Lębork24

Wiadomości > Biznes > IOS 12 już jest. Co nowego w...

IOS 12 już jest. Co nowego w systemie Apple?

wyświetlony 944 razy
Change text size Save as PDF RSS

Tak jak myśleliśmy, w drugiej połowie roku Apple zaprezentował najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego. Na aktualizację czekali przede wszystkich użytkownicy starszych modeli smartfonów takich jak iPhone 5S, bo także i one znalazły się na liście urządzeń, które otrzymały aktualizację. Jakie zmiany pojawiły się w iOS 12? Z założenia system ten miał być przede wszystkim szybszy od swojego poprzednika. I rzeczywiście jest.

Dla wielu użytkowników urządzeń mobilnych to właśnie szybkość jest najważniejsza. Decydując się na zakup nowego modelu zwracają oni uwagę, czy działa on sprawniej od poprzedniego. Apple wiedziało jak dogodzić swoim odbiorcom i marka poprawiła to, co od dawna szwankowało. Co jeszcze kryje w sobie najnowszy system Apple?

 

Usuwanie powiadomień jednym pociągnięciem i tryb „nie przeszkadzać”

 

Od tej pory powiadomienia są grupowane i można je usunąć jednym gestem. Co więcej, jeśli włączymy tryb „nie przeszkadzać” w ogóle nie będą się one pojawiać. W tym czasie telefon będzie pokazywał tylko godzinę i inne podstawowe informacje, a wysyłane przez aplikacje alerty zostaną wyświetlone dopiero, gdy ustawiony przez nas czas obowiązywania trybu się skończy. Może on być dezaktywowany po opuszczeniu konkretnego miejsca (np. szkoły, pracy) albo o konkretnej godzinie. Wracając jeszcze do powiadomień, po mocniejszym naciśnięciu na jedno z nich możemy całkowicie wyłączyć alerty dla danej aplikacji lub ustawić pominięcie ekranu blokady – wtedy trafią tylko do centrum powiadomień.

 

Rozszerzona rzeczywistość – miarka i AR Kit 2.0

 

Apple wciąż pracuje nad technologią rozszerzonej rzeczywistości. AR Kit 2.0, jest to najnowocześniejszy zestaw narzędzi dla programistów, umożliwiający wygodne tworzenie aplikacji działających na bazie rozszerzonej rzeczywistości. Jedną z takich aplikacji, z której od teraz może korzystać każdy użytkownik iPhone’a, jest Measure (Miarka), pozwalająca precyzyjnie zmierzyć wymiary dowolnego obiektu znajdującego się w naszym otoczeniu.

Firma z Cupertino doskonale dba o urządzenia swoich odbiorców od środka. Ich użytkownikom pozostaje jedynie zatroszczyć się o sprzęt w kontekście fizycznym, aby nie uległ on zniszczeniu. Przed wydatkami związanymi z naprawą uszkodzonego smartfona lub koniecznością zakupu nowego modelu uchroni nas kompleksowe ubezpieczenie dla urządzeń mobilnych.

Szczegóły znajdziesz pod adresem: https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance.

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Saturday, 25 May 2019 r.
Imieniny:
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24