Lębork24

Wiadomości > Sport > Baśkarze zakończyli sezon

Baśkarze zakończyli sezon

wyświetlony 1344 razy
Change text size Save as PDF RSS

W ubiegły weekend w Lęborku w sali LOTOS-Arkada przy ul. Krzywoustego rozegrano turniej karciany „Lãbòrsczi Baśczi” Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Lęborka. Były to ostatnie w tym roku rozgrywki sezonu 2017/2018.

Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Lęborka to cykl turniejów, które odbywają się każdego miesiąca od września do czerwca. Ubiegłotygodniowy turniej był ostatnim, kończącym rozgrywki sezonu 2017/2018.

Łącznie we wszystkich turniejach, które odbywają się w tym okresie, udział bierze kilkudziesięciu zawodników, w tym dwie panie, takich miejscowości jak Łeba, Wicko, Charbrowo, Kębłowo, Lębork czy Cewice. Jak więc widać, sport ten cieszy się dużym wzięciem, choć jak mówią przedstawiciele Lęborskiego Koła Kaszubskiej Baśki, brak jest osób młodych, które podtrzymałyby tradycje i kulturę swoich ojców i dziadków. Szkoda, bo kaszubska baśka, w przeciwieństwie do innych gier karcianych, charakteryzuje się dużą dynamiką rozgrywek. Jedna partia trwa zaledwie 1-3 minuty, więc przy takim tempie gry emocji nie brakuje.

Zwycięzcami ostatniego turnieju zostali:

Indywidualnie:
miejsce I – Jerzy Urich, 288 pkt.,
miejsce II – Andrzej Karczewski, 221 pkt.,
miejsce III – Stanisław Szewczyk, 159 pkt.

Drużynowo:
miejsce I – Lotos (skład: Franciszek Kwidziński, Mieczysław Kwidziński, Edmund Makurat, Dariusz Woźniak, Jarosław Woźniak, 276 pkt.,
miejsce II – Chrobry Charbrowo 180 pkt.,
miejsce iii – Sami swoi 74 pkt.

Podczas podsumowania nagrodzono zwycięzców indywidualnych jak i zespoły, które zajmowały miejsca 1-3 w rozgrywkach pucharowych od września do czerwca. Wyróżniono również panie, które prezentują Lęborskie Koło Kaszubskiej Baśki na turniejach ogólnopolskich: Irenę Kozioł i Teresę Stanuch.

Drużyno najlepiej wypadł skład Chrobry Wicko (Zbysław Etmański, Jerzy Etmański, Mieczysław Furman, Tadeusz Bienias, Bogdan Dziemiańczyk) wyprzedzając Sami Swoi (Kazimierz Adamski, Norbert Gaffke, Wiesław Sycha, Józef Michniewicz, Stanisław Szewczyk) oraz AB Łeba (Adam Bugajski, Szymikowski Franciszek, Jerzy Dziemiańczyk, Józef Kańczuga, Jan Rajewicz).

Indywidualnie najlepiej podczas całego sezonu rozgrywek wypadł Zbysław Etmański (Chrobry Wicko), wyprzedzając Bernarda Gosza (Klejna Cewice) i Mieczysława Kwidzińskiego (Lotos).

Nagrody i puchary zwycięzcom turnieju jak i zwycięzcom poszczególnych turniejów Grand Prix wręczał Marian Kurzydło, wiceburmistrz Lęborka, który zaprosił wszystkich na turniej baśki podczas święta miasta Lęborka "Dni Jakubowych".

Adam Reszka

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24