Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Parking, kanalizacja...

Parking, kanalizacja deszczowa i kolektory

wyświetlony 1208 razy
Change text size Save as PDF RSS

Od kilku dni kierowcy bez ograniczeń mogą korzystać z parkingu na zapleczu ul. Staromiejskiej. W ramach wielomiesięcznej, dużej inwestycji położona w tej części miasta została nowa kanalizacja deszczowa pod parkingiem i skrzyżowaniem Targowej z al. Niepodległości.

Przebudowa kanalizacji deszczowej w rejonie Targowej. al. Niepodległości i Staromiejskiej to część większego zadania realizowanego w ramach wartego prawie 4,9 mln zł projektu „Poprawa działania systemów odprowadzania oraz oczyszczania wód opadowych i roztopowych z części zurbanizowanych Lęborka”. Na jego realizacje miasto Lębork pozyskało ponad 3,3 mln zł dotacji (70%) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

W ramach projektu wykonano także kanalizację deszczową przy ulicach Pionierów i Sportowej. Łączną długość wybudowanej kanalizacji  deszczowej wyniosła 1800 metrów. W ramach inwestycji wybudowano także 6 kompletów urządzeń podczyszczających przy wylotach kanalizacji deszczowej przy ul. Zwarowskiej, Spółdzielczej (dwa), Harcerzy, E. Plater i Staszica.

Przebudowany parking na zapleczu ulicy Staromiejskiej i wprowadzona organizacja ruchu ułatwi kierowcom parkowanie, wyeliminuje zastawianie pojazdów a przez otwarcie wjazdu i wyjazdu od Al. Niepodległości ułatwi dostępność do miejsc postojowych. Oprócz parkingu pod którym ułożono kanalizację deszczową wyremontowano także przyległe chodniki.

Nie mniej ważną inwestycją było wybudowanie kanalizacji deszczowej na skrzyżowaniu Targowej z Al. Niepodległości. Po większych deszczach zbierała się tam woda. Dzięki budowie odwodnienia z systemem urządzeń podczyszczających problem ten ma już nie występować. Podobny problem z wodą wdzierająca się na posesję mieli mieszkańcy ul. Sportowej. Tam również inwestycja poprawiła sytuację w odprowadzaniem wody deszczowej z ulicy.

Celem zrealizowanego projektu było usprawnienie miejskiego systemu odprowadzania i oczyszczania wód opadowych i roztopowych, a przez to m.in. poprawę jakości wód powierzchniowych, przede wszystkim rzeki Łeby.

UM Lębork

3 komentarzy:
gość pisze:
13:18 08.10.2018 r.

Myślałem, że to pomoże co niektórym w parkowaniu, ale jak widać na zdjęciu jakiś debil z golfa tego dalej nie potrafi

Strażak pisze:
18:27 08.10.2018 r.

Bo straż miejska w tym mieście tylko instnieje na papierze niestety. W Gdyni to już by miał blokadę na kole.

jerzy pisze:
10:27 09.10.2018 r.

straz miejska do likwidacji.wybudowac parking na ulicy Rózyckiego i Chopina


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24