Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Policjanci zabezpieczyli...

Policjanci zabezpieczyli podrobione ubrania

wyświetlony 2140 razy
Change text size Save as PDF RSS

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Władysławowa zabezpieczyli w punkcie handlowym na terenie Łeby odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Wstępnie szacowane straty, na jakie zostały narażone poszkodowane firmy to kwota ponad 53 tys. zł. Za obrót podrobionymi towarami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci z lęborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Władysławowa, pracując nad sprawą wprowadzania do obrotu przedmiotów z bezprawnie wykorzystanymi znakami towarowymi, zabezpieczyli w piątek w Łebie w punkcie handlowym odzież, będącą  „podróbkami" produktów znanych światowych firm. W sklepie z odzieżą mundurowi znaleźli i zabezpieczyli odzież, zawierającą bezprawnie wykorzystane logo. Przy wszystkich tych wykonywanych przez policjantów czynnościach, obecny był przedstawiciel poszkodowanych firm, który jednoznacznie orzekł, że zabezpieczone przez mundurowych przedmioty są podrobione. Wstępnie szacowane straty, na jakie narażone zostały firmy, których podrobione produkty oferowane były do sprzedaży w łebskim punkcie handlowym, wyniosły ponad 53 tysiące złotych.

Zabezpieczone przedmioty przesłane zostaną do biegłego, który wyda opinię co do ich autentyczności i szczegółowo określi wartość strat, które mogą być znacznie wyższe, gdyż w takich przypadkach bierze się również pod uwagę utratę wizerunku firmy, pogorszenie wyników sprzedaży i utratę klientów, którzy nabyli fałszywy produkt niższej jakości.

Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

KPP Lębork

6 komentarzy:
olka pisze:
12:19 11.07.2018 r.

A i tak połowa Lębrka lata w podrobionych t-shirtach Levisa za 20zł xD

KKK pisze:
15:31 23.03.199 r.

Jak Cię tak w oczy kole to też sobie kup :D

Olka pisze:
15:31 23.03.2389 r.

Ja szanuje ludzką pracę więc nie kupuje podróbek. Jeśli mnie nie stać na oryginał to trudno :) Przeżyje bez tego. Pan (Pani) by pewnie była zadowolona gdyby ktoś używał Pani loga, nad którym pracuje Pani całe życie. Nie wnikam w sumienie innych :)

Maja pisze:
15:31 23.03.3419 r.

Jeszcze jakbyście sie mogli zająć automatami do gier w Lęborku to byłoby ok,100% lewizna.Wszędzie pozakładane kamery kamery aby wyłączyć jak będzie kontrola.

Natalia pisze:
15:31 23.03.6295 r.

Polecam zajrzeć do promenady

Romek pisze:
07:59 15.07.2018 r.

Jaka promenada ???
W Ustce ???


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24