Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Czy to było podpalenie?

Czy to było podpalenie?

wyświetlony 3820 razy
Change text size Save as PDF RSS

16 osób ewakuowanych, 4 osoby zabrane do szpitala z lekkimi poparzeniami niezagrażającymi życiu, straty wstępnie oszacowano na ok. 300 tys., a budynek nie nadaje się do użytku – to efekt pożaru budynku wielorodzinnego przy ul. Gdańskiej w Lęborku.

O pożarze poinformował jeden z mieszkańców budynku socjalnego. Stwierdził, że z mieszkania na drugim piętrze wydobywają się kłęby dymu i ognia. Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej pożar obejmował dwa mieszkanie i część poddasza.

Cztery osoby były uwięzione na drugim piętrze. Dwie z nich ewakuowano po podstawieniu wysięgnika przez okno, dwie kolejne ewakuowali strażacy schodami. Ewakuowani zostali zabrani do szpitala w Lęborku. Doznały poparzeń, ale niezagrażających życiu. Jedna z osób została już zwolniona.

Władze miasta zapewniły wszystkim poszkodowanym tymczasowe schronienie w noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Specjalnej. Na miejscu zdarzenia był już wiceburmistrz miasta Marian Kurzydło oraz inspektor nadzoru budowlanego.

- Będziemy jutro oceniać na ile została naruszona konstrukcja budynku i czy będzie się on nadawać do dalszego użytku – informuje wiceburmistrz Lęborka Marian Kurzydło. – Na obecna chwilę nie wygląda to ciekawie. Budynek w znacznej mierze został zalany, zniszczeniu uległa praktycznie cała konstrukcja dachu. Wszystkim osobom zapewniliśmy zakwaterowanie i wyżywienie. Na obecną chwilę nie ma szans, aby mieszkańcy tego budynku mogli wrócić do mieszkań.

Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną pożaru, który został zauważony przed godz. 4.00 mogło być podpalenie – tak przynajmniej uważają mieszkańcy budynku przy ul. Gdańskiej. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

- Bierzemy pod uwagę wątek umyślnego podpalenia przez jednego z lokatorów, ale nikogo nie zatrzymaliśmy w tej sprawie – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke,  p.o. rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku. – Na tym etapie przesłuchujemy świadków. Dzisiaj trwają tam oględziny pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lęborku z biegłym od spraw pożarnictwa i wkrótce będziemy znali wyniki wszystkich tych czynności.

Adam Reszka

46 komentarzy:
Big Brother pisze:
12:28 10.06.2018 r.

Każda z tych biednych rodzin powinna dostac nowe (nowe) mieszkanie... Na straż jest, na policję jest, na biednych ludzi nie ma. Skandal.

Iza pisze:
12:37 10.06.2018 r.

Czego Ty się czepisz straży czy policji czep sie czarnych sukienek, tam platfusy pompuja kapuchę azeby w naszym mieście utrzymać sie przy korycie.

Marta pisze:
12:33 10.06.2018 r.

Jakie nowe mieszkania?jacy biedni?przecież to sama patologia tam siedzi. Dadzą im nowe mieszkania,to w krótkim czasie będą wyglądały tak jak te na Gdańskiej

Alex pisze:
13:03 10.06.2018 r.

Racja !

Alex pisze:
13:00 10.06.2018 r.

Inni ludzie muszą Się latami dorabiać mieszkań albo domów , a tutaj mowa o nowych mieszkaniach dla takich ludzi ??? Śmieszne ...

Jury pisze:
13:46 10.06.2018 r.

,, Dwa światy,, zabrali internat uczniom i innym potrzebującym bo było wygodnie dla miasta. Ale skupianie patologi w jednym miejscu zagraża bezpieczeństwu dużej części okolicy. Poprzez te socjalne kwatery ul Gdańska i przyległy park jest omijany przez rodziny z dziećmi i porządnych ludzi. Na terenie miasta/gminy/powiatu są miejsca gdzie takich ludzi mi, na zakwaterowac i bez zagrożenia dla innych mieszkańców. Może KPP Lębork da raport ile interwencji jest średnio na tydzień. Mieszkania dla patroli to hasło wyborów powinno być notmalni ludzi kredyt hipoteczny spłacaja po 20-30 lat. Więc kto chce chatę za darmo zapraszam do picia cpania kradzieży gwałtów oszustw.. Mieszkanie gwarantowane.

Młoda pisze:
22:36 10.06.2018 r.

Super!

Janusz pisze:
14:01 10.06.2018 r.

