Lębork24

Wiadomości > Sport > Wakacyjny Tułacz 2018

Wakacyjny Tułacz 2018

wyświetlony 533 razy
Change text size Save as PDF RSS

16 czerwca w Leśniewie (gmina Puck) odbędzie się rajd na orientację Wakacyjny Tułacz 2018. Dla uczestników przygotowana została trasa rowerowa 50 km oraz cztery trasy piesze o długości 10, 20, 30 i 50 km.

„Sprawdź granice swoich możliwości - to hasło przewodnie naszych imprez”. Nieistotne jest, kto jak daleko dojdzie, lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji.

Tułacz to Rajd na orientację, którego celem jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To również znakomita okazja, aby oderwać się od komputera czy telewizora i spędzić trochę czasu w lesie razem z przyjaciółmi i rodziną.

Generalną zasadą najbliższej edycji będzie pokonanie jednej z pięciu tras:

  1. pieszej – 10 km (rodzinnej) w czasie 4 godz.
  2. pieszej – 20 km w czasie 6,5 godz.
  3. pieszej – 30 km w czasie 7,5 godz.
  4. pieszej – 50 km w czasie 12 godz.
  5. rowerowej – 50 km w czasie 7 godz.

Wszystkie trasy wiążą się z koniecznością odnalezienia kilkunastu punktów kontrolnych rozmieszczonych w okolicznych lasach.

To będzie już XXXI edycja Rajdu. Dla najwytrwalszych Tułaczy organizatorzy przygotowali specjalne niespodzianki. Wszystkich chętnych (uczestników i kibiców) zapraszamy w dniu 16.06.2018 od godz. 6:30 do bazy imprezy zlokalizowanej w Szkole Podstawowej w Leśniewie (gmina Puck).

Imprezę wspierają Gmina Puck, Powiat Wejherowski, Miasto Wejherowo, Kawiarnia Południk 18 z Gdańska, oraz sklep turystyczny Tuttu z Gdańska Wrzeszcza, za co gorąco dziękujemy. Dziękujemy również Nadleśnictwu Wejherowo, leśnikom i kołom łowieckim oraz wszystkim służbom za przychylność w ustalaniu tras Rajdu i opiekę nad uczestnikami.

WYCIĄG Z REGULAMINU

UCZESTNICY
Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Start odbywa się z interwałem czasowym zależnym od ilości startujących. Do udziału w Rajdzie dopuszczone zostaną tylko osoby, które przedłożą pisemną zgodę lekarza na udział w imprezach wytrzymałościowych lub złożą pisemne oświadczenie o stanie zdrowia oraz spełnią warunki określone w regulaminie.

OSOBY NIEPEŁNOLETNIE
Osoby niepełnoletnie (14-17 lat) mogą brać udział w imprezie wyłącznie po wcześniejszym okazaniu pisemnej zgody obojga rodziców (opiekunów prawnych) i pod opieką osoby, która ukończyła 21 rok życia. Wzór oświadczenia można pobrać ze strony www.tulacz.almanak.pl

UBEZPIECZENIE
Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie

OPŁATA STARTOWA
Od 25 do 75 PLN od osoby w zależności od kategorii startowej (trasy) i terminu wpłaty

ZGŁOSZENIA
Za pośrednictwem formularza na stronie internetowej www.tulacz.almanak.pl (preferowane) lub w bazie rajdu

INFORMACJE
www.tulacz.almanak.pl
tel. 502 76 55 36, almanak@almanak.pl

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Wednesday, 22 May 2019 r.
Imieniny:
Heleny, Wiesławy, Romy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24