Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > "Kopciuszek" w...

"Kopciuszek" w wykonaniu uczniów SP w Wicku

wyświetlony 819 razy
Change text size Save as PDF RSS

Od końca maja i przez pierwszy tydzień czerwca grupa uczniów SP z klas szóstych A i B oraz jednym przedstawicielem czwartaków z klasy A przygotowywało działania projektowe, aby tuż przed wakacjami zaprezentować przedstawienie „Kopciuszka” w adaptacji Jana Brzechwy w Wicku. Projekt edukacyjny realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, którego nadrzędnym celem było propagowanie czytelnictwa zwłaszcza wśród najmłodszych roczników Szkoły Podstawowej w Wicku.

Próby i przygotowania do akcji zaczęły się jeszcze przed długim weekendem majowo-czerwcowym i polegały nie tylko na ćwiczeniu ról aktorskich, ale również na samodzielnym przygotowaniu kostiumów i elementów scenograficznych w obu pomieszczeniach bibliotecznych, gdzie zaplanowano akcję przedstawienia, czyli w domu Kopciuszka oraz w sali balowej królewskiego pałacu.

Uroczyste podsumowanie działań projektowych zaplanowano na XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (trwający w dniach 2-10 czerwca 2018).

Przedstawienie "Kopciuszka" w Bibliotece Szkolnej  w Wicku, czyli akcja czytelnicza dla drugoklasistów SP Wicko

Piątek, 8 czerwca 2018, przejdzie do historii naszej szkoły jako dzień premiery "Kopciuszka" w adaptacji Jana Brzechwy - przedstawienia teatralnego przygotowanego przez starszych uczniów SP Wicko dla najmłodszych roczników w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Kopciuszek w piątek został zaprezentowany uczniom kl. IIA jako podsumowanie działań w projekcie edukacyjnym propagującym czytelnictwo wśród najmłodszych. Opiekunkami projektu były nauczycielki: polonistka i wychowawczyni kl. VIA wraz z bibliotekarką szkolną SP Wicko.  Tego dnia w Bibliotece Szkolnej w Wicku gościliśmy również Milenę Frejer, adeptkę trójmiejskich szkół kosmetycznych i charakteryzacji, biorącej właśnie udział w przygotowaniach do gdańskiego przedstawienia baletowego Opery Bałtyckiej pt. "Mały Książę", blogerkę charakteryzacyjną i kosmetyczną, której prace można zobaczyć na blogu @czekoladowamilki. Specjalnie na potrzeby naszego "Kopciuszka", Milena Frejer przywiozła do Wicka serię sukien i peruk, a także przygotowała charakteryzację aktorów, występujących tego dnia w Bibliotece Szkolnej w Wicku.

Po przedstawieniu drugoklasiści otrzymali gadżety promujące czytelnictwo i dyplom uczestnictwa w akcji czytelniczej z warszawskiej Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”, natomiast uczniowie działający w projekcie - prócz dyplomu uczestnictwa w CPCD  - słodycze, czyli "krówki - Mrówki", podarowane przez Polskie Składy Budowlane z siedzibą w świętokrzyskim Wełeczu. A tymczasem we wtorek, 12 czerwca 2018, projektowego "Kopciuszka" zobaczą nasze pierwszaki...

Wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach do piątkowej imprezy, serdecznie dziękujemy.

Magdalena Kubiak

1 komentarzy:
sara pisze:
10:58 11.06.2018 r.

Piękne przebrania


Dzisiaj jest:
Thursday, 23 May 2019 r.
Imieniny:
Iwony, Emilii, Dezyderiusza
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24