Odpowiedzialne za taką sytuację są władze miasta! Nikt inny! To co tam się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie, wszy, pluskwy, szczury, ludzie upchani jak sardynki w puszce. Większość z mieszkańców obciążona patologiami alkoholicy, kryminaliści, narkomani, kwestią czasu było kiedy wydarzy się tragedia i tak dobrze, że nikt nie zginął! Po co robić takie getta?! To samo zaczyna się dziać na ul. Gen. Bema. Tłumaczenia burmistrza na temat mieszkań socjalnych itp. są żałosne. Warto wspomnieć, że ta patologia ma centralne ogrzewanko za które nie płaci, bo płacimy my podatnicy! Wszystko pod nosek podane jak na tacy, większość z nich jest chlubą miasta reklamując jego walory w parku przy Pl. Pokoju i w jego okolicach nie ma dnia żeby policja ich nie wyłapywała. To miasto jest straszne! Ogólny syf i brud, jak wygląda tunel na ul. Zwycięstwa - Krzywoustego?! Kiedy tam ktoś sprzątał? Może by tak te ściany wymyć chociaż i zgarnąć piach po zimie bo mamy już Panie Namyślak CZERWIEC! Ogólnie miasto zapuszczone i wstrętne jak widzę hasło na stronie UM Miasto z europejską klasą to mnie śmiech ogarnia! Proponuje dla urzędników i władz miasta wycieczkę do Wejherowa żeby zobaczyli jak się korzysta ze środków Unijnych dla mieszkańców! Na zaliczam to, że coś się w końcu w mieście ruszyło remonty itp. ale dalej uważam, że miasto jest brudne i zaniedbane!

wich pisze:
15:40 10.06.2018 r.

to rusz te tłuste dupsko i posprzątaj jak ci przeszkadza wszystko.

Janusz pisze:
18:01 10.06.2018 r.

Kto ci powiedział, że tłuste? Jestem szczupły a kwestia sprzątania i stanu czystości w mieście to obowiązek władz miasta tłuku bez szkoły!

wich pisze:
18:21 10.06.2018 r.

no i wyszła słoma z butów będziesz chodził po mieście i śmiecił a burmistrz ma za tobą chodzić i zbierać twoje odpaki?????? wystarczy troche kultury osobistej bo o inteligencji juź nie porusze oceniłem po komentarzach......

Janusz pisze:
21:15 10.06.2018 r.

Czy ty gościu udajesz czy też naprawdę jesteś takim tłukiem? Burmistrz ma nadzorować ludzi, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie czystości w mieście tak ciężko to pojąc? trzeba tłumaczyć łopatologicznie tłuku? Po mnie nikt niczego nie musi sprzątać dbam o czystość, mało tego powiem ci tłuku, że nawet segreguje odpadki. Widać, że z inteligencją to ty masz poważny problem nie mówiąc o kulturze osobistej lizodupie miejski!

Bywalec pisze:
17:33 11.06.2018 r.

Zgadzam się. Z Janusz W Lęborku jest brudno. Jedzcie do Kartuz, Sierakowic, Kościerzyny... Tam jest świeżo, ładnie czysto.

Mieszkanka pisze:
15:53 10.06.2018 r.

To co się tam wyprawia to normalna patologia skupisko meneli w 1 miejscu bo tak wygodnie . karetki i policja przyjeżdżają po parę razy dziennie do tego jeszcze Raz w tygodniu interwencje staży pożarnej bo menele rzucają niedopałki petow gdzie popadnie a później pożary powodują i wiecej ćpunów ,pijaków i kryminalistów tam sprowadźcie to najpewniej będzie spokój.do tego przeciez mamy tak bogate miasto ,że mieszkania tacy mają zadarmo jeszcze do opieki pójdą tam im dorzuca renty pijackie, wyżywienie dostaną .a w dzień renty na dwóch światach albo pożary albo zabójstwa i nonstop policja pogotowie

Młoda pisze:
22:39 10.06.2018 r.

Dajcie im nowe mieszkania! Przecież na to robią całe swoje życie! Pijąc i nic nie robiąc! Takich kocha nasze państwo! A debile na takich robią!

Olka pisze:
16:38 10.06.2018 r.

Piszecie że skupiać meneli w jednym miejscu to źle.. A ja nie chciałabym mieszkać z takimi nenelami w jednym bloku gdzie ja za mieszkanie muszę zapłacić swoimi pieniędzmi a ktoś dostaje za darmo bo mu się nie chce... Chcę mieszkać wśród kulturalnych pracujących ludzi.

