Lębork24

Wiadomości > Biznes > Pomorskie firmy wśród...

Pomorskie firmy wśród Laureatów programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”!

wyświetlony 1966 razy
Change text size Save as PDF RSS

Dobiegła końca kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – programu, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej. W tegorocznej edycji o ten prestiżowy certyfikat ubiegało się niemal 300 firm z całej Polski. Kapituła Programu potwierdziła rzetelność i wiarygodność 280 z nich, przyznając
im jednocześnie tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018. 12 firm z województwa pomorskiego zdobyło ten prestiżowy tytuł. Certyfikaty oraz Nagrody wręczone zostały podczas Wielkiej Gali Finałowej 16 listopada w hali Expo XXI w obecności nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów Programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Nagrody dla najlepszych

Pomorskie przedsiębiorstwa w tegorocznej edycji programu sięgnęły po najwyższe wyróżnienia. Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która trafia jedynie do 15 firm, które szczególnie wyróżniły się na tle wszystkich Laureatów XXI edycji programu z województwa pomorskiego otrzymało Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno-Kosmetycznej PROFARM Sp. z o.o. z Lęborka.

Firma POLPHARMA SA ze Starogardu Gdańskiego była o krok od zdobycia najwyższego wyróżnienia. Została nominowana do Nagrody Głównej Programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2018, co oznacza, że ma duże szanse zdobycia Statuetki w kolejnej edycji programu.

Z kolei wyjątkową działalność na rzecz środowiska naturalnego nagradzano Wyróżnieniem Ekologicznym. Tę zieloną statuetkę otrzymały 4 przedsiębiorstwa, w tym jedno z województwa pomorskiego firma FLOWAIR Głogowski I Brzeziński Sp. j. z Gdyni.

Kapituła przyznała również medale „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2018 osobowościom polskiego biznesu, wyłonionym spośród kierownictwa przedsiębiorstw, które przez co najmniej dziesięć kolejnych lat uzyskały tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Tytuł ten trafił do Pana Grzegorza Brodziaka Prezesa Zarządu Goodvalley Agro S.A. z Przechlewa.

Pozostali Laureaci z województwa pomorskiego:

  • Biotec Lasers Polska, Gdańsk;
  • ELWOZ Sp. z o.o., Szklana;
  • INTECH Engineering Sp. z o.o., Gdańsk;
  • INTERNATIONAL PAPER-KWIDZYN Sp. z.o.o., Kwidzyn;
  • KBR Poland Sp. z o.o., Kwidzyn;
  • Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno-Kosmetycznej PROFARM Sp. z o.o., Lębork;
  • PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE „TOR-PAL” Sp. z o.o., Kwidzyn;
  • UNISOFT Sp. z o.o., Gdynia.


Więcej informacji o Laureatach i programie przeczytać można na stronie www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która rozpocznie się już w styczniu 2019 roku.

Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski

Podczas Gali zgromadzonym gościom zaprezentowana została także publikacja powstała w ramach projektu związanego z obchodami stulecia niepodległości Polski pn. „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej”. Publikacja poświęcona została przedsiębiorcom, których zaangażowanie społeczne przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat. Opisano w niej przykłady kierowania się w prowadzonej działalności takimi wartościami, jak wolność, solidarność - wartościami wpisanymi w polską tradycję państwową i narodową. Znaczną część publikacji poświęcono Laureatom Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Publikację można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej: http://iped.pl/pliki/publikacje/Publikacja-SOB-Niepodlegla.pdf

Przedsiębiorcy mogą wykorzystać tę publikację jako inspirację do podejmowania działań z zakresu SOB. Natomiast społeczeństwo, dzięki publikacji, będzie miało okazję poszerzyć wiedzę na temat realizowanych przez przedsiębiorstwa działań oraz faktycznej roli przedsiębiorców w tworzeniu wolnej gospodarki, a co za tym idzie - niepodległości i niezależności gospodarczej naszego kraju.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24