Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Pomagamy. Łebunia walczy o 50...

Pomagamy. Łebunia walczy o 50 tys. zł na modernizację placu zabaw

wyświetlony 1208 razy
Change text size Save as PDF RSS

Trwa głosowanie na inicjatywy społeczne zgłoszone do akcji „Lokalni Herosi”. Projekt z Łebuni „Wspólna przestrzeń do zabawy” znalazł się wśród ponad 400 projektów zakwalifikowanych do głosowania. Od 15 sierpnia do 14 października, każdy może przyczynić się do zdobycia grantu na realizację inicjatywy. Głosować można codziennie na www.herosiprzedsiebiorczosci.pl lub wysyłając MMS.

Do etapu głosowania zakwalifikowało się ponad 400 inicjatyw z całej Polski, zgłoszonych wcześniej przez Przedsiębiorców współpracujących z Eurocash przy wsparciu organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Właściciel sklepu abc przy ul. Pomorskiej 26 w Łebuni we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną zgłosili pomysł na modernizacji istniejącego placu zabaw w centrum wsi Łebunia oraz na zakup namiotów biesiadnych na organizację imprez wspomagających rozwój wspólnot lokalnych. Projekt „lokalnych herosów” z Łebuni przeszedł weryfikację formalną i został zakwalifikowany do etapu głosowania. Inicjatywa walczy o grant
 w kategorii do 50 tys. zł.

W ramach akcji zostanie zrealizowanych 100 projektów, które zdobędą największą liczbę głosów w każdej z kategorii finansowej: do 10 tys., do 50 tys. oraz do 100 tys. zł.

Liczy się każdy głos!

Od 15 sierpnia do 14 października, każdy może przyczynić się do powstania projektu, oddając na niego codziennie jeden głos na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl lub wysyłając MMS z paragonem za zakupy w sklepie abc przy ul. Pomorskiej 26 w Łebuni pod numer 661 005 990. Głos oddany z paragonem pomnaża punkty dla inicjatywy. Paragon za zakupy do 15 zł – to 5 punktów dla projektu, a ponad 15 zł – 10 punktów.

W całej Polsce toczy się rywalizacja o głosy.  W ciągu pierwszych 4 tygodni głosowania na konta wszystkich inicjatyw wpłynęło w sumie 2 500 000 głosów. Największe zaangażowanie widać wśród mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego
i lubuskiego - tu głosuje się najczęściej.

Wygrana uzależniona jest od zaangażowania lokalnych mieszkańców. Aby wesprzeć inicjatorów projektu w Łebuni oprócz codziennego głosowania, można też pobrać ze strony www.herosiprzedsiebiorczosci.pl materiały do udostępnienia na Facebooku, bądź rozwieszenia w lokalnych punktach informacyjnych.

Szczegółowe informacje o akcji oraz regulamin znajdują się na stronie 
www.herosiprzedsiebiorczosci.pl. Na pytania potencjalnych uczestników i głosujących odpowiadają też konsultanci Biura Obsługi Projektu pod numerem tel. (22) 123 77 22, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.

Inicjatorem akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości”  jest Grupa Eurocash, która w ten sposób chciała uczcić tegoroczną rocznicę. Projekty, które zdobędą największą liczbę głosów zostaną zrealizowane do końca 2019 roku.

Akcja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskiej Izby Handlu, a realizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości we współpracy z biurem programu Niepodległa.

red

2 komentarzy:
Czytelnik pisze:
15:39 22.07.5877 r.

Informacja podana o 2 miesiące za późno! Świetna inicjatywa, tylko w 4 dni nie było szans na zakwalifikowanie projektu do pierwszej 10, a szkoda ...

admin pisze:
14:17 17.10.2018 r.

Wiemy, sam znalazłem tą informację w sieci, więc pomyślałem, że jeszcze na finiszu można pomóc. Szkoda, że osoba zgłaszająca się do tego projektu nie napisała do nas i poprosiła o wsparcie i nagłośnienie. Dla takich akcji warto pomagać.


Dzisiaj jest:
Monday, 22 July 2019 r.
Imieniny:
Magdaleny, Bolesławy, Marii
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24