Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Gmina Wicko w czołówce...

Gmina Wicko w czołówce najbogatszych gmin w Polsce!

wyświetlony 1744 razy
Change text size Save as PDF RSS

W przygotowanym przez Główny Urząd Statystyczny  rankingu  znalazło się 2.478 gmin z całej Polski. W rankingu wzięto  pod uwagę dochód jaki przypada na jednego mieszkańca i tak Gmina Wicko uplasowała się na 32 miejscu z  wynikiem  7.122,74 zł brutto. 

Na tak dobry wynik Gminy składają się dochody własne oraz subwencja ogólna, środki unijne, a także dotacje celowe z budżetu państwa. 

- Mam świadomość, iż na wypracowany wynik złożyło się wiele czynników i mogę stwierdzić, iż minione lata wytężonej pracy przyniosły oczekiwane efekty. Pomimo zmniejszonych ostatnio dochodów z farm wiatrowych nie zwalniamy tempa ani inwestycji ani działań pro społecznych. Jesteśmy w trakcie dużej inwestycji rozbudowy Szkoły Podstawowej w Szczenurzy m.in. o salę gimnastyczną i sale dydaktyczne oraz termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Wicku. Nie idziemy na łatwiznę i nie zamykamy szkół jak inne gminy a wręcz przeciwnie, rozwijamy bazę dydaktyczną placówek oświatowych – mówi  Wójt Gminy Wicko, Dariusz Waleśkiewicz.

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24