Lębork24

Wiadomości > Sport > Pogoń Lębork ma nowego...

Pogoń Lębork ma nowego szkoleniowca

wyświetlony 854 razy
Change text size Save as PDF RSS

Szkoleniowcem drużyny seniorów Pogoni 1 lipca br. został Maciej Cieślik. Tego doświadczonego trenera na Pomorzu długo przedstawiać nie trzeba. Mieszkający w Gdyni 47-letni szkoleniowiec z uprawnieniami UEFA A jest absolwentem Akademii Fizycznej i Sportu w Gdańsku. Na co dzień pracuje jako trener i wychowawca piłkarskich klas sportowych w Zespole Szkół nr 9 w Gdyni i szkolnym klubie UKS Cisowa.

- Przyznaję, że przede mną trudne zadanie. Trzeba zbudować nowy zespół, ściągnąć 4-5 klasowych zawodników na poziom IV ligi i odbudować się po tym dołku w jaki wpadł zespół. – mówił po podpisaniu umowy z Pogonią Maciej Cieślik. – Latem jest łatwiej o zawodników, na pewno przetestujemy ich w lipcu wielu. Pierwszy trening i spotkanie z drużyną zaplanowałem na 10 lipca godz. 18.30.

Drużyna Pogoni dla trenera Cieślika nie jest anonimowa. Jako trener Przodkowa, Chwaszczyna czy ostatnio Cartusii często miał kontakt z naszym zespołem w meczach ligowych, pucharowych czy sparingowych. Ostatnim klubem jaki prowadził nasz nowy szkoleniowiec była Cartusia Kartuzy (wiosna 2018).

Maciej Cieślik ma bogate doświadczenia jako piłkarz i trener. Na pozycji bramkarza zaliczył w barwach Arki Gdynia w latach 1987-1995 prawie 100 występów na poziomie II i III ligi (najwyższa klasa rozgrywkowa wówczas to I liga). Dwa sezony grał też w Stolemie Gniewino (III liga).

Jako trener przez długi czas pracował w juniorami Arki Gdynia (2003-2010) zdobywając w drużyną juniorów starszych rocznika 1990 brązowy medal Mistrzostw Polski. W latach 2011-2011 prowadził Murkam Przodkowo (IV liga), później z Pomorzem Potęgowo wywalczył historyczny awans do III ligi (2012-2014), by kolejny sezon po wycofaniu się z rozgrywek Pomorza spędzić w III lidze w KS Chwaszczyno (2015-2016). Następnie był półroczny epizod z Starcie Warlubie (IV liga kujawsko-pomorska). Ostatnim trenerskim zadaniem jakie ma za sobą trener Cieślik to odważna próba utrzymania Cartusii Kartuzy w IV lidze (wiosna 2018).

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Wednesday, 20 February 2019 r.
Imieniny:
Leona, Ludomiła, Lubomira
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24