Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Zaproszenie na piknik do SP 4

Zaproszenie na piknik do SP 4

wyświetlony 2097 razy
Change text size Save as PDF RSS

- Nasza szkoła od sześciu lat organizuje Piknik – plenerową, integracyjną imprezę dla całej społeczności szkolnej – informuje Donata Skorupińska, koordynatorka imprezy.  – W tym roku Piknik połączony będzie z marszem pod wspólnym hasłem „Dla zdrowia i Zosi”.

W tym roku impreza będzie miała inny wymiar ze względu na ważki cel promocyjny. Jest nim zbiórka pieniędzy na ratowanie zdrowia jednej z najmłodszych uczennic szkoły: Zosi Kulig. Równolegle dyrekcja, nauczyciele i młodzież szkoły zapraszają 15 czerwca do udziału w pikniku i zbiórce inne szkoły oraz mieszkańców Lęborka.

Zosia jest pierwszoklasistką SP 4, ale nie miała jeszcze szansy być nią prawdziwie, tzn. uczyć się w szkole z innymi dziećmi. Dziewczynka nadal przebywa w Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Przeszła tam już drugi przeszczep szpiku kostnego.

- Chcemy jej pomóc w powrocie do zdrowia i do normalnego życia – mówi Donata Podlewska, wicedyrektorka szkoły.

Zosia choruje na mielofibrozę z dodatnią mutacją CARL. Mielofibroza (włóknienie szpiku kostnego) to najrzadszy spośród wszystkich nowotworów, związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem szpiku kostnego. To nie tylko rzadki, ale i trudny do zdiagnozowania nowotwór krwi. W Polsce cierpi na niego około 1000 osób. Objawia się powiększeniem śledziony i wątroby oraz niedokrwistością. Zosia potrzebuje specjalistycznej opieki, leków osłonowych na jelita, diety bezglutenowej, kosmetyków leczniczych, rehabilitacji. Aby mogła wrócić bezpiecznie do domu, potrzebny jest profesjonalny oczyszczacz powietrza, który będzie niwelował wszystkie zanieczyszczenia, w tym bakterie i wirusy.

Każda pomoc finansowa, nawet najmniejsza, jest bardzo potrzebna, stąd gorący apel nauczycieli i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 i serdeczne zaproszenie na piknik.

Program imprezy:

Część 1 dla reprezentacji szkół:
11.00–12.00   -  Marsz Dla zdrowia i Zosi ulicami miasta (uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i zaproszone reprezentacje)
12.00–13.00   -  Turniej Bądź zdrów! Podsumowanie konkursów na strój i transparent z hasłem

Część 2 dla wszystkich lęborczan:
Od godziny 13.00 do 17.00 Piknik będzie otwarty dla wszystkich małych i dużych mieszkańców Lęborka.
13.00–16.00   -  Piknik (występy uczniów lęborskich szkół, atrakcje: dmuchany zamek, plecenie warkoczyków, fotobudka, figurki z balonów, tatuaże z henny, bańki mydlane,
pokazy: Ochotniczej Straży Pożarnej, starych aut, Rodzinna Familiada, spotkanie z dietetykiem, punkt mierzenia ciśnienia i cukru, sprzedaż ciast, licytacje np.: przejażdżka zabytkowym autem, projekt sypialni, karnety i bony do salonów kosmetycznych, pizzerii, warzywno-owocowe fantazje, itp.
16.00 –17.00   -  Koncert Arciego – muzyka reggae i hip hop.

red

10 komentarzy:
Złe myślenie pisze:
16:40 12.06.2018 r.

Z całym szacunkiem dla organizatorów, ale wydaje mi się, że nie do końca ten pomysł jest dopracowany. Cel jak najbardziej jest szlachetny, ale według mnie powinno spróbować się "sprowadzić" gwiazdę większego formatu niż artysta Arczi. Z wyrazami szacunku dla tego Pana, ale nie wydaje mi się aby Lęborczanie poszli na występ człowieka, który nie jest za bardzo kojarzony. I na dodatek rodzaj muzyki przez niego wykonywany jest bardziej skierowany do młodszej części społeczeństwa. Na 90% na koncercie w większej części pojawi się młodzież. A nie ma się co oszukiwać. Młodzi ludzie nie posiadają zbyt dużo środków finansowych. Może i nie chodzi w tym wszystkim tylko o pieniądze, ale według mnie jak się organizuje taką akcję to lepiej powinno się ją przemyśleć. Na pewno jakaś gwiazda większego formatu zgodziłaby się na rezygnację z wynagrodzenia na rzecz Zosi. Wystarczyłoby skontaktować się z ich menedżerami, a sukces byłby murowany.
Tak czy inaczej, wielkie wyrazy szacunku za pomysł i organizacje :)

Pozytywna pisze:
20:38 12.06.2018 r.

Przepraszam ale zle myślenie nie będzie towarzyszyło temu wydarzeniu ponieważ widać że organizują go ludzie którym nie zależy na gwiazdach tylko zaangażowaniu naszych mieszkańców w szczytny cel. Już kiedyś zorganizowano w tej szkole , dla Zosi, akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i z tego co wiem zarejestrowało się pół tysiąca osób. Gwiazdy nie zawsze są potrzebne bo leborczanie potrafią wykazać się empatią. Pozdrawiam

Karioka pisze:
13:15 13.06.2018 r.

Kluczowe jest tu "wydaje mi się". :D

Des pisze:
19:40 12.06.2018 r.

A uważam, że to super pomysł a cel najważniejszy!!! Będę razem z dziećmi! Pozdrawiam!

Basia pisze:
20:02 12.06.2018 r.

Moim zdaniem liczy się inicjatywa. Każdy kto będzie chciał dołożyć cegiełkę napewno przyjdzie. A wokalista... no cóż , nawet gdyby była to gwiazda z listy HopBęc ;) i tak byliby tacy,którym nie pasuje. Schowajmy gusta i guściki głęboko, niech w tym dniu przyświeca nam szczytny cel!

Ala pisze:
20:08 12.06.2018 r.

Popieram!!! Ważne chęci i próba pomocy innym a już artysta kwestia gustu. Wcześniej będą występowały dzieci to są nasze największe gwiazdy:-):-):-)
Powodzenia!

Adam pisze:
20:16 12.06.2018 r.

Zadna gwiazda nie gra za darmo. Nawet na WOSPIE. Chyba, ze ma sie jakies prywatne uklady. Cel szczytny to warto przyjsc. Dla atmosfery, zdrowia, dla Zosi. Pewnie liczy sie kazda zlotowka a i dla naszych lokalnych artystow to okazja do przedstawienia sie...

Jołtun pisze:
08:07 13.06.2018 r.

Muza Arcziego jest spoko! Lubią młodzi? Niechzagra dla młodych - w końcu wykładają serce w realizację imprezy:)

Bożena pisze:
19:45 13.06.2018 r.

WIELKIE wyrazy szacunku dla Komitetu Organizacyjnego. Super pomysł a cel najważniejszy. Zosiu; lęborczanie to wspaniali ludzie i na pewno niedługo będziesz mogła uczestniczyć w zajęciach szkolnych razem ze swoimi koleżankami i kolegami. Życzę Ci tego z całego serca i też dołożę "cegiełkę".
POWODZENIA !!!!!!

Dorota pisze:
09:05 16.06.2018 r.

byłam i dołożyłam się do leczenia Zosi - świetna inicjatywa; a małej życzę serdecznie zdrowia


Dzisiaj jest:
Thursday, 23 May 2019 r.
Imieniny:
Iwony, Emilii, Dezyderiusza
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24