Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Sprawca włamania i podpalenia...

Sprawca włamania i podpalenia łodzi rybackiej w rękach policji

wyświetlony 1688 razy
Change text size Save as PDF RSS

W niedzielę policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego lęborskiej komendy, zatrzymali dwóch awanturujących się mężczyzn, mieszkańców powiatu lęborskiego, którzy znieważyli policjantów, kierowali wobec nich groźby oraz naruszyli nietykalność funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi a za popełnione przestępstwo trafili do policyjnego aresztu a następnie usłyszeli zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z ich zatrzymaniem, policjanci operacyjni pracujący nad sprawą podpalenia łodzi rybackiej oraz włamania do sterówki statku, która miała miejsce w lutym zeszłego roku, rozpoznali w jednym z zatrzymanych mężczyzn sprawcę tego zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna 8 lutego 2017 r. w godzinach nocnych, będąc pod wpływem alkoholu, poprzez wybicie szyby włamał się do sterówki statku a z jej wnętrza dokonał kradzieży sprzętu o wartości ponad 10 tys. zł. Wszystkie przedmioty wyrzucił do kanału. Następnie odpalił skradzioną ze statku racę ratunkową, co spowodowało zapalenie się kutra i doszczętne jego spalenie. Właściciel statku wycenił straty na ponad 150 tys. zł.

W dniu zdarzenia 8 lutego 2018 r. na miejsce pożaru skierowano policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili dokładne oględziny, a policyjny technik zabezpieczył wiele śladów. Przeprowadzone czynności przez policjantów dały podstawę do stwierdzenia, że prawdopodobną przyczyną pożarów było celowe działanie człowieka. Ustalenia pracujących nad sprawą policjantów, zabezpieczone przez technika kryminalistyki ślady i dokładne oględziny miejsca zdarzenia pozwoliły na zidentyfikowanie sprawcy tego chuligańskiego wybryku, którego zachowanie doprowadziło do strat na ponad 160 tys. zł.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia statku poprzez podpalenie. Zatrzymany mieszkaniec Lęborka przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

Dzisiaj policjanci za pośrednictwem prokuratora wnioskują do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Lębork

3 komentarzy:
Tadek pisze:
21:22 07.08.2018 r.

To w końcu to było w 2017 czy w 2018 roku????

Tomasz pisze:
07:13 08.08.2018 r.

Tablice rejestracyjne powiatu lęborskiego zaczynają się na Gle :)

Buce pisze:
17:57 08.08.2018 r.

Tępe buce. Tak komuś dorobek życia lub narzędzie do pracy zniszczyć . Mam nadzieję że w więzieniu ich tam "przeszkolą odpowiednio". Powinni teraz odpracować i zwrócić temu człowiekowi pieniądze


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24