Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Pomagamy pogorzelcom z...

Pomagamy pogorzelcom z Lęborka. Wielki koncert charytatywny!

wyświetlony 1984 razy
Change text size Save as PDF RSS

W najbliższą niedzielę (11 listopada) zapraszamy do wzięcia udziału w szeregu wydarzeń sportowo-kulturalnych, które odbędą się w Lęborku w ramach akcji "Pomagamy! Bądź z nami". Tego dnia będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację dla rodziny poszkodowanej podczas pożaru w Lęborku. W miasto wyruszy duża grupa wolontariuszy (około 240 osób) z puszkami. Nie bójmy się wrzucić im "paru groszy".

Przypomnijmy może, że na początku października umyślnie został podpalony jeden z budynków wielorodzinnych przy ul. Pileckiego (dawna Jedności Robotniczej) w Lęborku. Wobec zatrzymanego mężczyzny, który przyznał się do podpalenia kamienicy zastosowano tymczasowo areszt. Podczas tego pożaru poszkodowanych było wiele osób. Jednak w najcięższym stanie była trójka dzieci, których oparzenia objęły ponad 90% powierzchni ciała. Po paru dniach jedna z dziewczynek zmarła w szpitalu a pozostała dwójka czeka na kosztowną operację.

Jak się okazuje wiele osób oraz instytucji zaangażowało się osobiście i bezinteresownie w organizację tego wydarzenia. Poniżej harmonogram tego, co nas czeka.

11 listopada

W samo południe zapraszamy na spacer Nordic Walking na trasie: Nowa Wieś Lęborska - Obliwice - Plac Pokoju - Hala Sportowo widowiskowa przy ul. Piotra Skargi. W tym samym czasie nad jeziorem Lubowidz (dawny ZWAR) lęborskie morsy będą zażywały orzeźwiającej kąpieli. Około godz. 12.30 z Placu Pokoju wyruszy grupa rowerzystów, którzy to wspólnie przejadą się ulicami miasta. Pół godziny po nich z tego samego miejsca wyruszy parada motocykli oraz samochodów klasycznych. Trasa ich będzie wiodła poprzez miejscowości gminy Nowa Wieś Lęborska. O godzinie 13.00 nie lada gratka dla fanów piłki nożnej. Na hali sportowej odbędą się mecze towarzyskie pomiędzy drużynami składającymi się z przedstawicieli: policji, księży, straży pożarnej oraz zawodników Pogoń Lębork

Główne wydarzenia rozpoczną się jednak o godzinie 15.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Lęborku. Organizatorzy przeprowadzą szereg licytacji fantów na poczet zebrania środków na leczenie osób poszkodowanych w pożarze. Ponadto przewidziano liczne koncerty oraz konkursy sprawnościowe dla dorosłych i dzieci. Na najmłodszych będą czekały dmuchańce, wata cukrowa oraz kącik plastyczny. Ponadto ciepły poczęstunek i ciepłe napoje. Gościem specjalnym będzie wizyta tegorocznej finalistki Miss Polski - Weroniki Bartkowskiej.

W imieniu organizatorów i naszej redakcji zachęcamy do wrzucenia chociaż symbolicznej "złotówki" do puszki. Cel w końcu szlachetny. Pokażmy tego dnia, że potrafimy pomagać i że mamy wielkie serca.

Michał Sałata

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Tuesday, 23 July 2019 r.
Imieniny:
Bogny, Sławosza, Żelisława
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24