Lębork24

Wiadomości > Sport > Adam Kuźmicz i Krystyna...

Adam Kuźmicz i Krystyna Królikowska najlepsi w półmaratonie w Obliwicach

wyświetlony 841 razy
Change text size Save as PDF RSS

W słoneczną sobotę 8 września 2018 w Obliwicach zakończyła się batalia w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn w ramach VII Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska o puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.

Za nim puchary ufundowane przez Wójta Ryszarda Wittke zostały wręczone zwycięzcom w poszczególnych kategoriach rozegrano ostatnią czwartą imprezę wchodzącą w skład VII Grand Prix. Sobotnie zawody, to finałowe połączenie trzech tras Nordic Walking na dystansie 21,0925 km, zwane Półmaratonem Nordic Walking. Przy owacjach licznie zebranych kibiców, członków rodzin i młodzieży szkolnej o godzinie 11.00 na trasę wyruszyło 46 miłośników chodzenia z kijami - 28 kobiet i 18 mężczyzn. Rywalizacja na trasie była emocjonująca i zacięta a różnice czasowe. Jak na tak długi dystans, były minutowe.

Jako pierwszy na mecie zameldował się uczestnik, brązowy medalista I Mistrzostw Świata w Nordic Walking, które odbyły się w Mosinie (woj. wielkopolskie) Adam Kuźmicz. Szedł w nich na dystansie 10 km i zajął 18 miejsca open i 6 w kategorii wiekowej 0-39. Na mecie po przebyciu półmaratonu stoper sędziego głównego Wiesława Mielewczyka wskazał czas 2:32.07. Drugie miejsce zajął zawodnik z Lędziechowa Ryszard Orliński z czasem 2:34.22. Trzeci wśród mężczyzn linię mety minął Dariusz Piątek z Gniewina - 2:42.10.

Wśród kobiet, podobnie jak w roku ubiegłym, najlepszą chodziarką okazała się mieszkanka Krępy Kaszubskiej Krystyna Królikowska z czasem 3:37.07. Tuż za nią ze stratą 77 sekund linię przeszła kolejna mieszkanka Krępy Kaszubskiej Aleksandra Ostrochalska - 2:38.26. Trzecia wśród pan była Jolanta Zielińska z Osielska - 2.41.44.

Brawa należą się wszystkim uczestnikom, bo wszyscy ukończyli obliwickie zawody i w nagrodę każdy otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i nagrodę a najlepsza trójka wśród kobiet i mężczyzn dodatkowo puchar.

W tegorocznym VII Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2018 o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska w Wilkowie, Lędziechowie i dwukrotnie w Obliwicach wzięło udział ponad 100 chodziarzy. Po podliczeniu wyników za cztery imprezy Nordic Walking zwycięzcy w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn otrzymali puchary ufundowane przez wójta nowowiejskiego oraz pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wszyscy chodziarze po zawodach nie szczędzili słów pochwały dla organizatorów za organizację i przeprowadzenie wszystkich 4 zawodów Nordic Walking. Obiecali, że stawią się w następnej VIII edycji Grand Prix 2019.

Po dekoracjach na uczestników zawodów i licznie przybyłych gości czekały tradycyjne "pulki", śledź, ciasto oraz kawa, herbata i napoje chłodzące.

Imprezą towarzyszącą Półmaratonu Nordic Walking był festyn ekologiczno-historyczny BIESIADA EKOLOGICZNA , którego główna atrakcją był X Pomorski Turniej Rycerzy Łuczników pamięci Krzysztofa "Krissa" Markowskiego.

Dyrektor Zawodów - Krzysztof Pruszak
Dyrektor Biura Zawodów - Edward Nagórski
Fot. Adam Reszka

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24