Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Koalicji PO i PiS w powiecie...

Koalicji PO i PiS w powiecie to nie przypadek

wyświetlony 3236 razy
Change text size Save as PDF RSS

To nie Alicja Zajączkowska zdradziła Platformę Obywatelską porozumiewając się z PiS-em, przy wyborze zarządu i starosty lęborskiego. Zajączkowska została zdradzona przez kolegów i koleżankę PO: Huberta Namyślaka, Tadeusza Rabkę, Elżbietę Godderis. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia, jakie złożył podczas sesji Rady Powiatu Maciej Barański.

Radny Maciej Barański poinformował, że radni startujący z komitetu Platformy Obywatelskiej: Hubert Namyślak, Tadeusz Rabka oraz Elżbieta Godderis nie poparli kandydatury Alicji Zajączkowskiej na stanowisko starosty. Popierali natomiast Teresę Ossowską-Szarą, chociaż ta z Platformą nie jest związana w żaden sposób.

- Naturalnym liderem ze względu na wynik wyborczy - największa liczba oddanych głosów w powiecie - wydawała się Alicja Zajączkowska, która uchwałą zarządu władz powiatowych Platformy Obywatelskiej, została na to stanowisko nominowana - mówił radny Maciej Barański. - Problemy pojawiły się jednak w gronie samych radnych PO. Troje z pięciu radnych: Hubert Namyślak, Tadeusz Rabka i Elżbieta Godderis nie akceptowali tego wyboru, opowiadając się po stronie Teresy Ossowskiej-Szarej. Może wydawać to się niezrozumiałe, bowiem jak zaakceptować fakt braku wsparcia dla swojego ugrupowania w wyborze starosty, skoro startowało się z listy Platformy Obywatelskiej? Powody, choć w kuluarach są znane nam wszystkim, zostaną jednak tutaj może nie do końca wskazane. Można jednak się domyślać, że chodziło o podział stanowisk i rozkład sił i to nie tylko w radzie powiatu, ale również w radzie miejskiej.

Wszystko wskazuje, że w wybór starosty znów mieszał się obecny burmistrz miasta Witold Namyślak. Nic więc dziwnego, że do akcji musiał wkroczyć polityk wyższej rangi, czyli senator Kazimierz Kleina. To, że doszło w powiecie do koalicji PO i PiS może świadczyć o tym, że „utarto nosa” burmistrzowi Lęborka, Witoldowi Namyślakowi.

Jednak radnym obecnej opozycji, czyli radnym z komitetu Teresy Ossowskiej-Szarej oraz trzem „zbuntowanym” radnym Platformy Obywatelskiej, taki obród sprawy nie za bardzo się podoba. Radny Waldemar Walkusz, ubrany podczas sesji w koszulkę z napisem KONSTYTUCJA (taką samą, jaką miał na sobie Lech Wałęsa mówiąc, ze chce być tej koszulce pochowany. Nie wiemy jednak, czy radny Walkusz też chciałby być w takiej koszulce pochowany, bo tego na sesji nie wyjawił), pod pretekstem zadania pytania o program koalicji, dobitnie wyraził swoje oburzenie. Stwierdził, że nie rozumie, jak doszło do porozumienia PO z PiS.

Takie zachowanie radnego przypominało trochę użalanie się nad utratą stanowiska przewodniczącego rady, choć Waldemar Walkusz stwierdził, że to dla niego żaden zaszczyt a raczej ciężka praca. Czemu więc miał służyć ten jego kilkuminutowy wywód, podczas którego wyrażał swoje zdziwienie, że nowa władza w powiecie nie powstała w porozumieniu z komitetem, z którego on startował?

Pozostaje nam mieć nadzieję, że nowy układ sił w powiecie wyjdzie na dobre mieszkańcom. Że zarząd powiatu i starostowie wybrani z różnych sił politycznych będą pracowali dla dobra powiatu lęborskiego.

Adam Reszka

28 komentarzy:
Roman pisze:
22:07 06.12.2018 r.

Bardzo dobrze się stało. Dwie grube baby wyleciały.

Grzegorz pisze:
22:27 06.12.2018 r.

Och, odsuniętym od koryta widać bardzo skacze gul. Bardzo dobrze, że to oni zostali odsunięci od władzy. Trójka radnych nazywa zdrajcami inną dwójkę, a sami chcieli poprzeć na stanowisko Starosty osobę z innego komitetu? Śmiech na sali. Gratulacje dla nowej Pani Starosty oraz dla Pana Adama za odsunięcie od władzy radnych Lepszego Lęborka.

franek pisze:
22:39 06.12.2018 r.

Zdrajca odebrać mandat zdradziła swoich wyborców

Jan pisze:
22:50 06.12.2018 r.

Walkusz niech najpierw ogarnie sytuacje w swojej rodzinie a potem dopiero udaje autorytet. Zapomniał jak sam startując do rady z Unii Wolności zdradził i wstąpił do SLD.

Teresa pisze:
22:59 06.12.2018 r.

