Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Biblioteka Miejska w Łebie...

Biblioteka Miejska w Łebie broni swojej rangi

wyświetlony 647 razy
Change text size Save as PDF RSS

Biblioteka Miejska w Łebie zajęła w tym roku 23 miejsce na 750 bibliotek w Ogólnopolskim Rankingu Bibliotek. Organizuje go Instytut Książki i dziennika „Rzeczpospolita” od 211 roku, czyli tegoroczny jest ósmą jego edycją. Celem, jaki przyświecał inicjatorom, było i jest nadal nagradzanie samorządów za zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi.

- Słuszna jest idea organizatorów rankingu, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury – mówi Beata Czaja, dyrektor łebskiej biblioteki.

W tegorocznej edycji organizatorzy wysłali ankiety do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast (z wykluczeniem miast na prawach powiatu). Odpowiedzi udzieliło około 750 bibliotek. Brano pod uwagę m.in.: zatrudnienie, liczbę godzin otwarcia biblioteki, wielkość księgozbioru, ilość zakupionych nowości wydawniczych oraz tytułów prasowych i czasopism, dostęp do nowych mediów, a także ilość wolontariuszy w bibliotece. 

- Nasza biblioteka już od kilku lat zajmuje w rankingu wysokie pozycje – dodaje pani dyrektor. – W 2016 roku znalazła się na 44 miejscu. W ubiegłym roku na 650 bibliotek zajęliśmy 19 pozycję.

I nie jest to nie koniec sukcesów łebskiej książnicy, bo zajęła w tym roku pierwsze miejsce w województwie, jako „Najlepsza biblioteka w wojewódzkiej pomorskim”, który to tytuł zdobyła w ub. roku.

- Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia – wyznaje pani dyrektor. Jest to dla nas ogromny sukces. Zawdzięczamy go przede wszystkim naszym czytelnikom oraz uczestnikom imprez, warsztatów, spotkań, koncertów, a także przychylnemu nam samorządowi. Sukces ten to również ciężka praca bibliotecznej załogi. Koleżanki po fachu czasami zazdroszczą nam, że organizujemy tak wiele ciekawych imprez i dziwią się, że tylko dwóch pracowników wraz z dyrektorem prowadzą taką działalność.

W październiku biblioteka miejska została laureatem konkursu „Pomorskie dla Seniora”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i zdobyła tytuł: „Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów”.

Na zdjęciu Beata Czaja z dyplomem dla łebskiej placówki. Wszelkie informacje o Bibliotece Miejskiej w Łebie można znaleźć na www.bibliotekaleba.pl

Tekst. Iw. Ptasińska, fot. archiwum BM w Łebie

10 komentarzy:
Agnieszka pisze:
08:52 07.12.2018 r.

Gratuluję Paniom Bibliotekarkom tak wspaniałego i zdecydowanie zasłużonego sukcesu! Dziękuję, że jesteście!

Bożena pisze:
08:57 07.12.2018 r.

Gratuluję super biblioteki , u nas niestety mało się dzieje

Regina pisze:
10:40 07.12.2018 r.

Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka, w przypadku łebskiej biblioteka to prawda. Gratulacje.

Gosia pisze:
12:29 07.12.2018 r.

Moje gratulacje dziewczyny

Tomasz pisze:
14:38 07.12.2018 r.

Tytuł jak najbardziej zasłużony. Panie zawsze miłe, uśmiechnięte, życzliwe. Chętnie pomagają wybrać ciekawą książkę. Na półkach dużo nowości. Brawo!

Olka pisze:
19:40 07.12.2018 r.

Super! Bardzo się cieszę i życzę dalszych sukcesów.

Marian pisze:
19:59 07.12.2018 r.

Wspaniała wiadomość! Po raz kolejny moja ulubiona biblioteka została uhonorowana. Drogim Paniom życzę kolejnych sukcesów. Wasz wysiłek dla lokalnej społeczności nie idzie na marne. Pozdrawiam!

Aleksandra pisze:
21:04 07.12.2018 r.

Naprawdę dużo pracy i zaangażowania trzeba włożyć aby osiągnąć tak rewelacyjne wyniki tym bardziej składam wielkie gratulacje i życzę kolejnych sukcesów wszystkim pracownikom Biblioteki w Łebie.

Kasia pisze:
12:53 08.12.2018 r.

W pełni zasłużone miejsce! Moje gratulacje i oby tak dalej :)

A.W. pisze:
14:11 08.12.2018 r.

Wielkie GRATULACJE. Naprawdę wielki sukces przedłożony na pewno bardzo dużym zaangażowaniem i ciężką pracą. Bo w tych czasach, gdzie niestety coraz mniej miłośników książek osiągnąć taki wynik w rankingu jest naprawdę wielkim wyróżnieniem. Życzę kolejnych sukcesów!!!I Cieszę się, że są ludzie, dla których praca jest Pasją i potrafią czerpać z Tego radość, a to widać na fotografiach z wydarzeń, które organizujecie. Niestety mało jest ludzi, którym się chce zrobić więcej ponad to, co się od nich wymaga. Tym bardziej cała ekipa Biblioteki zasługuje na pochwały!!:)


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24