Lębork24

Wiadomości > Sport > Relacja z Międzynarodowego...

Relacja z Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej BAŁTYK CUP 2018

wyświetlony 676 razy
Change text size Save as PDF RSS

Zespól Lew Lębork - Junior E pod wodzą trenera Łukasza Świątka udała się 31 maja do Rewala na Turniej BAŁTYK CUP 2018, aby pokazać swoje możliwości i nieprzeciętny talent na tle innych rówieśników z całej Polski.

Po przyjeździe i zakwaterowaniu całej drużyny, rozegrano mecz kontrolny z zaprzyjaźnioną drużyną z Banina, podczas którego trener przeznaczył czas na dopracowanie wszystkich założeń taktycznych na tzw. „ostatni guzik”. Po południu wszyscy uczestnicy spotkali się na oficjalnym rozpoczęciu turnieju, gdzie odbyło się losowanie grup.

W turnieju uczestniczyło 16 drużyn rocznika 2008, które zostały podzielone na dwie grupy. Lęborski zespół trafił do grupy A wraz z: Footbala Academy Gryfice, MPK Kotwica Kołobrzeg, FC Grimma (Niemcy), Hutnik Szczecin, Be Better Kolnica, Orlik Łagiewniki, Górnik Wałbrzych.

W pierwszym dniu turnieju rozegrano 5 spotkań – oto wyniki:
Lew Lębork – MKP Kotwica Kołobrzeg 1:1
Orlik Łagiewniki – Lew Lębork 4:2
Lew Lębork – Górnik Wałbrzych 6:0
Hutnik Szczecin – Lew Lębork 2:4
Lew Lębork – Be Better Kolnica 4:1

Trener Łukasz Świątek w kilku zdaniach podsumował pierwszy dzień turnieju:

- W dniu dzisiejszym mimo trudnych warunków pogodowych pokazaliśmy, że wytrzymałościowo wiedziemy prym nad naszymi przeciwnikami. Nasze założenia na ten turniej zostały zrealizowane w 100%, można to zauważyć po osiągniętych wynikach z pierwszego dnia turnieju. Komunikacja w zespole nabrała nowego znaczenia, co jest celem w obecnym makrocyklu treningowym. Poniósł nas doping kibiców, którzy odegrali ważną rolą w naszym sukcesie. Mam nadzieję, że w drugim dniu turnieju osiągniemy podobny rezultat. W dniu jutrzejszym czekają nas kolejne dwa mecze i walka o podium.

Dzień drugi turnieju rozpoczęliśmy od dokończenia meczy grupowych, gdzie od pierwszego gwizdka pokazaliśmy „lwi pazur” zajmując drugie miejsce w grupie: MKS Lew Lębork – FC Grimma 3:1, Footbal Academy Gryfice – MKS Lew Lębork 0:5.

W ćwierćfinale spotkanie z zespołem FC Myszków, gdzie po zaciętym spotkaniu i wspaniałej końcówce wygrana 3:1, co dało awans do półfinału. W półfinale ponownie trafiono na zespół Orlik Łagiewniki, z którym Lwy zmierzyły się w meczu grupowym. Tym razem rywal musiał uznać wyższość lęborczan, którzy wyciągnęli wnioski i pewnie pokonali rywala 6:0, meldując się w finale.

FINAŁ: MKS Lew Lębork  – MKP Kotwica Kołobrzeg. Tak jak w półfinale tak i w finale zagrano z zespołem, z którym z mierzono się w meczu grupowym. Początek bardzo spokojny. Sytuacje pod bramką przeciwnika mnożą się z każdą minutą meczu. Pierwsza bramka na koncie lęborczan, by za chwilę padło wyrównanie 1:1, ale szybka odpowiedź i na koniec pierwszej połowy Lwy schodzą z boiska z prowadzeniem 2:1. W drugiej połowie przeciwnik po rzucie wolnym umieszcza piłkę w siatce. Przewaga w sytuacjach pod bramkowych jest jednak po naszej stronie – słupki oraz porzeczka ratują rywali przed stratą kolejnych bramek. Mecz kończy się remisem, co oznacza, że o finale zdecydują rzuty karne. Trener wypowiada tylko trzy nazwiska: Terman, Kałużny, Rawlik. Po raz kolejny nie myli się i wszyscy wykonują bezbłędnie swoje strzały. Przeciwnicy nie strzelają drugiego karnego i jest wygrana 3:1.

 MKS Lew Lębork zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej BAŁTYK CUP 2018. Radość dzieci w tak ważnym dniu bezcenna.

Piotr Grudzień

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Wednesday, 22 May 2019 r.
Imieniny:
Heleny, Wiesławy, Romy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24