Karina pisze:
22:29 10.06.2018 r.

Popieram, uwazam tak samo. Prosze przyjmijcie ich do siebie, zobaczymy czy ich zresocjalizujecie i nauczycie ze trzeba pracowac czy dbac o porzadek...

Leborczanin pisze:
19:18 10.06.2018 r.

Błędne koło !
Miasto remontuje mieszkanie daje jako socjal menele demoluja A miasto od nowa remontuje.
A za kogo pieniądze ???
NAS PODATNIKÓW !!!

Nwl pisze:
19:23 10.06.2018 r.

Baraki na końcu powiatu postawić... Oni nie chcą do cywilizacji, po co zmuszać do kultury i człowieczeństwa...

ralf pisze:
06:32 11.06.2018 r.

jestem za

Bywalec pisze:
17:36 11.06.2018 r.

Dokładnie. Po co im wygody miejskie, niech sami pala w piecach, do sklepu maja kilka kilometrów a nie wszysyko pod nosem. I nie będą psuć krajobrazu miasta, skoro nie potrafią kulturalnie żyć.

Ojejku pisze:
20:36 10.06.2018 r.

Został już tylko jeden świat

Ja pisze:
21:21 10.06.2018 r.

Nowe i darmowe mieszkania? Za co? Za nieopłacanie czynszu? Stać tych ludzi na wino fajki wóde a na czynsz nie mają. Darmozjady!

Marcin pisze:
21:42 10.06.2018 r.

To miejsce to skupisko patologi. Złodzieje, narkomani, menele. Być może się mylę i mieszkają tam normalni ludzie potrzebujący pomocy socjalnej. Jednakże po notorycznych interwencjach policji, pogotowia, straży pożarnej uważam iż moje przypuszczenia są prawdziwe. Strach przejść obok tych budynków (nie bez powodu nazywanych dwoma światami). Ciągłe wrzaski, przekleństwa, zbieranina plebsu i pijaków. Władze miasta powinni zamknąć takich ludzi w ośrodkach. Zmusić do przymusowej pracy. Dlaczego mamy płacić za utrzymanie takich nizin społecznych? W artykule wyczytałem informacje o prawdopodobnym podpaleniu. Tylko dlaczego pogorzelcy uratowani przed strażaków byli w ubraniach? Normalni ludzie o 4 nad ranem leżą w łóżkach w piżamach. Uważam iż pożar powstal przez libacje alkoholowe. Przez nieodpowiedzialność kogoś inni stracili dach nad głowa. To przechodzi ludzkie pojęcie. Kto poniesie za to odpowiedzialność? Szczęściem w nieszczęściu jest fakt iż budynek nie nadaje się do użytku. Dzięki czemu okolica stanie się spokojniejsza. Jest nadzieja na spokojne spacery po „Chrobrym”.

Cywil pisze:
21:57 10.06.2018 r.

W jakich ośrodkach ma miasto zamknąć patologię??? To wolny kraj... Nikt nie zmusi nikogo do terapii odwykowej. Dwa światy to największa patologia. W sumie lepiej ich trzymać w jednym miejscu niż podrzucać po mieście w domy normalnych ludziom by im zatruwali życie... Nie pracują, nie płacą czynszu, za to dobrze się bawią. Jak niegdyś w Big Brotherze ;-)

Pan pisze:
21:54 10.06.2018 r.

Do roboty ta patologię.rowy melioracyjne są do oczyszczenia a nie za nasza kasę żyje pasożyty

Kolo pisze:
03:04 11.06.2018 r.

W okol Lęborka jest dużo opuszczonych obiektów. W lasach do ok lola jest tego dużo, opuszczone mieszkania szkoły itp. Skupianie patoli się zaczyna mscic. A miało być tak pięknie. To poprzez decyzję o działania władz Lęborka ludzie boją się takich ulic jsk stryjewskiego szopena Bema gdańskiej Malczewskiego itp miasto stworzyło nie jedną,, 13 dzielnice,, tylko że w kilku miejscach na terenie Lęborka. Pokazujecie że być zurem to fajna sprawa i nie opłaca się żyć porządnie, porządny człowiek bierze kredyt hipoteczny a zurowi się należy.
Polska republika bananowa oddział Lębork

Ja pisze:
05:12 11.06.2018 r.

A kto to tak źądzi w lęborku no kto proszę się zastanowić.

M1 pisze:
07:04 11.06.2018 r.

