Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Pijany kierowca potrącił...

Pijany kierowca potrącił pieszego

wyświetlony 2549 razy
Change text size Save as PDF RSS

W czwartek o godz. 17.30 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze między miejscowością Popowo a Zakrzewo w gminie Cewice. W kilka minut na miejsce dojechali policjanci, którzy ustalili na miejscu, że jadący w kierunku Zakrzewa 32-letni kierowca samochodu VW potrącił 56-letniego mężczyznę w momencie, gdy wykonywał manewr wyprzedzania. W wyniku tego manewru doszło do najechania na bok roweru, który prowadzony był przez 56-letniego mieszkańca gminy Cewice.

Potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala, a pojazdy zostały zabezpieczone. Jak się okazało kierujący VW był w stanie po użyciu alkoholu. Wykonane na miejscu przez policjantów oględziny i zabezpieczone ślady będą stanowić dowód w prowadzonym przez policję postępowaniu.

Za spowodowanie wypadku grozi nawet do 8 lat pozbawiania wolności.

Po raz kolejny policjanci przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Pieszy na podstawi Kodeksu drogowego ma obowiązek korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku z pobocza.

Oczywiście w przypadku braku pobocza, możliwe jest korzystanie z jezdni. Należy jednak pamiętać, że poruszanie się w takim przypadku jest dozwolone przy jej krawędzi oraz pod warunkiem ustąpienia miejsca nadjeżdżającym pojazdom. Pamiętajmy także, aby poruszać się lewą stroną jezdni oraz pobocza. Jesteśmy wtedy w stanie zareagować dużo szybciej na ewentualne zagrożenie na drodze. Dzieci wracające ze szkoły w okresie jesienno-zimowym często wracają do domu po zmierzchu. Rodzice powinni w takich przypadkach wyposażyć swoje pociechy w elementy odblaskowe. Są one obowiązkowe poza obszarem zabudowanym w porze od zmierzchu do świtu, chyba że pieszy porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Dla własnego bezpieczeństwa „odblaski” należy jednak nosić w każdym przypadku.

KPP Lębork

4 komentarzy:
gosc29 pisze:
15:44 23.04.2217 r.

bo zamkneli sklep w zakrzewie to koles szedl do popowa

Gość55 pisze:
11:00 01.12.2018 r.

Koleś szedł do domu po pracy. Nie wiesz to się nie wypowiadaj...

Jury pisze:
18:11 01.12.2018 r.

Nikomu nie życzy się złego ale odpowiedzialność powinna być po obu stronach (nie licząc pijanych) rower miał oświetlenie? Poszkodowany poruszał się w kamizelce? Teraz to prosty temat po sprawca pijany ale gdyby był trzeźwy to też jego wina... A rowerzysta nic nie musi w porównaniu do kierowcy auta...

Klient pisze:
18:37 03.12.2018 r.

Dlaczego osoba kierująca srebrnym Audi GLE 80 C_ W parkuje swój pojazd przed Sklepem Lerou Merlin w Rumii ok godziny 15:50 na 2 miejscach dla niepełnosprawnych?
C zyżby ta osoba był aż podwójnie niepełnosprawna?????
Ludziku, jak parkujesz to trochę pomyśl na tą czynnością, no chyba że myslenie jest dla ciebie ponad siły.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24