Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Społeczna Komisja...

Społeczna Komisja Mieszkaniowa składa skargę na burmistrza

wyświetlony 1948 razy
Change text size Save as PDF RSS

W miniony piątek odbyło się posiedzenie Społecznej Komisji ds kontroli polityki mieszkaniowej Gminy Miasta Lębork. W ciągu kilku miesięcy pracy Komisji, pojawiło się wiele pytań i wątpliwości w funkcjonowaniu rejestrów osób oczekujących na przydział lokalu, jak i samych przydziałów lokali z zasobu mieszkaniowego Gminy.

Kierowane do Burmistrza Miasta pytania i wnioski pozostają bez odpowiedzi. Zaproszenie Burmistrza na posiedzenie Komisji również pozostało bez echa. Wobec powyższego, komisja jednogłośnie zdecydowała o skierowaniu do Rady Miasta skargi na działanie Burmistrza. 

- Nie możemy dłużej godzić się na lekceważenie Komisji, która została powołana przez "nomen omen" Burmistrza, do tego by nadzorować politykę mieszkaniową i kontrolować przydziały lokali – stwierdza Radosław Zimnowoda, przewodniczący Społecznej Komisji Mieszkaniowej w Lęborku. - Wobec takiego postępowania Burmistrza jawi się odpowiedź, dlaczego Komisja nie była powoływana przez lata 2013-2017 pomimo ustawowego obowiązku. Chyba po prostu była niewygodna... 

Teraz w niewygodnej sytuacji znajdą się koalicyjni radni, którzy będę musieli odpowiedzieć na skargę członków Społecznej Komisji Mieszkaniowej. Miejmy nadzieję, że odpowiedź będzie udzielona zgodnie z obowiązującymi terminami, bo rada już nie raz pokazała, że jeśli chodzi o trudne sprawy, to jak przysłowiowy struś chowa głowę piasek.

Treść skargi:

W związku z zaniedbaniem i nienależytym wykonywaniem zadań przez Burmistrza Miasta Lęborka, składam skargę na działanie Burmistrza polegające na nieudzielaniu odpowiedzi na pytania Społecznej Komisji ds. kontroli polityki mieszkaniowej Gminy Miejskiej Lębork (dalej zwana Komisją Mieszkaniową). Jednocześnie wnoszę o zapobieżenie niekorzystnym zjawiskom, które prowadzą do destabilizacji pracy Komisji Mieszkaniowej oraz niekorzystnie wpływają na transparentność polityki mieszkaniowej Gminy Miejskiej Lębork.

Burmistrz Miasta jest odpowiedzialny za gospodarowanie mieniem komunalnym oraz jest dysponentem lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy. Gospodarowanie zasobem mieszkaniowym musi się odbywać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa a nadzór i kontrolę społeczną nad tym obszarem funkcjonowania polityki miejskiej sprawuje Komisja Mieszkaniowa. Obowiązkiem Burmistrza jest współpraca z Komisją Mieszkaniową w zakresie określonym przepisami prawa.

W protokole z posiedzenia Komisji Mieszkaniowej (nr 8 z dnia 17.05.2018r. oraz nr 9
z dnia 12.06.2018 r.) w ramach przysługujących kompetencji, Komisja zadała Burmistrzowi szereg pytań (protokoły w załączeniu), dotyczących gospodarowania lokalami. Do dnia sporządzenia niniejszej skargi, do Komisji Mieszkaniowej nie wpłynęły żadne wyjaśnienia ani odpowiedzi na zadane pytania. Również pismo Burmistrza z dnia 15.05.2018r. odnoszące się do pytań i wniosków zawartych w protokole nr 7 z dnia 20.04.2018r. nie można uznać za odpowiedzi na zadane tam pytania. Pomimo konkretnych pytań, dotyczących indywidualnych przypadków, Burmistrz uchyla się od odpowiedzi na nie uzasadniając, że „gospodarowanie gminnym zasobem mieszkaniowym odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami” (pismo w załączeniu).

Takie działania Burmistrza Miasta, które uniemożliwiają obligatoryjną kontrolę społeczną w zakresie rozpatrywania i załatwiania wniosków o najem lokali, należy uznać za bezprawne. Nieudzielanie odpowiedzi na pytania organu powołanego do nadzorowania polityki mieszkaniowej i sprawowania kontroli przydziałów lokali pod względem zgodności z obowiązującym prawem narusza przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów oraz uchwały w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasto Lębork.

red

15 komentarzy:
Romannnnnn pisze:
21:47 09.08.2018 r.

Skarga bezzasadna.

edek pisze:
11:55 14.08.2018 r.

zasadna - burmistrz i radni maja obowiązek udzielania konkretnych odpowiedzi na pytania wyborców, też składania im konkretnych raportów ze swojej działalności, ludzie powinni rozliczać tych. których wybrali

Mieszkaniec pisze:
23:15 09.08.2018 r.