Przyjdzie Szreder na burmistrza to każdy menel dostanie po nowym mieszkaniu. Teraz dostają porządne rodziny co potem płacą czynsz i jest źłe... Czekamy obrońco uciśnionych!

Grzegorz pisze:
09:28 11.06.2018 r.

O pożarze nie poinformował jeden z mieszkańców budynku socjalnego, mój znajomy z Wejherowa, który ok. 4 rano jadąc samochodem do domu zauważył dym. Zadzwonił na 112, gdzie zasugerowano, aby obudził mieszkańców. Biegał po klatce pukał do drzwi, krzyczał, ale nikt się nie obudził. Wydawało mu się, że tam nikt nie mieszka. Na najwyższym piętrze nad sufitem unosił się dym, a przez szpary w drzwiach widział ogień. Gdy zbiegł na ulice widział wydobywający się już z okna ogień. Postanowił użyć samochodowego klaksonu. Zaczęli budzić się lokatorzy. Mieszkańcy drugiego piętra krzyczeli, że nie mogą wydostać się z domu, na korytarzu było bardzo dużo dymu. Na szczęście jak dzisiaj czytam wszystkich udało się uratować.

Irek pisze:
08:00 16.06.2018 r.

Jak tam większość spała zanietrzeźwiona to taki efekt.

d pisze:
11:40 11.06.2018 r.

Część tych ludzi, nie są pijakami, narkomanami, złodziejami ani kryminalistami... Mieszkają tam też starzy ludzie, których błędy finansowe z przeszłości sprowadziły na ubóstwo. Przykre jest, że tacy ludzie muszą tam mieszkać i przez jakąś melinę stracili dach nad głową. Proszę nie bądźcie ogólnikowi i nie wsadzajcie wszystkich do jednego wora. A tak po za tym, nie przesadzajcie, wcale nie jest tak źle na Gdańskiej.

mieszkanka pisze:
12:30 11.06.2018 r.

tak mieszkają tam starsi ludzie ,którzy może i maja problemy finansowe niestac ich na czynsz czy opłaty ale na alkohol już stać ?,bo naprawdę widzialm już wiele osob przewijających się tam i żadna z nich nie stronila od alkoholu. gdyby ludzie chciel i naprwde zalezalo by im na normalnosci i to sami by zadbali o stan budynku o czystoc w pomieszczeniach no ale jak niektórzy nie potrafią zadbac o siebie to czego wymagac wiecej.wiecznie widać coraz to lepsze elementy ,bo ludzie mieszkający tam robia libacje alkoholowe i zapraszają meneli z całego miasta ,którzy spia później po klatach strychach i jak tu się nie dziwic ze później podpalenia sa .nie jest tak zle na gdańskiej ?to jest prawie centrum mista rodziny z dziecmi boja się przychodzić do "chrobrego"wlasnie przez 2swiaty , bo przechodząc ulica gdanska slychac ciagle awantury a wchodząc w lato do parku menele okupują lawki z tanim winem w reku przewracając się i przeklinając i to maja ogladac ludzie spacerujący parkiem ?policja nic z tym nie robi przyjezdzaja wpisują mandat i odjezdzaja a ci ludzie i tak nie maja skad tego oplacic , może jakies większe kary daly by im do myslenia. władze mista parkiem tez się nie interesują aby zrobić tu porządek a kiedyś naprawdę było fajne miejsce żeby odpocząć w lato teraz już rzadko kto się tu zatrzymuje.

Gosia pisze:
11:57 11.06.2018 r.

No właśnie dać mieszkania ale kto będzie za nie płacił bo zasiłki idą na przelew , szkoda do Bornego z nimi tam jest dużo pustostanów .

Mieszkanka pisze:
13:03 11.06.2018 r.

Jak kto będzie płacił ?przecież nie oni ledwo im na 1 dzien chlania starcza z tej renty co dostaja a cały miesiąc na picie zostaje jeszcze (no ale złomowisko niedaleko to zawsze coś znajdą aby sprzedać i dorobic)

roman pisze:
16:26 11.06.2018 r.

Gdzie straż ma Mercedesa 22 ? W naprawie czy jak?

Marian pisze:
22:55 11.06.2018 r.

Panie Romanie podnosi Pan brak Mercedesa 22 przy pożarze, a kto miał nim przyjechać przy ośmiu strażakach na służbie w Jednostce. Z tego co widać to były trzy samochody gaśnicze z Komendy, czyli wszystkie, które mogli obsadzić strażacy. Na zdjęciach i filmie widać, że aktywnie gasili również strażacy OSP, nawet z samochodów Komendy. Brawo dla strażaków zawodowych i ochotników. Z tego co mówią strażacy w Komendzie są wakaty na stanowiskach kierowniczych, Komendant dojeżdża do Lęborka ok. 70 km, brak zastępcy komendanta i dowódcy Jednostki a strażak który prowadzi sprawy operacyjne mieszka 30 km od Lęborka.

