Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Jaka kuchenka gazowa jest...

Jaka kuchenka gazowa jest najlepsza?

wyświetlony 1028 razy
Change text size Save as PDF RSS

Stoisz przed wyborem kuchenki gazowej i nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę? To na szczęście nic trudnego – kuchenka gazowa to proste urządzenie z niewielką liczbą funkcji. Warto jednak poświęcić chwilę na przejrzenie obecnych na rynku modeli, żeby dobrać urządzenie idealne dla siebie – pod względem wymiarów, jakości wykonania, oszczędności energii i dodatkowych funkcji.

 

Co warto wiedzieć o kuchni gazowej?

Dlaczego kuchenki gazowe to w naszych domach wciąż tak popularne urządzenia? Przede wszystkim dlatego, że to niedrogie, a jednak dobrej jakości sprzęty kuchennego AGD. Wolnostojąca kuchenka gazowa jest stosunkowo łatwa do transportu, nie zajmuje dużo miejsca i może wpasować się w stylistykę większości współczesnych kuchni.

 

Jak działa kuchnia gazowa?

W skład najprostszych modeli wchodzi płyta gazowa i piekarnik z regulacją temperatury poprzez przekręcanie pokrętła. Sprzęt zasila się gazem: pochodzącym z butli lub od dostawcy, w sieci. Pierwotnie uruchomienie kuchenki gazowej wymagało użycia zewnętrznego źródła ognia (zapalniczki czy zapałki). Obecnie w większości produkowanych modeli iskra jest wytwarzana już w momencie przekręcania pokrętła.

Piekarnik w kuchni gazowej może być zasilany gazem (z butli lub z sieci), chociaż możliwe jest też zasilanie elektryczne. Wtedy oprócz podgrzewania dań od spodu i ewentualnie od góry można skorzystać z dodatkowych opcji, takich jak funkcja grilla czy termoobiegu.

 

Jaką kuchnię gazową wybrać?

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup kuchenki gazowej? Co jest istotne?

  1. Wyposażenie – przydatnym dodatkowym wyposażeniem kuchenki gazowej jest opuszczana pokrywa, która będzie chronić palniki wtedy, gdy urządzenie nie będzie używane. Kuchnie wolnostojące często posiadają też szufladę pod piekarnikiem, która pozwala na przechowanie w niej dodatkowych blach lub naczyń.
     
  2. Oszczędność energii – z roku na rok możemy zakupić coraz bardziej energooszczędne urządzenia. Warto przyjrzeć się sprzętom z o klasie energetycznej A, które zapewniają najmniejsze zużycie energii – z korzyścią dla Twoich rachunków i środowiska.
     
  3. Zabezpieczenia – dodatkowe funkcje, dzięki którym będziesz móc gotować bez obaw, są bardzo ważne. Czego szukać? Przede wszystkim opcji automatycznego odcięcia gazu, gdy płomień palnika zgaśnie. Dodatkowo, dobrze gdyby kuchnia była tak wyprofilowana, by kapiąca z garnków woda zbierała się w specjalnym wgłębieniu i nie miała styczności z ogniem.

Zbyt dużo informacji? Sprawdź ofertę kuchni gazowych i wybierz najlepszy model dla siebie.

Dzisiaj jest:
Wednesday, 22 May 2019 r.
Imieniny:
Heleny, Wiesławy, Romy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24