Lębork24

Wiadomości > Biznes > Rośnie pierwszy zakład...

Rośnie pierwszy zakład przemysłowy w lęborskiej podstrefie Słupskiej SSE

wyświetlony 3609 razy
Change text size Save as PDF RSS

AMG to pierwsza firma w Podstrefie „Lębork”, funkcjonującej w ramach Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja rzędu 25 milionów zł jest już na bardzo zaawansowanym etapie. W zakładzie docelowo pracować będzie ponad 200 osób.

PPH „AMG” Sp. z o.o. buduje nowoczesny zakład przemysłowy, z optymalną logistyką wewnętrzną, w którym produkowane będą kontenery, pojemniki, konstrukcje stalowe oraz nowe w ofercie firmy, kontenery specjalistyczne. „W 2016 roku podjęliśmy decyzję o przeniesieniu zakładu do Strefy, bo w dotychczasowym miejscu perspektywy rozwoju były bardzo ograniczone . W listopadzie 2017 roku rozpoczęliśmy budowę obiektu o powierzchni ponad 1,1 hektara pod dachem. Dzięki tej inwestycji zwiększymy moce produkcyjne i usprawnimy proces produkcyjny, opierając go na innowacyjnej technologii, jak i zatrudnimy nowych pracowników. Jesteśmy lęborską firmą i zależało nam na pozostaniu w regionie. Dzięki obecności w Strefie możemy nie tylko zrealizować swoje plany inwestycyjne, ale również skorzystać na dedykowanych dla inwestujących w strefie ulgach podatkowych” – mówi Maciej Babij Prezes AMG.

Kolejne inwestycje w lęborskiej podstrefie planują zrealizować firmy: ALU Systems, AJ FOOD oraz Grupa Sportex. Łącznie na tym terenie planowane są 4 projekty inwestycyjne o wartości 41 mln zł i 90 nowych miejscach pracy. Wartym podkreślenia jest fakt, że firmy, które dotychczas zdecydowały się na inwestycje posiadają rodzimy, polski kapitał i należą do sektora MŚP. Potwierdza się stwierdzenie, że Specjalne Strefy Ekonomiczne są dostępne nie tylko dla dużych i zagranicznych firm.

Inwestorzy wybrali Podstrefę „Lębork” m.in. ze względu na dogodną lokalizację i bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 6, a w przyszłości ekspresowej wraz z węzłem komunikacyjnym obwodnicy Miasta Lęborka. Dojazd do trójmiejskich portów morskich i lotniska w Gdańsku zajmuje tylko jedną godzinę. Ponadto, inwestując w strefie przedsiębiorcy moją możliwość skorzystania ze zwolnień w podatku dochodowym. Poza atutami biznesowymi Ziemia Lęborska oferuje wiele atrakcji turystycznych i przyrodniczych. Jest to optymalne miejsce do inwestowania i życia.

Podstrefa „Lębork” powstała w 2015 roku i liczy blisko 19 hektarów terenu inwestycyjnego, z których 9 ha oferowane są do sprzedaży. Obecnie został ogłoszony przetarg łączny, w ramach którego oferowanych jest 5 ostatnich działek, wielkości od 1 do 3 hektarów.

- Dzięki temu firmy planujące inwestycje będą mogły zakupić nieruchomości oraz uzyskać zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie, dające możliwość skorzystania ze zwolnień w podatku dochodowym wg jeszcze obowiązujących przepisów – mówi Mirosław Kamiński, Prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Już niebawem nastąpią zmiany – wejdzie w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji. Zgodnie z nią przedsiębiorcy będą musieli spełnić więcej kryteriów, aby uzyskać zwolnienie w podatku dochodowym. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać podczas najbliższego spotkania informacyjnego, organizowanego w dniu 12 czerwca w Lęborku. „Spotkanie kierujemy do firm, które wahają się z decyzją czy inwestować teraz czy dopiero po wejściu w życie nowych regulacji” – podsumowuje Mirosław Kamiński. W programie spotkania poruszona zostanie również tematyka zmieniających się przepisów o ochronie danych osobowych (RODO). (Więcej informacji o spotkaniu można znaleść tutaj).

https://www.sse.slupsk.pl

5 komentarzy:
Adam pisze:
14:00 22.05.2018 r.

A wiadomo coś w sprawie przebudowy placu przy lęborskim dworcu?

gregory pisze:
16:46 22.05.2018 r.

ciekawo ile będą płacić ludziom

duzo pisze:
23:33 22.05.2018 r.

pewnie

Simply pisze:
04:43 12.07.2018 r.

Dozo to naobiecuja a rzuca najniższa krajowa plus trchou premii...

Ponadnormatywny pisze:
08:21 26.08.2018 r.

Kto Tobie broni założyć firmę i płacić pracownikowi dużo. Założenie firmy jest proste jak konstrukcja cepa tylko wypracowanie dochodu na wynagrodzenie ,opłacenie ZUSu i jeszcze żeby coś zostało dla Ciebie do tego jest potrzebna głowa i trafienie w interes. Zobacz jaki "złoty" interes mieli Ci co budowali autostrady, zostali przez cwaniaków przy pomocy dawnego rządu wystawieni do wiatru i co ? Teraz mają komorników na głowie,a są i tacy co spoczywają w grobach jak psychika padła. Kiedyś prywaciarzy wykańczali komuniści ,a dzisiaj robią to wszyscy.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24