Lębork24

Wiadomości > Kultura > Zaproszenie na kolędowanie

Zaproszenie na kolędowanie

wyświetlony 665 razy
Change text size Save as PDF RSS

Kto lubi śpiewać, a czuje niedosyt w wyśpiewywaniu kolęd, ma świetną ku temu okazję podczas zbliżającego się Wieczoru Trzech Króli. Zapraszają nań Biblioteka Miejska w Łebie i Parafia Wniebowzięcia NMP; zarówno mieszkańców Łeby, jak i gości.

Wspólne kolędowanie rozpocznie się  6 stycznia o godz. 17 Mszą św. w kościele oo. oblatów pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Powstańców Warszawy.

Podczas mszy śpiewać będzie parafialna schola Promyki Pana. O godz. 18 z krótkim koncertem kolęd wystąpi chór FALARE pod kierunkiem Bożeny Świętek ze Szkoły Podstawowej w Łebie.

Gościem wieczoru będzie rosyjski chór „Gloria” z Dziecięcej Szkoły Artystycznej w Zielenogradsku - laureat międzynarodowych, krajowych i okręgowych konkursów.

- Chór ten gościł u nas już trzykrotnie mówi Beata Czaja, dyrektor biblioteki miejskiej w Łebie. W ramach współpracy z naszą biblioteką artyści przyjechali do Łeby po raz pierwszy w 2004 roku. Trzy lata później swoim koncertem uświetnili 650-lecie miasta Łeby. Ostatni raz koncertowali dla łebian w 2014 roku.

Chór  tworzą absolwenci oraz uczniowie klas starszych w wieku od 11 do 16 lat. Dyrygentem jest Larisa Czesnokowa, a akompaniatorką - Elena Lebiediewa.

Na repertuar składają się utwory rosyjskich i zagranicznych klasyków, prawosławne pastorałki, muzyka katolicka, a także utwory kompozytorów współczesnych.

- „Gloria” koncertuje nie tylko w rodzinnym Zielenogradsku i wielu miastach obwodu kaliningradzkiego, ale także poza granicami kraju – informuje dyrektor łebskiej biblioteki. Chór występował w Niemczech, na Litwie oraz w Polsce, między innymi poza Łebą: w Bielsku-Białej, Krakowie, Ostródzie, Kwidzyniu.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na plac przykościelny na symboliczny poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd oraz przekazywanie sobie życzeń.

Tekst Iw. Ptasińska. Fot. Beata Czaja

5 komentarzy:
Aneta pisze:
22:36 05.01.2019 r.

Super, że chór znowu zaśpiewa podczas Wieczoru Trzech Króli. Byłam na poprzednim ich koncercie. Piękne głosy. Brawa dla organizatorów. Jutro też będę :-)

Julka pisze:
22:57 05.01.2019 r.

Bardzo lubię ten chór. Pamiętam koncert w szkole. Cieszę się, że przyjechał do Łeby i będę mogła znowu go posłuchać.

Anna pisze:
08:05 07.01.2019 r.

Koncert Glorii był wspaniały. Dzieci mają anielskie głosy. Wzruszyłam się, gdy śpiewały po polsku "Czarną Madonnę". Dziękuję bibliotece miejskiej za zorganizowanie tak pięknego koncertu i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Teresa pisze:
21:42 10.01.2019 r.

Brawo. Dziękuję za cudowny wieczór.

Jarek pisze:
15:19 17.01.2019 r.

Koncert był świetny! Brawa i podziękowanie dla Pań z biblioteki!


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24