Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Policyjna Odznaka Sprawności...

Policyjna Odznaka Sprawności Fizycznej dla lęborskiego policjanta

wyświetlony 1875 razy
Change text size Save as PDF RSS

W poniedziałek, 25 czerwca 2018 r., w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka z policyjnymi sportowcami, którzy w ostatnim czasie odnieśli znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach.

Funkcjonariusze zostali uhonorowani srebrnymi i brązowymi Policyjnymi Odznakami Sprawności Fizycznej, a wśród wyróżnionych – Adam Thiel – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, który otrzymał srebrną odznakę sprawności fizycznej od Komendanta Głównego Policji. Każdy z wyróżnionych otrzymał również list gratulacyjny i upominki.

Nadinsp. Jarosław Szymczyk w swoim wystąpieniu podziękował za trud wkładany w treningi i godzenie tej szczególnej pasji z codziennymi obowiązkami służbowymi. Słowa wdzięczności skierował także do rodzin i najbliższych sportowców. Przywołał również postać Kingi Kęsik – Szwedy z KPP w Tucholi, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w fitness sylwetkowym, która po ciężkiej chorobie zmarła na początku tego roku.

Kom. Adam Thiel przygodę z bieganiem rozpoczął, gdy miał 15 lat. Do Policji wstąpił w 1998 roku. Najpierw służył w KPP Lębork, w latach 2000-2010 pracował w Szkole Policji w Słupsku. Od 2010 do chwili obecnej ponownie służy w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku, obecnie na stanowisku Naczelnika Wydziału Prewencji, gdzie nadal kontynuuje i to ze sporymi sukcesami karierę sportową. Mimo codziennej czasem trudnej służby znajduje czas na systematyczne treningi i jest doskonałym przykładem na to, jak można z powodzeniem łączyć karierę zawodową z karierą sportowca.

Adam Thiel jest 15-krotnym, złotym medalistą Mistrzostw Polski Policjantów w biegu na 10 km, półmaratonie oraz maratonie. Swoje sukcesy sportowe odnosił również na arenie międzynarodowej, zdobywając m.in. dziewięć medali na Mistrzostwach Europy Policjantów, Mistrzostwach Świata Policjantów czy Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych.

KPP Lębork

1 komentarzy:
Sport to zdrowie pisze:
06:26 06.07.2018 r.

Brawo dla tych Panów. Można być gliniarzem i sportowcem, a przede wszystkim człowiekiem... Coraz mniej takich w naszych szeregach...


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24