Hmm... pisze:
18:59 11.06.2018 r.

Skoro ktoś sobie w życiu radzi i kupuje mieszkanie na Czecha za kredyt na 30 lat a obok patola dostaje za darmo dokładnie to samo to gdzie jest problem... Pytam bo nie rozumiem... Zaczynam się zastanawiać czy ta sytuacja jest chora czy z moim pojmowaniem jest coś nie tak. Może zrobiłem błąd ucząc się, studiując, pracując, biorąc kredyt... Było mi chlac, bawić się, nie martwić o jutro... Dali by mi. Gdzie ja błąd zrobiłem....

Irek pisze:
07:57 16.06.2018 r.

Dokładnie. Nic dodać nic ująć.

ja85 pisze:
22:55 11.06.2018 r.

ludzie macie racje lepiej paziować i dawać okradać sie tym bogatym tak samo zepsutym ludziom jak ci o ktorych dyskusja i zazdroscic mieszkan które należy sie każdemu bo to nasza ziemia i tu sie urodziliśmy zamiast wspołczoć życia i braku perspektyw ludziom ktorzy nie mieli tyle co wy od samego poczatku UKIERUNKOWALISCIE WSZYSTKIE SWOJE ZŁE EMOCJE NA LUDZI KTÓRZY NIE DOSTALI SZANSY JAK WY

Kuba pisze:
08:12 12.06.2018 r.

Jakiej szansy? o czym ty człowieku piszesz? szanse każdy miał takie same, znam wiele osób wywodzących się z rodzin obciążonych różnymi patologiami, które w dorosłym życiu świetnie sobie radzą, ukończyły szkoły, zdobyły wykształcenie i mają normalne rodziny. Sytuacja związana z rozdawnictwem mieszkań w nowym budownictwie jest co najmniej dziwna! Normalny młody człowiek pracuje zaciąga kredyt i tytle a nie czeka aż mu władze miasta dadzą mieszkanie i jeszcze powie, że mu się należy!!!! To jest właśnie pokolenie nierobów, typowy socjal a obecna władza jeszcze bardziej sprzyja nierobom. Zastanów się człowieku skąd władza ma na to wszystko pieniądze, podpowiem ci z moich podatków i z podatków innych ludzi którzy ciężko pracują żeby mieć godne życie, nikt mi na tacy pod nos niczego nie podstawił i nigdy nie mówiłem, że mi się należy! Lęborska patologia tylko chleje i wyciąga łapę po nie swoje pieniądze bezczelnie mówiąc, że im się należy! taką łapkę należy uciąć i tyle! I żeby była jasność nikomu niczego nie zazdroszczę a jedynie twierdzę, że każdy kto ma sprawne ręce, nogi i głowę, jest zdolny do pracy powinien sobie na mieszkanie zapracować a ni ględzić, że mu się należy!

Tp pisze:
10:45 12.06.2018 r.

Patola niech sama sobie radzi. Wolałbym by zabrane mi moje pieniądze trafiły np na szpitale szkoły itp a nie do tych darmozjadow, wiecznie nachlanych i oczekujących "pomocy". Ja chcę pracować na siebie i swoją rodzinę a nie na pijakow, cpunow i złodziei...

me pisze:
14:40 12.06.2018 r.

Miejski Ośrodek Pomocy Socjalnej - nie Specjalnej

haha pisze:
10:02 13.06.2018 r.

Społecznej - jak już :P

Marzenal pisze:
14:59 13.06.2018 r.

Czemu mierzycie wszystkich jedna miarą ja mieszkam w pierwszym budynku sąd przyznal mi mieszkanie to Namyslak dal mnie do drugiego gdzie sie palilo faktycznie jest tu menelstwo brud i zlodziejstwo nie przyjelam tamtego mieszkania bo walcze o swoje burmistrz niech sam tu zapierdala troszke pomieszkac moze mu sie spodoba ham bezczelny ludzi normalnych jak bydlo traktuje ale cóż sam facet chleje

Irek pisze:
07:56 16.06.2018 r.

Zaorał bym te obydwa śmierdzące i zapchlone budynki i rzepaku nasadzil. A tą patole wyjebał do lasu. Tylko szkoda lasu.


Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24