Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Kaszubska po nowemu

Kaszubska po nowemu

wyświetlony 1516 razy
Change text size Save as PDF RSS

Zakończył się remont ul. Kaszubskiej w Lęborku. Inwestycja warta ogółem 2.288.061, 56 zł całkowicie odmieniła wizerunek tej części miasta oraz poprawiła bezpieczeństwo na tym szlaku komunikacyjnym.

Oficjalny odbiór i przekazanie drogi do eksploatacji nastąpiło w piątek, 5 października br. Inwestycja współfinansowana była przez 3 podmioty. Powiat Lęborski (669.964,34 zł), Miasto Lębork (669.964,22 zł) i budżet państwa (948.133 zł). – Wspólnymi siłami wykonaliśmy inwestycję, która ogromnie poprawi komfort przemieszczania się w tej części miasta – mówi Teresa Ossowska – Szara, Starosta Lęborski – To zupełnie nowa jakość i wygląd. Od zawsze w tej okolicy, w związku ze znajdującym się tu cmentarzem, panował niedostatek miejsc parkingowych. Teraz ta sytuacja diametralnie się zmieniła.

Nowej nawierzchni towarzyszą nowe chodniki, przejścia dla pieszych z wysepkami, czyli tzw. „azylami”, umożliwiającymi dwuetapowe przejście przez jezdnię, co ma znaczenie szczególnie w okresach nasilonego ruchu w tej części miasta w okolicach święta zmarłych. Rowerzyści zyskali nowo wytyczoną ścieżkę rowerową, a cała zmodernizowana ulica – nowe oświetlenie. Parkingi dla samochodów umiejscowiono po obu stronach drogi, przy czym warto dodać, że zostały one wykonane w technologii umożliwiającej sprawne odprowadzanie wody. Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Oprócz Starosty Lęborskiego, w uroczystości oddania drogi do użytku uczestniczyli: Witold Namyślak, Burmistrz Miasta Lęborka, Teresa Bożek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz przedstawiciel wykonawcy.

red

19 komentarzy:
leborczanka pisze:
16:18 08.10.2018 r.

Wow, "kandydat" jaką budkę sobie fundnął

Ponadnormatywny pisze:
18:39 08.10.2018 r.

Widzisz taka komunistyczna mameja ,a nie gardzi kasą od biednych ludzi,stuknie jednego i dziesięciu ,a później 100 i tysiąc kupców i kapucha leci. Ja tą wsze omijam ,już on nie zarobi ode mnie ani grosza.

Pieszy pisze:
19:55 08.10.2018 r.

Projektanta tego drogowego absurdu powinni zamknąć!!
Parkując samochód nie ma innej możliwości dojścia do bramy wejsciowej niż iść JEZDNIĄ!!! Aż prosi się o tragedię..
Gdzie ten człowiek miał mózg??
Druga sprawa co ma zrobić rowerzysta który jedzie ścieżką rowerową I chce wjechać do drugiej bramy?? Ma deptac przez pas zieleni???

Zbyszko pisze:
07:55 09.10.2018 r.

Nie wiem czym się tak chwalą władze miasta? Z totalnego bubla?
Przecież tego kto zatwierdził te plany z nadania Leborka, to powinni jak najszybciej wysłać na kurs w dokształcaniu w inwestycjach drogowych. Koszmar a nie inwestycja.
1. Drogi bardzo wąskie,
2. parkingi też za krótkie, jak ktoś się zatrzyma dłuższym pojazdem to tył praktycznie dosięga jezdni, a o wyjmowaniu wieńca z bagażnika już nie wspomnę
Dlaczego, mając jeszcze tyle miejsca robi się coś co przypomina kurduplowate rozwiązanie?
O osobach, które to nadzorowały, odebrały nic nie napiszę, bo wiuedza u nich jest na poziomie woza drabiniastego.

gość pisze:
11:25 16.10.2018 r.

Dziś jest polityka aby wyhamować ruch na drogach a najlepiej to żeby pozbyć się aut z miast. zastawia się chodniki słupkami, nie buduje się parkingów i zawęża ulice na koszt rowerzystów. Ktoś kto za to odpowiada powinien siedzieć w pier*lu. Takim zachowaniem stwarza się większe korki przez co auta więcej smrodzą i jest to uciążliwe dla każdego praktycznie mieszkańca, bo większość jeździ swoimi samochodami. Mnie też to zastanawia że wycieli już hektary lasu to można było poszerzyć tą ulice o 2 m i zwiększyć parkingi. Na tak szerokiej ulicy zmieści się rowerzysta i samochód bez problemu. Mam wrażenie że projektanci stawiając dziwne wysepki w ogóle nie uwzględniają samochodów ciężarowych które zaraz to poniszczą. Więc znowu kasa w błoto.

ps29 pisze:
09:27 09.10.2018 r.

komfortowo i bezpiecznie to jest chyba w nocy i to tez nie do konca bo przez te pseudo azyle do ktorych i tak trzeba dojsc jezdnia duzym skladem jezdzic trzeba po kraweznikach

Jan pisze:
09:59 09.10.2018 r.

