Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Młodzież na PLUS

Młodzież na PLUS

wyświetlony 935 razy
Change text size Save as PDF RSS

W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Lęborku ruszył projekt międzynarodowy Erasmus+ finansowany ze środków Unii Europejskiej. Erasmus+ to program w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu, który będzie realizowany w LO1 w latach 2018-2020.

Polega on na wymianie międzynarodowej uczniów ze szkół partnerskich gdzie poruszone zostaną zagadnienia w temacie: Fake News - Fałszywe wiadomości w erze fałszywych informacji.  W projekcie bierze udział 6 państw członkowskich: Grecja, Portugalia, Litwa, Rumunia, Polska i Norwegia.

Najbliższa wymiana odbędzie się w listopadzie bieżącego roku i będzie trwała tydzień. Projekt stawia sobie następujące cele: integrację na arenie międzynarodowej, kształtowanie świadomości i tolerancji wobec młodzieży z innych kręgów kulturowych, poszerzenie umiejętności językowych uczniów i uwrażliwienie na problem rozprzestrzeniania fałszywych informacji w sieci i nie tylko.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24