Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Pijany kierowca potrącił...

Pijany kierowca potrącił pieszego

wyświetlony 2769 razy
Change text size Save as PDF RSS

W czwartek o godz. 17.30 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze między miejscowością Popowo a Zakrzewo w gminie Cewice. W kilka minut na miejsce dojechali policjanci, którzy ustalili na miejscu, że jadący w kierunku Zakrzewa 32-letni kierowca samochodu VW potrącił 56-letniego mężczyznę w momencie, gdy wykonywał manewr wyprzedzania. W wyniku tego manewru doszło do najechania na bok roweru, który prowadzony był przez 56-letniego mieszkańca gminy Cewice.

Potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala, a pojazdy zostały zabezpieczone. Jak się okazało kierujący VW był w stanie po użyciu alkoholu. Wykonane na miejscu przez policjantów oględziny i zabezpieczone ślady będą stanowić dowód w prowadzonym przez policję postępowaniu.

Za spowodowanie wypadku grozi nawet do 8 lat pozbawiania wolności.

Po raz kolejny policjanci przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Pieszy na podstawi Kodeksu drogowego ma obowiązek korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku z pobocza.

Oczywiście w przypadku braku pobocza, możliwe jest korzystanie z jezdni. Należy jednak pamiętać, że poruszanie się w takim przypadku jest dozwolone przy jej krawędzi oraz pod warunkiem ustąpienia miejsca nadjeżdżającym pojazdom. Pamiętajmy także, aby poruszać się lewą stroną jezdni oraz pobocza. Jesteśmy wtedy w stanie zareagować dużo szybciej na ewentualne zagrożenie na drodze. Dzieci wracające ze szkoły w okresie jesienno-zimowym często wracają do domu po zmierzchu. Rodzice powinni w takich przypadkach wyposażyć swoje pociechy w elementy odblaskowe. Są one obowiązkowe poza obszarem zabudowanym w porze od zmierzchu do świtu, chyba że pieszy porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Dla własnego bezpieczeństwa „odblaski” należy jednak nosić w każdym przypadku.

KPP Lębork

4 komentarzy:
gosc29 pisze:
15:44 22.07.2217 r.

bo zamkneli sklep w zakrzewie to koles szedl do popowa

Gość55 pisze:
11:00 01.12.2018 r.

Koleś szedł do domu po pracy. Nie wiesz to się nie wypowiadaj...

Jury pisze:
18:11 01.12.2018 r.

Nikomu nie życzy się złego ale odpowiedzialność powinna być po obu stronach (nie licząc pijanych) rower miał oświetlenie? Poszkodowany poruszał się w kamizelce? Teraz to prosty temat po sprawca pijany ale gdyby był trzeźwy to też jego wina... A rowerzysta nic nie musi w porównaniu do kierowcy auta...

Klient pisze:
18:37 03.12.2018 r.

Dlaczego osoba kierująca srebrnym Audi GLE 80 C_ W parkuje swój pojazd przed Sklepem Lerou Merlin w Rumii ok godziny 15:50 na 2 miejscach dla niepełnosprawnych?
C zyżby ta osoba był aż podwójnie niepełnosprawna?????
Ludziku, jak parkujesz to trochę pomyśl na tą czynnością, no chyba że myslenie jest dla ciebie ponad siły.


Dzisiaj jest:
Monday, 22 July 2019 r.
Imieniny:
Magdaleny, Bolesławy, Marii
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24