Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Dożynki gminne w Chocielewku

Dożynki gminne w Chocielewku

wyświetlony 1929 razy
Change text size Save as PDF RSS

Co roku inne sołectwo z gminy Nowa Wieś Lęborska jest organizatorem dożynek gminnych. W tym roku gospodarzem było sołectwo Chocielewko, a gospodarzami dożynek zostali Teresa i Andrzej Wójcikowie.

Mszę świętą dziękczynną w kościele w Chocielewku odprawił oraz bochny chleba i wieńce pobłogosławił ks. Andrzej Diedrich, proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej. Po mszy św. korowód przeniósł się na kompleks rekreacyjny.

Podczas dożynek rozegrano turniej sołectw o puchar Ryszarda Wittke Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska. Uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z takimi konkurencjami jak rzut balotem siana, slalom w taczce, bieg w podwójnych spodniach. Choć była to tylko zabawa, wszyscy podeszli do niej poważnie, wygrać mogło tylko jedno sołectwo, a było nim Czarnówko, za nimi uplasowały się Janowiczki, następnie ex aequo – Krępa Kaszubska i Lędziechowo, a tabelę zamykali gospodarze, czyli Chocielewko.

Sołectwo Czarnówko należy wyróżnić jeszcze w jednej kategorii, czyli prezentacja. Ich stanowisko z produktami na tle innych stoisk wyróżniało się na duży plus. Z Czarnówka zaprezentował się także Zakład Zagospodarowania Odpadów, którego pracownicy zorganizowali liczne konkursy i zabawy.

Wspomnieć też należy o prezentację sprzętu rolniczego oraz prezentacji wieńców dożynkowych. Najładniejszy przygotowały miejscowości Mosty-Lubowidz, które pokonały sołectwo Garczegorze.

Na scenie, wykonanej z przyczepy na siano, występowały znani lokalni artyści, między innymi: Kwiaty Jesieni, zespół Wista Wio z Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie, Iwona Juchniewicz oraz Adam Kuźmicz.

Adam Reszka

5 komentarzy:
Ponadnormatywny pisze:
19:56 11.09.2018 r.

Zastanawiam się dlaczego nikt tutaj nie komentuje jak "kasta" lęborskiego powiatu zamiast rządzić na potupajkach baluje. Gdziekolwiek, jakąkolwiek potupajką w powiecie zaświta zawsze pokazuje się ta "kasta " pseudo elita.

VIP pisze:
21:51 11.09.2018 r.

Jak to się mówi "podnoszą rangę imprezy" hihihi

Zima pisze:
09:40 16.09.2018 r.

A najbardziej Wrzesień. Poczekaj Wrzesień do października a zobaczysz własną porażkę.

Termidek pisze:
14:00 12.09.2018 r.

Namyślak...ty się nadajesz...

lesny pisze:
21:23 12.09.2018 r.

Brakuje tylko Nowaka ten to jest gość jak był lesniczym w Okalicach to wyleciał za kradziez drewna,a teraz wielki radny powiatowy na którego nikt nie głosował tylko Pernal oddał mu głosy,żenada ludzie bez zasad i honoru.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24