Czytając wypowiedź pana radnego Barańskiego i powyższy tekst wpadłam w zadumę. Jak władza i pieniądze deprawuje ludzi. Jak trzeba być wyzutym z uczuć szacunku do siebie, jak pozbawionym honoru, lojalności. Dla Lęborka jedynym wyjściem jest wysprzątać wszystkich dogadujących się pseudo samorządowców. Im chodzi tylko o pieniądze i stanowiska a nie o dobro miasta i powiatu. Stworzyli sobie własne księstwo z panem Namyślakiem jako rozgrywającym. To przecież on jako wieczny burmistrz ma do rozdawania stanowiska. Obrzydliwe.

Kuba pisze:
23:11 06.12.2018 r.

Jak czytam ostatnio kim jest była starosta i czego dowiaduję sie, to bardzo się cieszę ze p. Alicja jest naszą starostą. Powodzenia p. Alicjo. Trzymamy kciuki. Nue wiedziałem że przewodniczący były był w SLD podobnie zresztą jak była starosta

Jakub pisze:
08:55 07.12.2018 r.

I co z tego PISiaki są lepsze? Oni robią większe szambo jak komuchy za czasów PRLu!

Obserwator pisze:
00:54 07.12.2018 r.

Pani Alicjo brawo! Głowa do góry i do przodu. Wielokrotnie widziałem pani wystąpienia jako doradcy burmistrza w trudnych tematach. Już wtedy zaobserwowałem, że była pani "wypychana" przez zacnie urzędującego monopolowca lęborskiej władzy przed obiektywy mediów. Widziałem, że wielokrotnie nie zgadza się Pani z tym co nakazano Pani mówić. Przez wiele lat była Pani "żołnierzem" do brudnej roboty. Wiedziałem, iż nastanie taki dzień, że się Pani postawi. I nastał. Podczas wystąpienia na II sesji łamał się Pani głos i uczucia brały górę co oznacza, że w głębi Pani osobowości jest dobry człowiek, który przez wiele lat był dławiony układankami politycznymi. Mimo, iż nie lubię PIS-u i PO to wierzę, że będzie wszystko dobrze. Jak powiedział nasz wielki rodak Jan Paweł II "Szukałem jedności ze wszystkich mych sił i będę kontynuować to aż do końca". Tego samego życzę Pani niech jednoczy Pani nas lęborczan ze wszystkich sił do końca i nie da się Pani kupczyć ze starymi wyjadaczami, dla których liczy się tylko kasa. Kibicuję Pani...

Maniek pisze:
02:11 07.12.2018 r.

Cały Lębork sie cieszy ze starostą jest p. Alicja Zajączkowska. Pozdrawiamy serdecznie

Aga pisze:
07:24 07.12.2018 r.

Tak jest!

Czesiu pisze:
17:15 07.12.2018 r.

No raczej tak nie jest! wręcz przeciwnie więcej słyszy się opinii negatywnych na temat "umiejętności" tej pani niż pozytywnych taka Zosia od wszystkiego i od niczego a to nie tędy droga!

Hubert pisze:
15:44 25.05.5114 r.

Te słowa pisze chyba była starosta

jabol pisze:
15:44 25.05.6684 r.

Masz rację to jej słowa, brawo dla nowej władzy w starostwie, powodzenia.

same zło pisze:
09:23 07.12.2018 r.

Wypierdzielić młodego Namyślaka (starego z resztą też) oraz Godderisową i Rabkę z Platformy Obywatelskiej, oni nie powinni mieć nic wspólnego z tą partią. Jak można komuś zarzucać zaprzedanie się ideologii, skoro sami to zrobili? Tego nie rozumiem.

O zachowaniu Walkusza nic nie będę pisał. Ten człowiek nie odróżnia zachowania się na boisku, kiedy siedzi z kibolami, od zachowania się na obradach sesji i bycia wśród normalnych ludzi. Nie wiem nawet czy Walkusz wie co to jest KONSTYTUCJA. Jego też powinni pochować w tej koszulce.

Bolek pisze:
17:16 07.12.2018 r.

Kąstytucja! Wolne Sondy! Kąstytucja! Wolne Sondy!

piotr pisze:
17:30 07.12.2018 r.

Brawo Pani Alicjo życzę niepowodzenia i mam nadzieję że za rok skończy Pani jak ta dobra zmiana. Żeby układać się dla stołka z pisolami, tego oczekiwali od Pani wyborcy? Rękę może Pani podać sobie z kolegą ze Śląska

Jarek pisze:
17:57 07.12.2018 r.

Nie rozumiesz, że na szczeblu lokalnym wszyscy się znają. Tu bardziej liczy się kto jakim jest człowiekiem, a nie z jakiej jest partii. Szarą wszyscy znają z jak najgorszej strony. Jest wredna, bezczelna, pewna siebie, mściwa. Nie da się z nią współpracować.

janina pisze:
15:45 25.05.2975 r.

100% racji co do Szarej Jest wredna, bezczelna, pewna siebie, mściwa. Nie da się z nią współpracować.

Jarek pisze:
17:49 07.12.2018 r.

