Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Niebieski Skarb na Jarmarku...

Niebieski Skarb na Jarmarku św. Jakuba Ap.

wyświetlony 960 razy
Change text size Save as PDF RSS

„Otwórz serce na nasze skarby" – to nazwa corocznej akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb" podczas Jarmarku św. Jakuba Ap. w Lęborku. W tym roku przez trzy jarmarkowe dni od 20 do 22 lipca Stowarzyszenie wystawiło stoisko z własnoręcznie wykonanymi przez rodziców, opiekunów, rodzeństwo jak i same osoby ze spektrum autyzmu wyrobami dekoracyjnymi, upominkowymi, zabawkami. Hitem były kolorowe torby z mocnego materiału. Wszystkie 60 toreb znalazło nowych właścicieli. 

W akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób, które przez wiele miesięcy przygotowywały przedmioty na stoisko, a później podczas 2,5 godzinnych dyżurów pracowały w niebieskim namiocie przy ul. Staromiejskiej.

– To nasza kolejna akcja na Jarmarku i wielka radość ze wspólnego przygotowywania wyrobów i możliwości włączenia się w Lęborskie Dni Jakubowe. To także promocja naszego Stowarzyszenia i możliwość poznania wielu ciekawych ludzi – podsumowuje akcję prezes „Niebieskiego Skarbu" Agnieszka Pujsza-Pomorska. Dziękuję wszystkim odwiedzającym nasze stoisko za dokonane zakupy, za miłe słowa i rozmowy. Przez trzy dni Jarmarku po odliczeniu kosztów zakupu materiałów i podliczeniu dodatkowo prowadzonej zbiórki do puszek udało nam się zebrać 2.625 zł. Cała ta kwota przeznaczona zostanie na realizację celów statutowych „Niebieskiego Skarbu".

red

5 komentarzy:
ciekawski pisze:
00:28 28.07.2018 r.

Czy to prawda, że autyzm u dzieci wywołuje aluminium ? Jeśli tak to skąd się w takich małych organizmach bierze?

Zenon z PIS pisze:
14:45 28.07.2018 r.

z bananów! Tak powiedział prezez bo też ma

tubylec pisze:
10:23 28.07.2018 r.

A relacja z Dnia Jakubowych to gdzie?
Okoliczne gminy owszem - zrelacjonowane.
A nasze miasto?

RealMan pisze:
04:27 29.07.2018 r.

A co tu relacjonować. Obejrzyj sobie zdjęcie wykonane rok temu, 2,3-5-10 lat temu. Tutaj nic się nie zmieniło. Program co roku ten sam.

Ja pisze:
09:47 31.07.2018 r.

RealMan ma rację. Nie ma co relacjonować, bo co roku jest dokładnie to samo. W tym roku było jeszcze gorzej, bo jakoś stoisk wzdłuż Staromiejskiej było mniej i naprawdę mało ciekawe. Na scenie też nic lepiej. Jakieś rzępolenie bez ładu i składu cały czas.
No cóż...czekamy na sierpień i jedziemy na Jarmark Dominikański. Tam jest przynajmniej na czym oko zawiesić. :D


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24