Lębork24

Wiadomości > Biznes > UWAGA. Oszuści podszywają się...

UWAGA. Oszuści podszywają się za pracowników ZUS

wyświetlony 1143 razy
Change text size Save as PDF RSS

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych docierają sygnały o oszustach podszywających się pod pracowników ZUS. Na początku czerwca u jednego z wejherowskich przedsiębiorców pojawił się mężczyzna podający się za pracownika ZUS z informacją, że jest on zobowiązany do uzupełnienia danych. Nie pozostawił jednak żadnego wezwania ani pisma informującego o przyczynie wizyty.  Po weryfikacji w ZUS okazało się, że żaden wydział nie prowadził, ani nie prowadzi postępowania, czy kontroli. 

Wizyty pracowników poza placówkami ZUS, odbywają się jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszy z nich to kontrola u płatników składek. Prowadzą ja wyłącznie inspektorzy kontroli na podstawie upoważnienia. Jest ona zawsze zapowiadana wcześniej. Inspektor informuje o niej doręczając zawiadomienie.  Przed kontrolą Inspektor musi okazać legitymację służbową i upoważnienie do przeprowadzenia kontroli. Drugi to kontrola prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich. W takim wypadku pracownik ZUS może przyjść do naszego domu lub innego miejsca, które wskazaliśmy w zwolnieniu, jako miejsce pobytu w czasie choroby i sprawdzić, czy wykonujemy zalecenia lekarskie. Każdy pracownik ZUS przeprowadzający kontrolę posiada legitymację.

W razie wątpliwości, co do tożsamości osoby przedstawiającej się, jako pracownik ZUS pod numerem (22) 560-16-00 można poprosić o pomoc w zweryfikowaniu sprawy i potwierdzenie tożsamości pracownika.

Wiadomości pocztą elektroniczną ZUS wysyła wyłącznie do klientów, którzy zdecydowali się na taką formę kontaktu i zawsze są one wysyłane od indywidualnego opiekuna. Wszystkie inne informacje wysyłane pocztą elektroniczną rzekomo w imieniu ZUS mogą zawierać wirusy i nie należy ich otwierać.

red

3 komentarzy:
zuuub pisze:
15:29 20.02.5551 r.

Podszywać to się można POD kogoś, a podawać się można ZA kogoś, ale podszywać się za kogoś, nie da się. Korzystanie z poradni językowej naprawdę nie boili.

ziuek pisze:
10:34 24.06.2018 r.

Olaboga, jakiś ty mondry

Maria pisze:
15:33 20.02.7293 r.

dobra uwaga, przydaloby sie poprawiac na kazdym kroku Kaczynskiego, ktory z upodobaniem powtarza m.in. susznie, suchaj, przede wszystkiem, nie wspomne o slowach naszego hymnu,, z ziemi wolskiej do Polski,, brak el;ementarnej wiedzy historycznej.


Dzisiaj jest:
Wednesday, 20 February 2019 r.
Imieniny:
Leona, Ludomiła, Lubomira
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24