Ta trójca powinna wylecieć z hukiem z po. Jak to oni sobie wyobrażali. Po wygrało wybory. Gdyby Zajączkowska nie wzięła na siebie odpowiedzialności rządów okazałaby się niepoważnym politykiem. Do wyborów idzie się, aby rządzić. Jak ktoś wygrywa i nie chce ponieść odpowiedzialności to nie warto na niego głosować. Szarą liczyła, że po nie dogada się z PiS, tu widziała szansę. Na szczęście się przeliczyła.

Romek pisze:
18:01 07.12.2018 r.

Dziś w Echu Lęborka duży artykuł o odprawie 102 tysiące złotych dla Teresy Ossowskiej-Szarej!!! Wstydu nie ma!!!

hm pisze:
15:44 25.05.8453 r.

A za co ta odprawa?

Szaragęś pisze:
19:56 07.12.2018 r.

Dlaczego Szara nie chce pamietać jak podkupiła w poprzedniej kadencji radnego o nazwisku Syldatk po to aby uzyskać wiekszość w powiecie i rozwalić zawartą koalicję. Jeśli ktoś zaufał Szarej choć na jedną sekundę to już za długo. Ta kobieta tylko potrafi układać kolcki po swojemu a tym razem te klocki ułożył ktoś inny i tego nie może biedna przeżyć. Brawo Zajączkowska. Brawo Głombiewski. PO nigdy nie leżało mi ,ale teraz widzę że nie było innego wyjścia żeby tą gangrenę od władzy odsunąć. Brawo wszyscy którzy rządzicie w powiecie-odspawaliście te dupy niektórym którzy przyspawali się do stołków kilka lat temu a wszystkiemu winien stary Namyslaczek. To jesy całe zło miasta-gminy Lębork i powiatu. Od lat rozdawał karty a wszystko dlatego żeby miec spokój. Przecież ta niemota nawet zdania dobrze nie potrafi dobrze sklecic jak mu tego Halinka nie napisze na kartce papieru.

Vytautas pisze:
20:49 07.12.2018 r.

Tylko żeby to się nie rozpadło jak po poprzednich wyborach, gdy po pół roku komuchy tj. Namyślak z Szarą rozbili układ wydawało się stabilny.Zawsze może znowu gdzieś się znaleźć jakiś palant łasy na okruchy ze stołu burmistrza.Była szansa pogonić ich raz na zawsze i rozwalić ten chory układ,ale ludzie nie za bardzo chyba się interesują miastem i powiatem,albo nie mają pojęcia na kogo głosują.

Leon pisze:
10:53 08.12.2018 r.

Lęborskie szambo,jedni nie mogą się pogodzić z utratą stołków,drudzy układają się z politycznym wrogiem.I po co chodzić na wybory ,jak i tak na końcu nas wydymają.Swoją drogą to jest jakiś fenomen. że wyborcy ponownie wybrali niektórych radnych którzy g,,, dla nas zrobili.Pycha, zarozumiałość ,to cechuje tych radnych Dlaczego nie rozlicza się ich z tego co zrobili w czasie kadencji?.Lębork potrzebuje ,,świeżej krwi"-pamiętajmy o tym przy następnych wyborach samorządowych.

Jan pisze:
12:46 09.12.2018 r.

Głupi wyborcy. jak można głosować na młodego Namyślaka tylko bo to syn burmistrza. To nepotyzm w czystej postaci. Chłopak nic jeszcze nie pokazał, nic nie zaproponował. Do tej pory to tylko załatwia potrzeby ojca.

Nauczyciel pisze:
12:53 09.12.2018 r.

Hubert ogarnij się. Czy całe życie chcesz być synalkiem podwieszonym pod tatusia, który robi świństwa aby tatusiowi było lepiej , czy chcesz być synem, który kieruje się własnym rozumem i buduje swoją karierę samodzielnie. Do tej pory sam niczego nie dokonałeś. Wszystko co masz to dał ci tatulek. Nie uwiera ci ta sytuacja?

wiarus pisze:
15:44 25.05.438 r.

P.Alicjo,to głosy,które p.otrzymała dały wejście ludziom z PO i żadne zawieszenie partyjne tego nie zmieni.Jest to wybór zgodny z zasadami i odpowiedzialnością względem WYBORCÓW.Życzę powodzenia i wrażliwości na ludzkie sprawy i dobrej współpracy z pozostałymi,dobrych pomysłów dla rozwoju powiatu.

słuchacz pisze:
15:44 25.05.2508 r.

jedni na drugich a wszyscy siebie warci. Potrzebuja nas tylko raz na pare lat aby na nich zagłosować a potem maja nas w dupie. szara, zajączkowska a co to za róznica ? obie france i tyle, choc mysle,że szara jest większa francą. Nic nie zrobią dla naszego powiatu, moga sobie premie przyznac i tyle. Połowa tej rady jak i w mieście to banda półgłówków ( pan nowak powinien miec korone na głowie :) ) którzy nic nie robią ale to nasza wina bo ich wybieramy.


Dzisiaj jest:
Saturday, 25 May 2019 r.
Imieniny:
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24