Lębork24

Wiadomości > Sport > Jakubowy Turniej Siatkówki...

Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej 2018

wyświetlony 828 razy
Change text size Save as PDF RSS

Już o raz 11 odbył się Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej w Lęborku organizowany przez Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. Turniej odbywa się zawsze w sobotę w drugi dzień Lęborskich Dni Jakubowych o godzinie 10.00.

W tegorocznej edycji wystartowało 20 zespołów, turniej rozgrywany jest w kategorii OPEN. Spośród tych 20 zespołów znalazły się pary: rodzinne, mieszane, męskie, żeńskie i o bardzo zróżnicowanym wieku. Pogoda dopisała organizatorom i zawodnikom. Pierwsze mecze rozpoczęły się o 10.00, a finał zakończył się o 19.00.

Ta edycja turnieju była najdłuższą ze wszystkich. Przez 9 godzin zawodnicy walczyli o jak najlepsze miejsce w turnieju. Rozgrywkom przyglądał się Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, który kibicował lęborskim zawodnikom.

Po rozegraniu 38 meczów nastąpiła dekoracja najlepszych zespołów. Niestety w finałach zabrakło zawodników z Lęborka. Medale zostały podzielone pomiędzy zawodnikami z Bytowa, Koszalina i Kołczygłowy.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się pary: Marcin Sławiński, Kamil Benedyktowicz i Jordan Wiktorowicz, Kacper Franc. Brązowe medale wywalczyli  Wiktorowicz, Franc pokonując po trzy setowym pojedynku Sławiński, Benedyktowicz. W wielkim finale spotkały się pary Marek Stoltman, Krzysztof Leper i Sebastian Kudźba, Marcin Subel. Te pary dokładnie rok temu również spotkały się w finale Jakubowego turnieju. W zeszłym roku lepsi okazali się zawodnicy z Bytowa: Stoltman, Leper. W tym roku zwycięsko zrewanżowali się zawodnicy Kudźba, Subel, którzy bez starty seta w finale i nie przegraniu żadnego pojedynku w całym turnieju zdobyli złote medale i pierwsze miejsce.

Podczas podsumowania turnieju Wiceburmistrz Lęborka Marian Kurzydło wręczył najlepszym zawodnikom medale, puchary i nagrody przygotowane przez organizatorów i sponsorów firmy: Meyn i Pawelczyk Development.

Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji fair play. Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy za rok na 12 edycję Jakubowego Turnieju Siatkówki Plażowej. 

Klasyfikacja końcowa:
1. Sebastian Kudźba, Marcin Subel (Koszalin)
2. Marek Stoltman, Krzysztof Leper (Bytów)
3. Jordan Wiktorowicz Kacper Franc (Kołczygłowy)
4. Marcin Sławiński, Kamil Benedyktowicz (Koszalin) 

Marcin Klukowski

2 komentarzy:
janusz pisze:
00:31 25.08.2018 r.

Piękny turniej siatkówki plażowej ... niestety tylko na obrazku. rzeczywistość jest z goła inna. MOSiR jest jedynym miejscem do gry w siatkówkę plażową jednak warunki i stan techniczny obiektu znajdującego się przy ul. 9 Maja jest w opłakanym stanie , idealnie zasłoniętym przez banery reklamowe podczas turnieju. Czy organizatorzy nie bali się o bezpieczeństwo uczestników turnieju i kibiców?? Ławki trybun a właściwie pozostałości po nich z wystającymi śrubami i połamanymi deskami to odpowiednie miejsce do kibicowania? Ok, może kibice nie są aż tak ważni, byle by turniej się odbył, puchary rozdane, zdjęcia piękne zrobione .. Ale co powiedzieć o samym boisku na którym rozegrano mecze? Piasek wymieszany z glina o nieprzyjemnym zapachu po deszczu - szkoda ze tak daleko do miejsca gdzie piasek można pozyskać za darmo. Czy miasta o 35 tys mieszkańców nie stać na zamówienie transportu piasku z Łeby do Lęborka ?? Jak widać w pobliskim sąsiedztwie na kortach tenisowych można odpowiednio zadbać o infrastrukturę i bezpieczeństwo użytkowników.. tak nie wiele potrzeba by utrzymać ten obiekt w dobrej kondycji i stworzyć warunki do rozwoju tej dyscypliny nie tylko wśród zapaleńców ale również wśród innych mieszkańców Lęborka https://drive.google.com/open?id=1S4RgNR4XVnv4G_lh7PgSBnTlCU0Gwmi3

Krzysztof pisze:
21:05 30.08.2018 r.

Ot i cała prawda o obiekcie MOSiR w Lęborku. Obiekt nędzy i rozpaczy. Brak gospodarza. A jak turniej miejski to lepiej zasłonić niż coś zrobić. A co nasi radni na to? Może jeszcze przed wyborami to zmienią? Nie, bo już po sezonie. Ale może coś w kampani wyborczej obiecają. Ale tylko obiecają!


Dzisiaj jest:
Monday, 22 July 2019 r.
Imieniny:
Magdaleny, Bolesławy, Marii
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24