Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Bezpieczne ferie 2019....

Bezpieczne ferie 2019. Dojedź(MY) bezpieczne do celu

wyświetlony 993 razy
Change text size Save as PDF RSS

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie trwania ferii zimowych, Wydział Ruchu Drogowego KPP Lębork prowadzić będzie wzmożone kontrole stanu technicznego autokarów wyjeżdżających z dziećmi na ferie zimowe.

Mundurowi będą sprawdzać wyposażenie, stan techniczny pojazdów oraz dokumentację kierowców. Przedsięwzięcie to połączone jest z działaniami "Bezpieczne Ferie" i będzie realizowane od 11 stycznia do 24 lutego br., w zależności od województwa. W województwie pomorskim ferie zimowe rozpoczną się 11 lutego i będą trwały do 24 lutego.

W ramach działań ukierunkowanych na promowanie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności kierujących i pasażerów, którzy podczas ferii będą uczestnikami zbiorowych i rodzinnych wyjazdów na wypoczynek zimowy, policjanci z lęborskiej drogówki przeprowadzą działania informacyjno-edukacyjne. Mundurowi będą kontrolować w szczególności autokary przeznaczone do przewozu dzieci i młodzieży na zorganizowane wycieczki, ale również promować właściwe przygotowanie pojazdu do drogi, jego stanu technicznego, zabezpieczenia przewożonego sprzętu, stosowania pasów bezpieczeństwa, fotelików bezpieczeństwa oraz dostosowania prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych. Policjanci sprawdzą wyposażenie, stan techniczny pojazdów oraz dokumentację kierowców. Kierowcy będą kontrolowani pod kątem stanu trzeźwości oraz czasu pracy za kierownicą.

Działania te mają w szczególności zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego ale zarazem ukierunkowane są na promowanie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Takie kontrole będą przeprowadzane w Lęborku na ul. Toruńskiej 6 na parkingu publicznym.

Kontrole autokarów należy zgłaszać pisemnie bądź telefonicznie na nr tel. 59 8634 853 z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pismo należy złożyć w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku bądź przesłać drogą elektroniczną na e-mail kpplebork@pomorska.policjia.gov.pl

KPP Lębork

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24