Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Policja zaprasza na debatę

Policja zaprasza na debatę

wyświetlony 489 razy
Change text size Save as PDF RSS

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to temat debaty społecznej, która odbędzie się 5 grudnia o godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku. Będzie to debata inauguracyjna w obszarze „Bezpieczeństwo seniorów”. Debata organizowana jest przez Wydział Prewencji KPP w Lęborku.

W trakcie spotkania funkcjonariusze omówią problematykę oszustw dokonywanych na osobach starszych metodami tzw. „na wnuczka” i „na policjanta”, profilaktyczne działania Policji w zakresie zapobiegania tego typu przestępstwom.

Policjanci omówią również m.in założenia funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia umożliwiającego lokalnej społeczności szybkie i anonimowe informowanie Policji o miejscach zagrożonych. Debata będzie również doskonałą okazją do zaprezentowania aplikacji internetowej Moja Komenda pozwalającej mieszkańcom na szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowym rejonu, w którym zamieszkują.

Po wystąpieniach będzie czas na dyskusję, a także na zgłoszenie problemów trapiących lokalną społeczność.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w debacie!

st. sierż. Aleksandra Ligmanowska
w zastępstwie Oficera Prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku

2 komentarzy:
Mieszkaniec pisze:
15:43 13.12.9942 r.

Śmiać się czy płakać ????
Miasto 35 tyś A w nocy 2 radiowozy Gmina Nowa Wieś

Ten pisze:
07:49 01.12.2018 r.

Dwa, ale na cały powiat.


Dzisiaj jest:
Thursday, 13 December 2018 r.
Imieniny:
Łucji, Otylii, Włodzisławy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Praktycznie każdego dnia strażacy wyjeżdżają do pożarów spowodowanych zapalaniem się sadzy w przewodach kominowych. Apelujemy więc do właścicieli budynków o regularne przeglądanie stanu technicznego pieców i kominów.