Lębork24

Wiadomości > Kultura > Znani i nieznani mieszkańcy...

Znani i nieznani mieszkańcy Lęborka

wyświetlony 527 razy
Change text size Save as PDF RSS

Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Stowarzyszenie na 102 zapraszają do klubu MBP na promocję oryginalnej publikacji, prezentującej bardziej i mnie znanych mieszkańców Lęborka. Odbędzie się w piątek 16 listopada br. o godz. 17.

W tym swoistym leksykonie  pt. „Zwykli Niezwykli Mieszkańcy Lęborka” znajduje się  121  portretów. Pomysłodawcy już myślą o drugim, poszerzonym wydaniu, bo do Stowarzyszenia nadsyłane są kolejne biografie mieszkańców ziemi lęborskiej.  

- Nie jest to  wydawnictwo encyklopedyczne, naukowe, słownik ani przewodnik czy vademecum – cytuje wstęp do publikacji Ewa Kłosowska, prezes Stowarzyszenia. - W ulotce, którą rozdawaliśmy na początku realizacji projektu użyliśmy terminu ”leksykon”. Pasował nam najbardziej  ze względu na określenie zawarte w definicji tego słowa: „uporządkowany zbiór wiedzy na temat”.(...) Ta książka jest zbiorem  tekstów o zwykłych a zarazem niezwykłych mieszkańcach ziemi lęborskiej. Pochodzą one z różnych źródeł  i są różne, tak jak osoby w nich przedstawione. Mamy więc  noty pełne  faktów i dat, ale też cudowne, ciepłe wspomnienia wnuków o dziadkach. Są wiersze, dłuższe opowiadania, relacje, artykuły, wywiady. Nie ingerowaliśmy w formę i w treści. To nie nasze zadanie. Na bohaterów patrzymy oczami autorów opisów. A autorów mamy przeróżnych. W większości staraliśmy się, by umieścić nazwisko autora tekstu, chociaż nie wszyscy wyrazili takie życzenie. Czasami widnieją inicjały, czasami  notę zredagowali członkowie redakcji.

Cena egzemplarza wynosi 30 zł, ale na spotkaniu redaktorzy ze Stowarzyszenia mają oferować egzemplarze gratis, licząc jednakże na donacje. Pierwszy nakład wyniósł 400 egzemplarzy.

Iw. P.

4 komentarzy:
Ben pisze:
22:30 28.12.2018 r.

Kto umieścił w tej książce pierwszą łapówkę Lęborka w tej książce WSTYD WSTYD

Ben pisze:
22:32 28.12.2018 r.

PIECHA ty dalej bezwstydnie I bezwzględnie WSTYD WSTYD

Jadzia pisze:
23:12 28.12.2018 r.

To prawda tylu innych bohaterów co pomogli bezinteresownie ludziom w Leborku

Gość pisze:
13:03 31.12.2018 r.

Szkoda że w opisie nie napisali za co T PIECH wyleciał że służby , przecież to hańba dla Lęborskich mundurowych . Mogli też napisać że wychował nastēpnych trzech łapówkarzy których zamknęli po nim czyli TP.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24