Czy to przypadkiem nie jest tak, że burmistrz może ale nie musi opowiadać i sugerować się tym co poda komisja, która tak w zasadzie w jaki sposób została powołana? Znajdują się w niej bodajże sami przeciwnicy władz. Pan Zimnowoda, czemu zaczęło być dopiero głośno o tym teraz, a w zasadzie dopiero w roku wyborczym? Ktoś tu chyba chce wysławiać swoje nazwisko. Lębork24.info stajecie się najgorszym serwisem informacyjnym, informujecie tylko o tym co negatywne w mieście... brak słów. To są właśnie nie zależne media w naszym kraju

Janinay pisze:
09:11 10.08.2018 r.

nasze miasto zostało czesciowo zniszczone skwerek piękny i fontanna byla ,postawiono na środku stodołę obok sachara wiatr nosi piasek i sypie pobliskm mieszkancom prosto w okna .na skwerku rosly pikne lipy rozsiewały pięknym zapachem wiosną kwitłly forcysje ,kwiaty jarzębu potem stroine w czerwone korale ,pyszniły sie były ławeczki mozna było spoczac w cieniu. .a gdzie toalety ? postawili TOI TOI byc moze burmistrz zaprasza za potrzebą do ratusza ? NAPEWNO

Asd pisze:
10:17 10.08.2018 r.

Ta promocja odbije się Panu Radkowi czkawką, pojawia się wszędzie coraz więcej. Strach że niedługo wyskoczy z lodówki. Będzie startował na burmistrza i się chce popisać, ja niestety zapamiętałem go tylko jako nie do końca kompetentnego cwaniaka z lęborskiego ZUSu

same zło pisze:
13:39 13.08.2018 r.

Spokojnie, nie bój się. Z Twojej lodówki, to tylko Namyślak wyskakuje. Siedzisz mu tak, głęboko w czterech literach, że nawet nie jesteś w stanie dostrzec "nie do końca kompetentnego cwaniaka z lęborskiego" ratusza

Gość pisze:
22:47 10.08.2018 r.

Wcześniej nic nie słyszałam o tym Panu, ostatnio coraz częściej się wypowiada w mediach, ale wyłącznie chcąc pokazać jak to inni robią źle. Jeśli to prawda że to potencjalny kandydat na burmistrza to słabo.. Nie słyszałam ani jednej propozycji z Jego strony na zarządzanie Miastem. Trochę marnie..

ziutek pisze:
13:35 13.08.2018 r.

Komentarz napisany przez barana. "Wcześniej nic nie słyszałam o tym Panu, ostatnio coraz częściej się wypowiada w mediach" - no to skoro widujesz go w mediach baranie, to jak nic o nim nie słyszałeś? Z tego co wiem, to każda osoba występująca w mediach jest podpisywana, nie widziałem, aby wypowiadał się pan XXX.

A dlaczego Baranie uważasz, że jeśli kandydat na burmistrza to słabo? Może dlatego, że w przeciwieństwie do Kudłatego ma jakieś pomysły? Gratuluję logiki.

"Nie słyszałam ani jednej propozycji z Jego strony na zarządzanie Miastem" - to w jakich sprawach wypowiada się on tak często w mediach?

Trochę marnie... Z twoim hejtem

Kierowca pisze:
13:20 11.08.2018 r.

ZLIKWIDOWAC ALBO ZMINIMALIZOWAC KORYTOOOOOOOOOOOOI !!!!!
DO ROBOTY LEWUSYYYY

Witold pisze:
21:48 12.08.2018 r.

Ale to dobrze robi, czy źle robi ?

WICH pisze:
10:49 13.08.2018 r.

CO OZNACZA DOBRZE ŻLE JAK NIC NIE ZROBI

Wyborca pisze:
09:25 13.08.2018 r.

Ja nie rozumiem czegoś, może mądrzy mi wyjaśnią? Młody się wykazuje i chce coś działać - źle !!
Ktoś startuje w wyborach i nic nie robi - też źle!!
Ja mam wyj...ane czy będzie startował czy nie będzie startował ważne, że chce coś zrobić z mieszkaniami. A poza tym dobrze gada trzeba mu polać :)

byk pisze:
22:44 13.08.2018 r.

bardzo merytoryczna dyskusja... :D
Szkoda że na portalach społecznościowych nie jesteście tacy mądrzy, gdzie trzeba afiszować się swoim nazwiskiem. Jeden z drugim dorwie się do komputera i napier.... w tą klawiaturę byle co, byle jak, byle tylko wiadro pomyj wylać.
BRAWO BRAWO BRAWO taka postawa się chwali :)

gość pisze:
08:40 14.08.2018 r.

Na pewno współpracuje z Zbigniewem Ju..kiem. Ten wie wszystko... bo jak dawniej tak i teraz kapuje wszystko i wszystkich. Przeczytajcie najnowsze Echo Lęborka o TW Franku vel Fotograf.

TW pisze:
18:50 14.08.2018 r.

"Fotogra" ? Ten fotograf ? Uuuuu ciekawe kto teraz przyjmuje raporty ? :)


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24