Lębork24

Wiadomości > Sport > Amatorska Ligi Siatkówki w...

Amatorska Ligi Siatkówki w Lęborku po raz 12.

wyświetlony 642 razy
Change text size Save as PDF RSS

Rozpoczęły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, już po raz 12 amatorskie zespoły walczą o tytuł mistrza. W tym sezonie wystartowało 13 zespołów. Jest to rekordowa liczba jak na rozgrywki amatorskie, drużyny startujące w lidze są nie tylko z Lęborka, ale również z Strzebielina, Cewic, Siemirowic, Stężycy, Linii oraz Gdyni.

Organizatorów: Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku bardzo cieszy duże zainteresowanie rozgrywkami. Podczas pierwszej kolejki zostało rozegranych 10 meczów, które momentami były bardzo wyrównane i kończyły się wynikami 36:34.

7 zespołów  w tej kolejce rozegrało po 2 mecze, tylko 3 z nich wygrało swoje oba pojedynki: MSW Żabka Proterm i Morska Jednostka Rakietowa Siemirowice nie straciły seta, Żubry Lębork w jednym meczu straciły seta. Te trzy zespoły są na szczycie tabeli po pierwszej kolejce.  Rozgrywki rozpoczęły się w październiku i zakończą w kwietniu 2019.

Zespoły mają do rozegrania 8 kolejek ligowych i po rozegraniu rundy zasadniczej 4 najlepsze zespoły awansują do Final Four ALS i tam będą walczyć o tytuł mistrza Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Pozostałe zespoły rozegrają miejsca od 5 do 12. Tegoroczne rozgrywki odbywają się pod patronatem Pawał Papke, wielokrotnego reprezentanta Polski w siatkówce, Posła na Sejm oraz Dyrektora Sportowego PZPS.

Lęborska liga jest jedną z większych w województwie pomorskim i na bardzo wysokim poziomie, podczas każdej kolejki około 120 zawodników będzie rozgrywało swoje mecze. Amatorską Ligę Siatkówki w Lęborku wspierają firmy: Meyn Polska oraz Pawelczyk Development.

Następna kolejka ligowa odbędzie się 18 listopada 2018. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i zachęcamy do wspierania swoich zawodników.

Tabela:
1 MSW Żabka Proterm
2 Morska Jednostka Rakietowa Siemirowice
3 Żubry
4 Nasz Dach Stężyca
5 Klaja Cafee
6 Politechnicy
7 Romek Lębork
8 KS Strzebielino
9 AZS Lębork
10 Joker Cewice
11 I LO Lębork
12 Debiutanci
13 GDK Linia

Marcin Klukowski

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Tuesday, 23 July 2019 r.
Imieniny:
Bogny, Sławosza, Żelisława
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24