Lębork24

Wiadomości > Sport > V Grand PRIX KARATE WKF Lębork.

V Grand PRIX KARATE WKF Lębork.

wyświetlony 689 razy
Change text size Save as PDF RSS

V Grand Prix Karate WKF odbyło się w Lęborku w sobotę, 10 listopada. Zawody, które zaliczane są do punktacji Rankingu Pomorskiego Związku Karate WKF/Shotokan, zorganizowano również z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Zmaganiom karateków przyglądali się Teresa Ossowska–Szara, Starosta Lęborski, Elżbieta Godderis, Wicestarosta Lęborski oraz Witold Namyślak, Burmistrz Lęborka i Marian Kurzydło, Wiceburmistrz Lęborka

Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych konkurencjach oraz popularyzacja karate WKF jako sportu kwalifikowanego. Tej rangi zawody, zważywszy na ich ponadregionalny wymiar, mają również swoje znaczenie promocyjne dla sportu powiatu lęborskiego. Turniej współorganizowały Klub Karate Shotokan w Lęborku, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Lęborku, Polska Unia Karate, miasto Łeba, gminy w Nowej Wsi Lęborskiej i Cewicach oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

W planie zawodów znalazły się aż 133 konkurencje dla kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Zarówno w kata indywidualnym jak i w kumite, najmłodsi zawodnicy, to zaledwie 7-letnie dzieci, które wolą walki nie ustępowały, znacznie starszym doświadczonym zawodnikom. W kata drużynowym najmłodszą grupę stanowiły 8-latki, zaś najwyższą młodzież w wieku14 lat i więcej.

O tym kto trafił do jakiej kategorii wiekowej decydowała dzienna data urodzenia, a nie jedynie rocznik. Zawodnik mógł wystartować w swojej kategorii wiekowej oraz jednej kategorii wyższej w kata i kumite. Nie dotyczyło to kategorii seniorskich, w których wymagana jest pełnoletność. Na starcie imprezy, oprócz zawodników z Polski, pojawili się reprezentanci Rosji z klubu Souyz Ruslan Daudov.

Zawodnicy Klubu Karate Shotokan w Lęborku, jak w wielu podobnych zawodach, wywalczyli medalowe miejsca, potwierdzając tym swoje doskonałe przygotowanie i efektywność zaangażowanej pracy trenerów.
Najlepsi otrzymali medale i dyplomy, zdobywcy pierwszych miejsc dodatkowo otrzymywali puchary. Starosta Lęborski Teresa Ossowska-Szara ufundowała puchary dla najlepszego klubu w klasyfikacji medalowej – tym razem puchar zdobył Klub Gokken Chwaszczyno. Najlepszymi zawodnikami turnieju, również nagrodzonymi pucharami Starosty, okazali się: Julia Sabiecka z Tczewa oraz Igor Zagożdżan z Klubu Karate Shotokan w Lęborku.

Ogółem w imprezie wzięło udział 520 kobiet i mężczyzn. Jak mówi Piotr Pobłocki, trener Lęborskiego Klubu Karate Shotokan

"Karate w Lęborku ma już swoje tradycje, a fakt cyklicznego organizowania całodziennych, niemal masowych, wymagających ogromnego rozmachu organizacyjnego imprez sportowych przy wypełnionych szczelnie widowniach, potwierdza, że ta dyscyplina sportu w mieście nad Łebą znajduje bardzo przychylny klimat do nieustannego rozwoju"

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Saturday, 25 May 2019 r.
Imieniny:
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24