Kolejne zmarnowane pieniądze. Tak to jest jak oddaje się władzę nieudacznikom. Powiat wywalił ponad 600 tysięcy na inwestycje, którą powinien wykonać burmistrz - parkingi przy cmentarzu. dalej zaś dziury ,że osie pękają,

Józef pisze:
10:01 09.10.2018 r.

Proszę zwolnić i będą Wszyscy zadowoleni.

gość pisze:
11:29 16.10.2018 r.

Józef obudź się żyjemy w czasach gdzie nie ma już maluchów i polonezów. Mamy coraz większe i szybsze auta i chodzi o to aby szybko dojechać z punktu A do B. Nie mówię tu oczywiście o piratowaniu ale przyzwoita prędkość powinna być.

zawiedziona pisze:
10:16 09.10.2018 r.

oprócz tego, że ładnie to wszystko wygląda i tej drogi rowerowej, to zdecydowanie nie poprawi się bezpieczeństwo. Gdzie są chodniki ?! Mam 2letnie dziecko wysadzić z auta i popierdalać z nim po ulicy ?! Tych włodarzy Lęborka w du*ę trzeba kopnąć.. mam nadzieję, że zbliżające się wybory wymienią kilka starych mordek na młode i mądrzejsze ! trzeba myśleć !!!!

KTOSIEK pisze:
12:48 09.10.2018 r.

WYGLĄDA TO BARDZO ŁADNIE ALE JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ CHODNIKI????? IDĄC DO ZAPARKOWANEGO AUTA NADAL TRZEBA BĘDZIE PRZECISKAĆ SIĘ MIEDZY SAMOCHODAMI A W OKRESIE ŚWIĄT KIEDY JUŻ BĘDZIE CIEMNO I BĘDZIE DUŻY RUCH UWAŻAĆ, ŻEBY NIE ZOSTAĆ ZAHACZONYM PRZEZ JADĄCY SAMOCHÓD. NO DRAMAT!!!!

budowlaniec pisze:
14:35 09.10.2018 r.

Inwestycje poprowadziło Starostwo Powiatowe na czele z panem doktorem inżynierem, kandydatem na radnego. Odniesie się Pan inżynier do pytań mieszkańców???

Zbyszko pisze:
14:06 10.10.2018 r.

To ten Duktorat robił pewnikiem w Mongolii albo w Mozambiku.
A tak na marginesie, z niego "inrzynier" jak z Malucha Mercedes

Olek pisze:
19:41 09.10.2018 r.

Pal licho, że tak wąsko, choć dla kierujących większymi pojazdami może być problem. Ale najwìększym "sukcesem" jest zrobienie tak krótkich miejsc parkingowych (dłuższy pojazd może wystawać na jezdnię już i tak wąską). Z uwagi na brak chodnika piesi będą szli do aut ulicą za pojazdami. Połączenie wąskiej drogi, braku chodników i pieszych idących jezdnią to strzał w kolano dla projektanta. Poza względem estetycznym nie widzę tu rozwiązań poprawiających użyteczność tego obszaru, poza ścieżką rowerową.

Zbyszko pisze:
14:09 10.10.2018 r.

Widzę, że Ty też to zauważyłeś.
Ciekawe dlaczego nie zauważył tego pewien "dóktor inrzynier" ze starostwa?
Powyżej tez o tym wspomniałem

Gosc29 pisze:
18:11 10.10.2018 r.

Można to jeszcze naprawić mianowicie chodnik zrobić w miejscu gdzie teraz postawili piękny plot zas z drugiej strony miedzy ścieżka rowerowa a parkingiem. Jezdze ta droga codziennie jako kierowca autobusu i powiem ze codziennie mam wiele "atrakcji" omijanie wystających aut omijanie pieszych którzy z reguły nie są zbyt uwazni. Gdy spadnie śnieg będzie slisko omijanie wysepek będzie jeszcze bardziej utrudnione

same zło pisze:
08:32 11.10.2018 r.

Nie podoba Wam sie władza Lęborka ,to wypad do wioski gdzie sie urodziliście. Władzę trzeba chwalić nawet gdyby robiła głupoty,a Ci co ją próbują krytykować należałoby im założyć kaganiec na pyski gonić do ciężkiej roboty.

Federico Gamboa pisze:
07:27 17.10.2018 r.

No to kaganiec na pysk zakładaj i zasuwaj do ciężkiej roboty, a nie ględzisz, jak połamany.

kerozA pisze:
07:26 17.10.2018 r.

No i czym się chwalić? Chodnika brak, trzeba iść ulicą. Na wszystkich świętych będzie tam makabra


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24