowiązuje prędkość 20km/h.Pewnie na nagranych filmach jakie posiadam jest Twoja geba w jakimś złomie.

Eliza pisze:
20:28 10.01.2019 r.

Jak Lęborska drogówka czyta te wpisy "Gienia" to widac,że trzeba wziąć sie do roboty a nie rozbijać ekstra brykami.

Stefan pisze:
20:39 10.01.2019 r.

Najszybciej na tych ulicach jeżdżą taryfiarze,którzy stoją na Franciszkańskiej,zwłaszcza jeden w czarnym Mercedesie.Jest częstym bohaterem moich filmów.

Drogowka pisze:
20:52 10.01.2019 r.

Widać że Gienia rzeczywiście jest ślepa i nie widzi tych niebieskich znaków.

HPN czy GLE pisze:
22:25 10.01.2019 r.

Skoro radiowozy nie są oznakowane to czemuś miało służyć tym bardziej, że są przeznaczone dla policjantów z pionu kryminalnego (przeważnie nieumundurowanych). I nie chodzi tu o to, że powinny być super kosmicznie Tajne przez wielkie T, do poważnych działań operacyjnych, ale zwyczajnie miały się nie rzucać w oczy, podczas realizacji zadań w naszych lokalnych warunkach. Wiadomo, że nie dałoby się utrzymać długo w jako takiej tajemnicy, kto je użytkuje, ale na pewno wiedziałoby o tym dużo mniej ludzi, gdyby nie było tej oficjalnej prezentacji. A im mniej ludzi wie, tym lepiej. Teraz jak już zostały ,,zdekonspirowane" to każdy rozpozna, kto majestatycznie porusza się nowiutkim i20, szczególnie ci, którzy mają coś na sumieniu. Prezentować w taki sposób to można wozy patrolowe itp. które aż się święcą od tych nalepek i napisów - bądź co bądź to także forma prewencji. A w tym przypadku, co by nie powiedzieć, trąci to trochę małą amatorszczyzną. Równie dobrze, można je teraz oznakować i wysłać do służby patrolowej a nie do działań zakulisowych:) Amator - Laik.

Edi pisze:
05:42 11.01.2019 r.

Ja też mam Hyundai i20 w takim kolorze to będę tajniakiem. Wielu będzie tych tajniaków bo ostatnio to auto jest dość popularne.

Wojtek pisze:
06:36 11.01.2019 r.

Mimo rosnącej popularności tej marki, to i20 jest nadal nieczęstym widokiem. No chyba że policzymy wszystkie roczniki jakie jeżdżą do rzeczywiście trochę ich będzie. Bardziej istotne tutaj jest to, że ten kto miał nie wiedzieć od samego początku, teraz już wie. To kolejne auto, na które musi uważać ten, który z różnych względów, jest z prawem na bakier.

Gienia widzaca pisze:
09:01 11.01.2019 r.

Dla mnie mogą nawet jeździć na rowerach ,mi to lotto ,a co do ograniczenia prędkosci do 20km /h to tylko jakis porypany osobnik mógł cos takiego wymysleć.mieszkaćy mają z tego taki pozytek ,że wdychają więcej smrodu z rury wydechowej. Stefcio jak Ty jesteś taki dobry fotograf to idź do roboty leniu śmierdzący ,a nie siedzieć tylko na parapecie i foty strzelać.

Ida pisze:
13:23 11.01.2019 r.

Zabytkowy bruk na ulicy gdzie stoją zwykłe niezabytkowe wielokondygnacyjne bloki jest nieporozumieniem. Te wielkie kamloty powinny być ułożone przy starszej części zabudowy miasta tak żeby ich wiek był spójny. Stawianie szpecącej donicy jako spowalniacz może skutek przyniosło ale estetycznie wygląda to paskudnie . Lębork nie jest przyjazny mieszkańcom, a ostatnio stosowane rozwiązania są tanie i tandetne.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24