Wiadomości > Sport > XVIII Otwarte Indywidualne...

XVIII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie Ziemnym

wyświetlony 389 razy
Change text size Save as PDF RSS

26 maja na kortach przy ul. 9 Maja odbyły się kolejne „mistrzostwa szkół” – turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży. Zawody przeprowadzono w kategoriach szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięło 24 uczestników, a turniej rozegrano systemem pucharowym.

Wśród podstawówek w kategorii chłopców  Jonatan Jażdżewski (SJSP Lębork) pokonał w finale po zaciętym meczu Tymka Sieg (SP SZ Wejherowo) 7:5, 4:6, 10:8. Trzecie miejsce zajął Miłosz Księski (SP nr 8 Lębork) po zwycięstwie nad Dawidem Hopa (SP nr 1 Lębork) 7:5, 6:3. Marcel Łazorczyk (SP nr 3 Lębork) zajął piąte, zaś Mikołaj Malek (SP nr 3 Lębork) - szóste miejsce.

Wśród podstawówek w kategorii dziewcząt  Pola Laskowska (SP nr 8) wygrała z Polą Pospieszną (SJSP Lębork) 6:3, 7:5 – trzecie miejsce Julia Malek (SP nr 3), czwarte Zosia Wojewódka (SP nr 8) - 6:2, 6:2. Piąta – Monika Budzkowska (SP nr 1), szósta – Zuzia Zwara (SP nr 4), siódma – Hania Stromska (SP nr 3).

Kategorię szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – chłopców wygrał Dominik Maszota (Technikum Łączności Gdańsk) po zwycięstwie nad Bartkiem Kabałą (SP nr 1) 6:2, 6:2. Trzecie miejsce Kuba Zajkowski (II LO Lębork) po zwycięstwie nad Dawidem Rudnikiem (ZSK Lębork) 6:3, 6:3. Piąte miejsce zajął Kacper Pawłowski (ZS Wicko).

Kategorię szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – dziewcząt Julia Karszna (LO nr 1 Lębork) wygrała w finale z Martyną Niewolin (SLO Lębork) 6:3, 6:2. Trzecie miejsce Natalia Wańkowicz(SJG), czwarte Zuzia Piotrowska (SGJ) - 6:4, 7:5. Piąta – Martyna Szulta (ZS Cewice), szósta – Julia Broszkowska (LO nr 1)

Statuetki sportowe i dyplomy ufundowało CSiR – główny organizator zawodów – współpracując przy organizacji ze Szkołą Tenisa „Smecz”. Uroczystość dekoracji uświetnił burmistrz miasta Lęborka Witold Namyślak. Zawody sędziował i przeprowadził Andrzej Borowski.

Na kolejne zawody tenisowe dzieci i młodzieży XIV GRAND PRIX WAKACJI zapraszamy: 27 czerwca, 25 lipca oraz 29 sierpnia (ostatnie środy miesiąca) - 3 turnieje. Zapisy przed grą o godz. 9.00.

Kolejne XIX Drużynowe Mistrzostwa Szkół – 22 września 2018 r.

Opracował: Andrzej Borowski