Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Sylwester i Nowy Rok...

Sylwester i Nowy Rok spokojny, ale pogoda nie dopisuje

wyświetlony 1638 razy
Change text size Save as PDF RSS

Bez poważnych incydentów i zdarzeń drogowych, ale za to wietrznie i niebezpiecznie w pierwszych dniach 2019 r. Połamane drzewa i konary oraz słupy tarasujące lokalne drogach, a w Łebie silny wschodni wiatr, który powoduje tzw. cofkę od morza.

Do kilku zdarzeń wyjeżdżali strażacy w Sylwestra, ale wszystkie dotyczyły podpaleń kontenerów na śmieci. Natomiast wczoraj i dzisiaj nasilał się wiatr. Silne podmuchy połamały lub zwaliły drzewa nad drogami w Siemirowicach, Poraju, Wrześciu cz w Rybkach. W Łebie drzewo spadło na linię kolejową, a mieszkańcy Niebędzina i okolicznych miejscowości byli bez telefonu, gdyż na drogę powiatową zwalił się słup linii telefonicznej.

Szczególnie trudna i niebezpieczna sytuacja jest w Łebie. Od rana do piątku ma wiać silny wiatr wschodni, który powoduje, że fale morskie wtłaczane są do kanału portowego. Wysoki poziom wody w kanale powoduje wydostawanie się wody z kanałów burzowych w mieście oraz  lokalne podtopienia terenu.

Czekamy na informację z policji. Wstępnie powiedziano nam, że minione święta i Sylwester należały do jednych z najspokojniejszych w przeciągu ostatnich kilku lat. Niebyło większych zdarzeń drogowych, a nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu lęborskiego czuwały wzmożone patrole policji.

Adam Reszka

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24